gotowy2_04.gif

gotowy2_05.gif

gotowy2_06.gif

gotowy2_07.gif

gotowy2_08.gif

AKTUALNOŚCI


REKRUTACJA 2015

Gimnazjalisto!!!

Szkoła prowadzi nabór w systemie elektronicznym, pod adresem  http://nabor.pcss.pl/inowroclaw

 


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
I nadszedł czas wakacji...

26 czerwca zakończył się rok szkolny 2014/15. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą  o godz. 8:00 w kościele p.w. Św. Królowej Jadwigi. Na uroczystość o godz. 9:00 przybyli Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Inowrocławiu Pan Józef Ratajczak oraz Panie Agnieszka Bonik i Katarzyna Pałasz z prezydium Rady Rodziców. Dyrektor szkoły mgr Artur Nalewajski podsumował bieżący rok szkolny.

Najlepsza absolwentką Technikum w powiecie została uczennica naszej szkoły Marta Więzowska. Pan Dyrektor wraz z Panią Wice Dyrektor mgr Anną Zielińską wręczyli uczniom certyfikaty ukończenia zajęć pozalekcyjnych w ramach projektu „Twoja wiedza-Twoja przyszłość” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Dyrektor szkoły życzył wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły udanych i bezpiecznych wakacji.


WERNISAŻ ARTYSTYCZNY W EKONOMIE

Dnia 18 czerwca 2015 r. o godz.10.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Inowrocławiu odbył się Wernisaż VI edycji Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Malownicze Krajobrazy Powiatu Inowrocławskiego” pod patronatem Starosty Inowrocławskiego Tadeusza Majewskiego. Wernisaż rozpoczęły utwory muzyczne wykonane przez uczennice „Ekonoma”. Piosenkę Kayah i Bregovica „Byłam różą” zaśpiewała Anna Bejma, a utwór Fryderyka Chopina „ Preludium E-moll” zagrała Monika Remiasz. Przybyłych gości, laureatów i ich opiekunów powitał dyrektor ZSP nr 4 w Inowrocławiu Artur Nalewajski. Na temat ideii i celów konkursu słowo wstępne wygłosił patron Konkursu Starosta Inowrocławski. Skierował słowa uznania do uczestników konkursu stwierdzając „Na tym wernisażu pokazaliście wrażliwość na piękno krajobrazu”. Kolejnym punktem było odczytanie protokołu jury przez pana Romana Kaczmarka. Punktem kulminacyjnym było wręczenie nagród i wyróżnień ufundowanych przez Starostę Inowrocławskiego laureatom konkursu. Starostwo przygotowało także pisemne Podziękowania dla opiekunów prowadzących. Na zakończenie uczestnicy wernisażu i zaproszeni goście pozowali do wspólnej fotografii.

Organizatorzy dziękują Drukarni POZKAL i Drukarni DRUK -INTRO S.A. za przekazane książki.

Foto...[TUTAJ]


KONKURS WIEDZY O BAŚNIACH BRACI GRIMM

W dniu 2 czerwca 2015r. odbył się konkurs wiedzy na temat baśni braci Grimm oraz na najpiękniejszy plakat poświęcony baśniom tychże autorów.

Pierwsze miejsce w konkursie wiedzy o baśniach zajęła Weronika Włodowska z kl. IIId, drugie miejsce zajął Mikołaj Piątek z kl. IIg, trzecie miejsce zdobyła Martyna Kubaszewska z kl. IIc.

Uczniowie przygotowali piękne plakaty związane z baśniami. Najpiękniejszy plakat przygotowała Agnieszka Święcicka z kl. IIId, drugie miejsce przypadło Angelice Althaus z kl. IId, a na trzecim uplasowały się dwie uczennice również z kl. IId: Weronika Lipińska i Klaudia Schmidt.

Organizatorkami konkursu były panie: Maria Główczyńska i Irena Jędrzejczak.

Foto...[TUTAJ]


NIEZAPOMNIANA WSPÓLNA WYCIECZKA W GÓRY
EKONOMISTÓW I LOGISTYKÓW

1-3 czerwca 2015 r. odbyła się wycieczka w góry do Szklarskiej Poręby uczniów  klas II a i II g wraz z nauczycielami Aleksandrą Sałaj, Małgorzatą Knopińską-Dudek, Katarzyną Rochowiak i Joanną Janicką. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Kościół Pokoju w Jaworznie i ruiny zamku książąt piastowskich w Bolkowie z unikalną wieżą dziobową, byliśmy też na Sokolniku i zobaczyliśmy z bliska Wodospad Szklarki.

Następnego dnia, po spacerze nad Wodospadem Kamieńczyk, weszliśmy na Szrenicę i mogliśmy podziwiać Śnieżne Kotły. Trzeciego dnia byliśmy w Cieplicach i w Jeleniej Górze, zwiedzaliśmy te zamek Chojnik w Sobieszowie. Wycieczka była bardzo udana.

Foto...[TUTAJ]


POSZUKIWANIA MOTYWU I OCZEKIWANIA NA SPRZYJAJĄCE ŚWIATŁO
TO GŁÓWNE WALORY ZDJĘĆ LAUREATÓW

Na zdjęciach uczestników Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Malownicze Krajobrazy Powiatu Inowrocławskiego” pod patronatem Starosty Inowrocławskiego Tadeusza Majewskiego widzimy pola, lasy, jeziora, chmury, niebo, ale na tym tle pojawiają się także zwierzęta. Krajobrazy prezentują przestrzeń na tle równinnego terenu regionu. Autorzy udowodnili, że tematem dobrego zdjęcia nie musi być egzotyczne miejsce ale najbliższa okolica w której mieszkają. Kwestia znalezienia motywu i odpowiedniego przygotowania do jego fotografowania jest równie ważna jak umiejętności techniczne. Ten sam krajobraz zmienia się w różnych porach roku. Ważna jest kompozycja zdjęć czyli umiejętność pokazania głównego motywu fotografowania, a także umiejętność czekania na odpowiednie światło. Fotografowanie krajobrazu daje autorowi wiele satysfakcji. Na zdjęciach zapisane są przecież wrażenia autora. Każdy z laureatów może zadać sobie pytanie – Co chcieliśmy pokazać i czy nam się to udało? Jak ta sztuka się udała można zobaczyć na wystawie fotografii laureatów 18 czerwca 2015 r. o godz.10:00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Inowrocławiu.

Protokół z posiedzenia jury konkursu... [TUTAJ] foto prac... [TUTAJ]


RYSUNEK W PLENERZE

Uczniowie pierwszej klasy Technik Organizacji Reklamy w ramach zajęć lekcyjnych pracowali w plenerze. Pod okiem nauczyciela Romana Kaczmarka uczniowie rysowali Halę Widowiskowo-Sportową w Inowrocławiu. Zadaniem uczestników pleneru było wykonanie rysunku konturowego bryły obiektu ze zwróceniem uwagi na kompozycję na kartce A4 i zasady perspektywy żabiej. Uczniowie korzystali ze sztalug malarskich będących na wyposażeniu pracowni plastycznej. Pogoda tego dnia dopisała i uczniowie wykonali interesujące prace.

Foto...[TUTAJ]


KLASY MATURALNE OPUSZCZAJĄ MURY EKONOMIKA

24 kwietnia społeczność Ekonomika pożegnała kolejnych absolwentów. Część artystyczną zatytułowano „Do zobaczenia w dorosłym życiu”. Po zakończonym montażu słowno-muzycznego głos zabrał dyrektor szkoły p. Artur Nalewajski, Wicestarosta Inowrocławski p. Włodzimierz Figas oraz p. Agnieszka Bonik z prezydium Rady Rodziców. Następnie rozpoczęto część oficjalną, podczas której absolwenci złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, rozdano świadectwa i nagrody oraz wykonano pamiątkowe klasowe zdjęcia. Najlepsi absolwenci – Marta Więzowska (średnia ocen 5,38) kl IV a TE oraz Krystian Wodniak (średnia ocen 5,38) kl IV b TE otrzymali upominki, specjalne gratulacje i podziękowania od dyrektora szkoły. Wicestarosta Inowrocławski p. Włodzimierz Figas wręczył także absolwentom certyfikaty ukończenia zajęć pozalekcyjnych w ramach projektu „Twoja wiedza-Twoja przyszłość” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionie” , Działanie 9.2 „Podniesienie aktywności i jakości szkolnictwa zawodowego”. W szkole gościliśmy także rodziców uczniów klas IV, którzy otrzymali, z rąk dyrekcji listy pochwalne. Nie zabrakło oczywiście także kwiatów, słów podziękowania i łez wzruszenia.

Uroczystość przygotowali przedstawiciele klas III i I pod kierunkiem p. P. Koczorowskiej, p. E. Łaszkiewicz oraz p. H. Kaczmarek.

Foto...[TUTAJ]


DYKTANDO JĘZYKA ROSYJSKIEGO

Dnia 14 kwietnia 2015 r. uczniowie naszej szkoły Izabela Żyłkowska z klasy 4a, Iga Górska z klasy 2g, Paweł Radaszewski z klasy 2g wzięli udział w III Bydgoskim Dyktandzie Języka Rosyjskiego. Konkurs został zorganizowany przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy przy współudziale wykładowców z Uniwersytetu w Kaliningradzie. Uczestnicy pisali tekst dotyczący życia i twórczości Borysa Pasternaka. Wszyscy zobaczyli prezentację multimedialną o tym pisarzu oraz fragment   filmu w języku rosyjskim.

Uczestnikom gratulujemy odwagi i umiejętności!


FINAŁ KAMPANII "POWSTRZYMAJ PIJANEGO KIEROWCĘ"

24 kwietnia br. na Hali Widowiskowo-Sportowej odbył się Finał Kampanii "Powstrzymaj pijanego kierowcę", którego organizatorem był Ośrodek Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień w Inowrocławiu. Kampania była zorganizowana w celu podniesienia świadomości ludzi w związku z kierowaniem pojazdami po alkoholu, a także pokazanie skutków takich zachowań. Ponadto celem była zmiana niekorzystnych postaw wobec problemu nietrzeźwości na drogach; istotne było to, aby zmieniać postawy u kierujących. Do akcji włączyli się policjanci, strażnicy miejscy, szkolni pedagodzy, uczniowie szkół i media. Uczestniczyli w niej uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Uczniowie naszej szkoły w składzie: Natalia Stek, Dominik Łój, Marta Zbieranek, Klaudia Wojdylak, Kamila Pawłowska, Natalia Wydrych, Aleksandra Smoleń i Monika Zawodniak  przygotowali spot reklamowy i otrzymali z tego tytułu wyróżnienie. Opiekunami naszej młodzieży byli Pani Karolina Górska i Pan Roman Kaczmarek. Zachęcamy do odwiedzenia strony www.powstrzymaj.pl


LEKCJA RYSUNKU W TOR

Uczniowie pierwszej klasy Technikum Organizacji Reklamy na lekcjach Rysunku i liternictwa poznają podstawy rysunku, grafiki i malarstwa. Pod okiem nauczyciela Romana Kaczmarka realizują zadania plastyczne w zakresie rysunku konturowego, rysunku perspektywicznego, światłocienia, projektowania, kompozycji statycznej i dynamicznej. Na ostatnich lekcjach rysują ludzi z akcentem na proporcje i anatomię. Na zdjęciach praca przy rysunku głowy człowieka na podstawie modela i efekty ich twórczości.

Foto...[TUTAJ]


VI EDYCJA POWIATOWEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

Przypominamy o zbliżającym się terminie oddania prac fotograficznych na Powiatowy Konkurs Fotograficzny „Malownicze Krajobrazy Powiatu Inowrocławskiego" pod patronatem Starosty Inowrocławskigo Tadeusza Majewskiego. Zapraszamy do udziału uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Termin oddania prac – 22 maja 2015 r.

Organizator: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Inowrocławiu. Informacji udziela artysta plastyk Roman Kaczmarek tel. 603 276 268.

Regulamin...[TUTAJ]


SUKCES NASZEJ UCZENNICY Z KLASY IIc

W dniu 16.04.2015r. w ZSP nr 1 „Chemik” odbyła się kolejna edycja konkursu języka niemieckiego dla Zespołów Szkół Ponadgimnazjalnych z powiatu inowrocławskiego. W tym roku uczniowie próbowali „Jak smakuje świat?”. Z naszej szkoły udział w konkursie wzięli:

Natalia Wydrych z klasy II c

Natalia Stek z klasy II c

Katarzyna Boreczek z klasy II a

Krystian Goździalski z klasy II g

Wszyscy uczestnicy pisali test leksykalny, dotyczący odżywiania się, oraz prezentowali ustnie przygotowane przez siebie przepisy kulinarne.

Tegorocznymi laureatami zostali:

I miejsce Natalia Wydrych - ZSP nr 4

II miejsce Anna Powałka - ZSP nr 1

III miejsce Aneta Matysiak - ZSP nr 1

Cieszymy się z wygranej naszej uczennicy Natalii, z klasy II c. Życzymy dalszych sukcesów. Opiekun - nauczyciel języka niemieckiego mgr Irena Stasiak-Jędrzejczak.


ROSYJSKIE SAMOWARY

W marcu w naszej szkole odbył się konkurs pt. „Mój najpiękniejszy samowar”. Młodzież przygotowując swoje prace poznała zasady działania samowara w dawnych i współczesnych czasach oraz tradycję parzenia herbaty w Rosji.

Na konkurs wpłynęło 30 przepięknych prac.

Najciekawsze wykonali: Aleksandra Jakubowska z klasy 1c – I miejsce, Wiktoria Paszkiewicz z klasy 1c – II miejsce, Weronika Stodólska z klasy 2a – III miejsce.

Wyróżnienia otrzymały: Marika Walczak z klasy 1b, Marta Ćwiklińska z klasy 1c, Aleksandra Markiecka z klasy 1c, Natalia Zuchniarek z klasy 1c, Iga Górska z klasy 2g.

Uczennice otrzymały dyplomy i drobne upominki. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!


KONKURS WIEDZY O ROSJI

21 marca 2015 r. w ramach „Drzwi otwartych” dla gimnazjalistów odbył się KONKURS WIEDZY O ROSJI. Gimnazjaliści odpowiadali na pytania związane z kulturą, obyczajami oraz geografią Rosji.

Najlepiej odpowiadali: Mateusz Frąszczak, Mikołaj Trzosek oraz Mateusz Kluder.


DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

Jak mawiają rdzenni mieszkańcy Szmaragdowej Wyspy: „W Dzień Świętego Patryka wszyscy są Irlandczykami”, i chyba jest w tym powiedzeniu sporo prawdy. Młodzież naszej szkoły postanowiła uczcić narodowe święto Irlandczyków, organizując w dniu 17 marca obchody Dnia Św. Patryka – patrona Irlandii. Wielu uczniów przybyło do szkoły ubranych na zielono, a ten kolor, jak wiadomo uwielbiają Irlandczycy. Na korytarzu szkolnym pojawiła się gazetka i plakaty prezentujące informacje o św. Patryku, geografii, kulturze, historii i symbolach Irlandii. W szkole odbył się również kiermasz słodkości.

Z okazji tego święta w szkole odbyły się również konkursy, tym razem dla klas:

- na najciekawszą prezentację multimedialną dotyczącą Irlandii,

- na najciekawszy plakat dotyczący Irlandii,

- konkurs wiedzy o Irlandii.

Celem konkursów było przybliżenie uczniom zagadnień związanych z kulturą, tradycją, historią oraz geografią fizyczną Republiki Irlandii i całej wyspy oraz pogłębienie znajomości języka angielskiego w zakresie słownictwa związanego z Dniem Świętego Patryka.

W konkursach I miejsce zajęła klasa II a, II – klasa III d.

Gratulujemy!

Imprezę szkolną zorganizowały nauczycielka języka angielskiego – Katarzyna Laskowska i nauczycielka geografii – Patrycja Koczorowska oraz uczniowie klasy III d.

Foto...[TUTAJ]


ELIMINACJE XX TURNIEJU WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI
HANDLOWO - MENEDŻERSKICH W POZNANIU

Dnia 11 marca 2015 roku uczniowie ZSP nr 4 Marta Więzowska i Krystian Wodniak pod opieką nauczyciela – Urszuli Barczykowskiej wzięli udział w okręgowych eliminacjach XX Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich w Poznaniu. W bieżącym roku szkolny w Turnieju uczestniczyło 2600 uczniów z 98 szkół ekonomicznych i handlowych. Do udziału w eliminacjach okręgowych komisje wytypowały 406 uczniów z 94 szkół. Zgodnie z regulaminem 60 uczniów, którzy uzyskają największą ilość punktów w eliminacjach okręgowych przejdzie  do finału. Finał ogólnopolski Turnieju zaplanowano na 16-17 kwietnia 2015 roku w Koszalinie.

Za naszych uczniów trzymamy kciuki i życzymy najwyższych wyników i zakwalifikowania do finału.


V FORUM SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH
SZKÓŁ PONDGIMNAZJALNYCH
POWIATU INOWROCŁAWSKIEGO

Dnia 11.03.2015 roku w ZSP nr 5 „Budowlanka” odbyło się V Forum Samorządów Uczniowskich Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Inowrocławskiego pt.: „Psychologiczne i prawne aspekty przemocy”, w których wzięliśmy udział. Na początku każda szkoła przedstawiła scenki oraz krótkie wypowiedzi dotyczące przemocy. Następnie wysłuchaliśmy wykładu Pani pedagog oraz przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu. Ostatnim z punktów programu było wykonanie przez każdy Samorząd Uczniowski reprezentujący szkołę plakatu dotyczącego przemocy. Wśród wszystkich samorządów zostały wyłonione trzy miejsca. Nasz Samorząd Uczniowski zajął II miejsce.

Foro...[TUTAJ]


MATURZYŚCI W CZĘSTOCHOWIE

W poniedziałek 9 marca maturzyści klas IV A, IV B oraz IV G, modlili się przed cudownym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Towarzyszyli nam nasi nauczyciele: p. Hanna Kaczmarek, p. Małgorzata Knopińska – Dudek, p. Katarzyna Laskowska, p. Maria Główczyńska i p. Marcin Budner. Mszę Świętą celebrował abp Wojciech Polak. Modliliśmy się w kaplicy cudownego obrazu zawierzając siebie i swoją przyszłość Matce Bożej oraz uczestniczyliśmy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej na jasnogórskich wałach. Prymas Polski modlił się z nami w poniedziałkowe południe. Metropolita gnieźnieński przewodniczył Mszy św. w jasnogórskiej bazylice, w której uczestniczyło ponad tysiąc młodych ludzi. W homilii abp Polak podkreślił, że czekająca nas matura jest otwarciem nowego etapu, z którym wiążą się zasadnicze dla każdego pytania o miejsce w życiu, społeczności i Kościele, o coś, co – jak zauważył Prymas – określamy niezbyt dziś modnym słowem powołanie. „Sami zobaczycie, że będzie jeszcze wiele egzaminów w waszym życiu. Być może szybko zapomnicie ten maturalny. Ale właśnie on i ta jasnogórska pielgrzymka, a na niej wspólna modlitwa, wsłuchanie w Słowo Boże, spojrzenie w oczy Czarnej Madonny, mogą zrodzić i w waszym sercu pytanie o przyszłość, o drogę, którą trzeba pójść w życiu, aby być szczęśliwym, o wasze miejsce na tym świecie, o wasze powołanie" – mówił abp Polak.


TROPICAL ISLANDS TO ZABAWA I NAUKA W JEDNYM

Naszą przygodę na wyspie znajdującą się niedaleko Berlina zaczęliśmy od wylegiwania się na przesympatycznie wygodnych leżakach 11.02.2015r. Po odpoczynku od długiej podróży autokarem, od razu wskoczyliśmy do wody. Zakończywszy wygłupy, dostrzegliśmy w oddali siarczyście wyglądające zjeżdżalnie. Kusiły one nas swoimi jaskrawymi kolorami oraz atrakcyjnymi kształtami. Niestety w drodze ku zakończeniu wodnej przejażdżki występowało ryzyko zgubienia naszego plażowego pokrowca (najbardziej zagrożone były dziewczyny). Podczas zwiedzania wyspy spostrzegliśmy różowe zwierzęta, którym na nasz widok ugięły się kolana w drugą stronę. Można było też spotkać nasze kamienne podobizny w kwadratowym wydaniu. Pod koniec dnia można było się wyżyć na kolegach z klasy za 3-letnie krzywdy, poprzez grę w siatkówkę plażową. Jako motywację do wygranej obiecano nam oceny bardzo dobre z przedmiotu kapitana drużyny (słowa nie dotrzymano -.-).

Po wesoło spędzonym dniu i skonsumowaniu serwowanych posiłków (PS. Nie zamawiajcie spaghetti – to sera nie widziało) oraz zmyciu z siebie chloru udaliśmy się do autokaru, gdzie z uśmiechem na twarzy poszliśmy spać. Miło wspominamy (i jeszcze długo będziemy) nasz zagraniczny wyjazd. Każdy znalazł coś dla siebie, nauczyciele okazali się prawdziwymi ludźmi, podzielając nasze wodne ekscesy.

Foro...[TUTAJ]


WALENTYNKI PO ROSYJSKU

13 lutego 2015 r. uczennice z klasy 1a uczestniczyły w zajęciach warsztatowych z języka rosyjskiego Walentynki po rosyjsku. Do Rosji również dotarła tradycja Walentynek. To święto jest bardzo popularne wśród Rosjan. Uczennice pracowały z tekstem (czytały, odpowiadały na pytania). Następnie w grupach wypisywały słowa kojarzące się z Walentynkami. Korzystały z tekstów oraz słowników. Uczennice poznały rosyjską pisownię, wymowę słów i zwrotów, leksykę związaną z Walentynkami.

Na koniec posłuchały i poznały sens słów piosenki Włodzimierza Wysockiego „O koledze”. Aby wprowadzić młodzież w klimat obchodów Walentynek został przygotowany wystrój symbolizujący to święto.

Foro...[TUTAJ]


TECHNIK ORGANIZACJI REKLAMY
- TWOIM OKNEM NA ŚWIAT...

Dnia 21.01.2015r. młodzież  kl. IIc kształcąca się w zawodzie Technik Organizacji Reklamy wraz z opiekunami Małgorzatą Niewiadomską i Pauliną Pietrzak-Stocką wzięła udział w wycieczce edukacyjnej do Agencji Reklamowej Plotino&Grafit w Inowrocławiu.

Podczas warsztatów uczennice pod kierunkiem doświadczonego grafika Pana Dariusza Zarembskiego, samodzielnie przygotowały materiały reklamowe: kasetony, koszulki z nadrukiem, litery przestrzenne, banery reklamowe itp. Uczestniczyły również w bezpośrednich rozmowach z potencjalnym klientem agencji. Ich zadaniem był dobór odpowiednich mediów i nośników reklamy do wymagań zleceniodawcy oraz dostosowanie ich do rodzaju oferowanego produktu. Atrakcji nie było końca. Wszyscy z wycieczki wrócili zadowoleni i przekonani, ze przyszła praca jest ciekawa, kreatywna i przyszłościowa.

Foto...[TUTAJ]


TURNIEJ WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI
HANDLOWO - MENEDŻERSKICH

W bieżącym roku szkolnym odbywa się  XX edycja Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo - Menedżerskich. 15.12.2014 r. odbył się etap szkolny turnieju, do którego przystąpiło 22 uczniów. Komisja szkolna Turnieju w składzie: p. M. Niewiadomska, p. U. Barczykowska, p. M. Szłyk wyłoniła spośród uczestników 2 uczniów, którzy osiągnęli najwyższą liczbę punktów i będą reprezentować szkołę w etapie okręgowym w Poznaniu w dniu 11.03.2015 r. Są to uczniowie z kl. IV a - Marta Więzowska i z kl. IV b - Krystian Wodniak. Zgodnie z obowiązującym wykazem turniejów i olimpiad zawodowych, laureaci i finaliści Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo - Menedżerskich są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. W poprzedniej edycji Turnieju jednym z finalistów był uczeń naszej szkoły Radosław Antos, który został zwolniony z etapu  pisemnego egzaminu zawodowego.

Uczniom zakwalifikowanym do etapu okręgowego życzymy powodzenia!


LAUREATKI KONKURSU PLASTYCZNEGO
"ANIOŁ Z PRZESŁANIEM"

Uczennice naszej szkoły zdobyły wyróżnienia i nagrodę w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Anioł z przesłaniem”. Konkurs organizował Klub KSM „Przydomek” w Inowrocławiu. Spośród kilkudziesięciu prac wykonanych przez uczniów EKONOMA jury konkursu wyróżniło prace Aleksandry Markieckiej z kl. Ic, Natalii Stek kl. IIc. Drugą nagrodę zdobył anioł wykonany przez Joannę Jachimowicz kl. IIc. 

Opiekunem laureatów jest nauczyciel Roman Kaczmarek.


REGULAMIN
VI POWIATOWEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO "MALOWNICZE KRAJOBRAZY POWIATU INOWROCŁAWSKIEGO"

Szczególy...[TUTAJ]


Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Emilii Wajdy lat 105. Zasłużonego nauczyciela naszej szkoły, byłego żołnierza AK, organizatorki tajnego nauczania w okresie okupacji, wieloletniego członka Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Wyrazy szczerego współczucia Rodzinie składają nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie szkoły.


"HEJ LUDZIE, IDĄ ŚWIĘTA..."

Dnia 19 grudnia po raz kolejny odbyło się w naszej szkole spotkanie wigilijne dla uczniów, grona pedagogicznego i pracowników administracji. W przepięknej scenerii zimowej młodzież przypomniała tradycje bożonarodzeniowe, panujące na przełomie wieków. Całość uświetniał śpiew kolęd i piosenek świątecznych w wykonaniu uczniów, omawiając poszczególne obrzędy i zwyczaje obowiązujące na terenie naszego kraju.

Spotkanie przygotowała  młodzież naszej szkoły wraz z p. K. Wojciechowskim pod kierunkiem p. H. Kaczmarek, p. H. Dobrzańskiego i p. P. Pietrzak- Stockiej.


ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA NA ŚWIECIE

W grudniu z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia odbył się w naszej szkole konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną dotyczącą sposobów obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia w różnych państwach świata. Konkurs zorganizowały: Katarzyna Laskowska – nauczyciel języka angielskiego i Patrycja Koczorowska – nauczyciel geografii. Prace konkursowe musiały być wykonane w języku polskim i angielskim.

Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się 19 grudnia podczas szkolnych jasełek. Wyróżnione zostały dwie uczennice z klasy II a: Anna Guźlecka i Agnieszka Lichwała. Gratulujemy!


SZLACHETNA PACZKA - UDZIAŁ W AKCJI KLASY IIA

W grudniu 2014 roku w naszej szkole odbyła się akcja Szlachetna Paczka. Uczniowie przynieśli jedzenie  i pieniądze dla potrzebującej rodziny. Główną ideą Szlachetnej Paczki jest chęć pomocy drugiemu człowiekowi. Akcja jednoczy kolejne osoby – wolontariuszy, partnerów, zaangażowanych w projekt. W ten sposób buduje wspólnotę opartą na otwartości, zaufaniu i wzajemnej inspiracji. To podstawa do tworzenia społeczeństwa, w którym szuka się „czegoś więcej” – przekracza siebie dla innych, wspiera się wzajemnie.

Najbardziej zaangażowała się klasa II a wraz z wychowawczynią panią Aleksandra Sałaj. Uczniowie w tym roku zamiast kupować sobie podarunki na Wigilię, postanowili zebrać pewną sumę pieniężną i przeznaczyć ją na szczytny cel. Podziękowania również dla Agaty G. z klasy VI. Za udział w akcji szkoła oraz klasa ekonomistów otrzymały dyplomy.


DZIEŃ KARIERY W SEKTORZE NOWOCZESNYCH USŁUG

4 grudnia 2014 r. uczniowie klasy III d wraz z opiekunami: p. Patrycją Koczorowską i p. Ewą Panert-Strzelczyk wzięli udział w Dniu Kariery w sektorze Nowoczesnych Usług, który odbył się w Campusie Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Głównym celem organizatorów było zapoznanie uczniów ze stosunkowo mało znaną branżą nowoczesnych usług oraz pomoc w wyborze kariery zawodowej w obszarach, które obecnie generują największą ilość nowych miejsc pracy. Podczas spotkania odbywały się prezentacje m.in. na temat sektora nowoczesnych usług, zasad poruszania się po rynku pracy, młodzież mogła również osobiście porozmawiać z potencjalnymi pracodawcami, doradcami zawodowymi i pośrednikami pracy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Toruniu oraz pracownikami Biura Karier UTP itp.


ŚWIĄTECZNA POCZTÓWKA Z ROSJI

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia w naszej szkole odbył się konkurs językowo – plastyczny „Świąteczna pocztówka z Rosji” zorganizowany przez panią Danutę Lewandowską-Biskup.

W konkursie wzięli udział uczniowie uczący się języka rosyjskiego. Uczniowie wykazali się talentem, pomysłowością oraz umiejętnościami językowymi.

Najciekawsze prace wykonały:

I miejsce – Marta Krupińska z klasy 4a

II miejsce – Marta Lesiak z klasy 1a

III miejsce – Margarita Wikarska z klasy 2a

Wyróżnienia: Kinga Dzikowska z klasy 1c oraz Agata Kołodziejczyk z klasy 2g.

Nagrodzeni otrzymali dyplomy i drobne upominki. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!


MARTA WIĘZOWSKA STYPENDYSTKĄ
PREZESA RADY MINISTRÓW

26 XI 2014 uczennica kl. IV a odebrała w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy z rąk Wojewody Kujawsko-Pomorskiego nominację do nagrody Premiera.

Marta, podobnie jak jej 233 kolegów ze szkół województwa kujawsko-pomorskiego dostanie 2580zł  stypendium (wypłacane w dwóch transzach). Prezes Rady Ministrów nagradza w ten sposób uczniów szczególnie uzdolnionych. Kandydaci do stypendium musieli mieć świadectwo z wyróżnieniem, najwyższą średnią w szkole, przynajmniej 4,75 i bardzo dobrą ocenę z zachowania, albo musieli się wykazać szczególnymi uzdolnieniami w przynajmniej jednej dziedzinie wiedzy, a w pozostałych uzyskać co najmniej dobre wyniki.


BLOG REDAKCJI GAZETKI "SZKOLNY ODLOT"

Pragniemy serdecznie zachęcić do odwiedzania  naszego bloga pod adresem http://szkolnyodlotekonom.bloog.pl.

Znajdziecie tutaj dla siebie coś świeżego, ciekawego, konkretnego z różnych dziedzin. Będziecie także sami mieli wpływ na to, co się tutaj umieszcza...

Nasza szkoła tętni życiem, dlatego też wiele info na ten temat, będzie dla Was dostępnych tutaj, w jednym miejscu! Na blogu znajdziecie informacje o  ciekawych wydarzeniach, imprezach, filmach , nowych trendach modowych i muzycznych, inspiracjach w fotografii... Wszystko to na wyciągnięcie ręki.

Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy. Szczegółowe informacje u redaktorów gazetki i opiekuna mgr Aleksandry Sałaj.

Pomóżcie nam, a razem odlecimy w ciekawy świat wyobraźni i zainteresowań!

 

Redakcja


WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE RECYTATORSKIM
dla Weroniki Włodowskiej z klasy IIId

7 listodada 2014 r. odbył się Konkurs recytatorski Kto ojczyźnie swej służy, sam sobie służy organizowany przez Klub Pułkowy 2 Pułku Inżynieryjnego w Inowrocławiu dla szkół ponadgimnazjalnych.

Weronika Włodowska zdobyła wyróżnienie. Opiekunem merytorycznym była pani Aleksandra Sałaj.

Podczas konkursu towarzyłyła Weronice pani Paulina Pietrzak-Stocka.


NAUCZYCIEL EKONOMA W GRONIE OSÓB ZASŁUŻONYCH
DLA KULTURY POWIATU INOWORCŁAWSKIEGO

Nauczyciel naszej szkoły Roman Kaczmarek otrzymał z rąk Starosty Inowrocławskiego Tadeusza Majewskiego wyróżnienie w związku 15 - leciem reaktywowania samorządu powiatowego. Festyn z tej okazji odbył się 9 listopada 2014 r. w MDK w Inowrocławiu.

W uzasadnieniu podkreślono, że organizowany przez niego od kilku lat konkurs plastyczny i fotograficzny uwrażliwia młodych twórców na malowniczość pejzażu, a obrazy Romana Kaczmarka prezentują nasz region kujawski.


HALLOWEEN

31 października br. odbyło się  w naszej szkole „Halloween”, którego organizatorem była klasa II c wraz z wychowawczynią Panią Urszulą Barczykowską.  Z tej okazji odbyły się konkursy związane z obchodami tego  święta. Uczniowie musieli zmierzyć się z takimi konkurencjami jak: malowanie straszydła na balonie, wypicie „krwawego drinka”, wypisanie jak najwięcej skojarzeń związanych z Halloween tzw. „czarnych myśli” oraz rozwiązanie quizu. Następnym wyzwaniem jakiemu musieli podołać uczestnicy było udekorowanie swoich drzwi klasowych. W tym zadaniu trzeba było wykazać się pomysłowością i kreatywnością. Drzwi musiały „straszyć” oglądających. Największą kreatywnością popisała się klasa III a ZSZ, która wygrała tę  konkurencję jak i wszystkie pozostałe konkursy. Tym bardziej cieszy fakt iż klasa „zawodówki” po raz pierwszy zaangażowała się w udział w imprezie szkolnej. Tuż za nimi uplasowała się klasa III b, a trzecie miejsce zajęła klasa II a. Nagrodą był dzień „bez pytania” dla całej klasy. Pomocy w organizacji imprezy udzieliły również Pani Hanna Kaczmarek i Pani Karolina Górska, które czuwały nad przygotowaniem i przebiegiem imprezy. Klasa II c wykazała się po raz kolejny kreatywnością i zaangażowaniem w przygotowanie całej akademii.

Foto...[TUTAJ]


UDANE LEKCJE JĘZYKA NIEMIECKIEGO I JĘZYKA POLSKIEGO
W MUZEUM IM. JANA KASPROWICZA

W dniu 30 października 2014 r. uczniowie klasy III g wraz z opiekunami p. Marią Główczyńską i p. Aleksandrą Sałaj wzięli udział w lekcjach muzealnych Mniejszość niemiecka w Inowrocławiu na przełomie XIX i XX wieku oraz Życie i twórczość Jana Kasprowicza i Stanisława Przybyszewskiego.

Najpierw poznali sylwetki burmistrzów niemieckich z okresu zaborów pruskich, ich osiągnięcia oraz wpływ na dynamiczny rozwój miasta w latach 1815-1918. Powstałe w tym okresie budowle istnieją do dnia dzisiejszego. Są to kościół NMP, budynek Sądu Rejonowego, Ratusz, hotel Bast, siedziba obecnego Urzędu Gminy, budynki sanatorium, dworzec PKP i powstałe w związku z budową dworca osiedle Nowe. Budynki z tego okresu przedstawione na starych pocztówkach prawie nie zmieniły swojego wyglądu jednak zmieniło się bardzo ich otoczenie.  Wśród ważnych dla historii miasta postaci wymieniono barona Karla von Oyenhausena, który uczestniczył w poszukiwaniach soli w okolicach Inowrocławia, a także odkrył pokłady soli w naszym mieście partnerskim Bad Oyenhausen. Uczestniczący w lekcji uczniowie poznali również inne fakty i dane związane z mniejszością niemiecką oraz strukturę narodowościową miasta przełomu XIX i XX wieku. W tym okresie nastąpił ogromny rozwój przemysłu. Obok wymienionego  sanatorium, powstała cukrownia, zakłady chemiczne w Mątwach, elektrownia, gazownia i zakład wodociągów. Bezpośrednio po prelekcji uczniowie obejrzeli wystawę poświęconą hucie "Irena" oraz kolekcję przepięknych wyrobów kryształowych zaprojektowanych przez inowrocławskich artystów.

Uczniowie potem dowiedzieli się wielu ciekawostek z życia Jana Kasprowicza i Stanisława Przybyszewskiego oraz innych polskich artystów żyjących na przełomie XIX i XX wieku. Zwiedzili z przewodnikiem sale muzealne i oglądali wiele eksponatów.

Foto...[TUTAJ]


WYRÓŻNIENIE DLA ANGELIKI BUDNEJ Z KL. II A
W KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM

,,Dyslektyczny sleeveface, czyli z książką w obiektywie...”

pod Honorowym Patronatem Starosty Inowrocławskiego

27 października 2014 r. nastąpiło rozstrzygnięcie finału  Konkursu fotograficznego, adresowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych – ,,Dyslektyczny sleeveface, czyli z książką w obiektywie... " pod Honorowym Patronatem Starosty Inowrocławskiego.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Inowrocławiu.

Wyróżnienie otrzymała Angelika Budna z klasy II a, której opiekunem merytorycznym była pani Aleksandra Sałaj. Angelika swoje umiejętności doskonali w kołku fotograficznym prowadzonym przez pana Jerzego Wróblewskiego.

Nagrody książkowe otrzymały Natalia Stek i Kamila Pawłowska z klasy II c, których opiekunem merytorycznym był pan Roman Kaczmarek.

Laureatom wręczył nagrody pan Starosta Tadeusz Majewski w asyście Dyrektora Poradni, mgr Krystyny Pęczkowskiej przy obecności Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Zdrowia pana Józefa Ratajczaka.

Foto...[TUTAJ]


POMAGAMY DZIECIOM Z DOMU DZIECKA W JAKSICACH

W naszej szkole przeprowadzana jest zbiórka ubrań, zabawek, przyborów szkolnych dla dzieci z Domu Dziecka w Jaksicach. Każdy gest się liczy, macie szansę wywołać uśmiech na dziecięcej twarzy, zrobić coś naprawdę dobrego. Dary dla dzieci z Domu Dziecka należy zostawiać w sali nr 16. Wszelkie pytania należy kierować do Pani Marii Płocek bądź do uczennic klasy III a Patrycji Delekty, Patrycji Cikorskiej lub  Julity Wojdan.

Zapraszamy do wspólnej zbiórki która będzie trwała do 12.12.2014r.


ZBIÓRKA DARÓW DLA DZIECI


ARTYSTYCZNE PLENERY W EKONOMIE

Uczniowie klasy I c Technik Organizacji Reklamy uczestniczyli w zajęciach plenerowych mających na celu przedstawienie w rysunku konturowym kształtu drzew. Pod okiem nauczyciela rysunku i liternictwa Romana Kaczmarka starali się naszkicować na kartce formatu A4 różne gatunki drzew. Wiadomości z zakresu kompozycji symetrycznej i rytmicznej, a także perspektywy zostały realizowane w rysunku ołówkiem. Drugim etapem było wykonanie już w klasie kompozycji witrażowej w kolorze. Wykonane prace zostały wyeksponowane na sztalugach w pracowni rysunku.

Foto...[TUTAJ]


"KONKURS NA KARYKATURĘ NAUCZYCIELA"
PRZY OKAZJI OBCHODÓW DNIA KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

13 października br. w przeddzień obchodzonego Święta Dnia Komisji Edukacji Narodowej odbyło się rozstrzygnięcie „Konkursu na karykaturę nauczyciela”. Jury w składzie Pani Anna Zielińska, Karolina Górska, Katarzyna Laskowska oraz uczennica Weronika Olejniczak z klasy II c wyróżniły prace Iwony Kaczmarczyk z klasy I a i Justyny Sołtysiak z klasy II a. Prace prezentowane były w tym dniu na hollu pierwszego piętra tuż przy pokoju nauczycielskim. Oprócz dyplomów i upominków  za udział
w Konkursie, uczennice zapewniły swoim klasom przysłowiowy „dzień bez pytania”, a także nauczyciele, którzy stanowili źródło inspiracji dla autorek „autoportretów” w ramach nagrody dla nich umieścili nagrodzone prace w swoich salach lekcyjnych.

Przy okazji przed uroczystą galą z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej organizowaną przez Samorząd Uczniowski uczennice wręczały nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi okolicznościowe adresy. Ponadto na głównym hollu przy wejściu do budynku Szkoły pojawiła się na tablicy gazetka wyróżniająca to jakże dostojne Święto, a także odtwarzana była specjalna prezentacja multimedialna.

Organizatorem Konkursu, pomysłodawcami i wykonawcami  okolicznościowych adresów, prezentacji multimedialnej i gazetki były uczennice klasy II c: Sandra Kanarkiewicz, Justyna Nowak, Weronika Olejniczak, Monika Wasielewska, Patrycja Kuder, Klaudia Wojdylak, Monika Zawodniak, Martyna Włoch, Justyna Walczak, Natalia Wydrych, Dagmara Sypniewska, Anna Maciejewska, Marta Popielewska, Ewelina Blicharz i Natalia Głowacka pod opieką Pani Karoliny Górskiej. Dziewczyny wykazały się ponadprzeciętnymi  zdolnościami artystycznymi, informatycznymi i wysoką kulturą osobistą wykraczającymi poza ich uczniowskie obowiązki. Dzięki ich zaangażowaniu w naszej szkole staje się bardziej kolorowo, a wszelkie imprezy zyskują profesjonalną oprawę reklamową.

Foto...[TUTAJ]


PIERWSZA SZTAFETA W NOWYM ROKU SZKOLNYM

3 października 2014 r. w Parku Solankowym odbyły się Sztafetowe Mistrzostwa Powiatu Inowrocławskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Biegach Przełajowych. Trasa była dość długa, lecz wszyscy dzielnie podołali zadaniu. Dziewczęta z naszej szkoły oczywiście stanęły na podium, zajęły należne im trzecie miejsce. Chłopcom powiodło się niestety trochę gorzej, gdyż na podium się nie załapali, jednakże nie ma się czym przejmować, tylko dalej ćwiczyć i zdobywać wysokie miejsca! Serdecznie gratulujemy uczniom naszej szkoły i życzymy dalszych sukcesów w nowym roku szkolnym!

Składy sztafet:

Dzięwczęta: Weronika Włodowska kl. 3d, Natalia Tomaszewska kl. 2d, Natalia Gotówka kl. 1g, Iga Górska kl. 2g, Klaudia Czacharowska kl.3g, Aleksandra Wagner kl. 1d, Aleksandra Hanasz kl. 1d, Justyna Zbieranek kl. 1a, Daria Rabazińska kl. 2a, Monika Wasilewska kl. 2c

Chłopcy: Michał Orzechowski kl. 3b, Bartek Jędrzejczak kl. 3b, Mateusz Kurtysiak kl. 1b, Dawid Marciniak kl. 1b, Tymoteusz Szurlej kl. 1g, Paweł Radaszewski kl. 2g, Tomasz Gilas kl. 1g, Kacper Czaplicki kl. 1b, Wojtek Sztandur kl. 2d, Michał Pomieciński kl. 2a

Opiekunowie: M. Kieliszczyk-Piernik, K. Lewicka

Foto...[TUTAJ]


WIZYTA NA TARGACH "SMAKI REGIONU" W POZNANIU

Uczennice klasy II c Technik Organizacji Reklamy pod kierownictwem pani Urszuli Barczykowskiej i pana Romana Kaczmarka uczestniczyli w wycieczce autokarowej do Poznania. Celem wycieczki była wizyta na Międzynarodowych Targach w Poznaniu „Smaki Regionów”. Uczennice podziwiali stoiska reprezentujące wszystkie regiony Polski.

Można było zapoznać się z ofertą producentów chlebów, ciast, serów, wędlin, win i innych przetworów regionalnych. Szczególną uwagę uczennice zwróciły na środki reklamy które ozdabiały stoiska. Można było otrzymać wizytówki, ulotki, foldery i gadżety reklamowe. Zapoznały się z formami promocji w praktyce. Dokumentację fotograficzną wykonała uczennica Justyna Walczak.

Foto...[TUTAJ]


ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU 3 PAŹDZIERNIKA
ZAWITAŁ DO EKONOMA

Radosne święto obchodzone w pierwszy piątek października od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku.

Szczery uśmiech pojawił się więc na tablicy przy wejściu głównym do budynku Szkoły.

Żeby „zarażać” śmiechem można było zerwać karteczkę z uśmiechniętą buźką, aby symbol ten mógł wywoływać to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia.

Bo jak się okazuje, znane od wieków powiedzenie „śmiech to zdrowie” to nie tylko metafora. W ciągu ostatnich kilku dekad rozwinęła się nawet nowa dziedzina badań nad tym zjawiskiem, zwana gelotologią. Dzięki niej potwierdzono naukowo, że śmiech rozluźnia i odstresowuje, przyczyniając się do wzmocnienia układu odpornościowego organizmu. Ponadto stymuluje wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia.

Pomysłodawcami zorganizowania obchodów tego jakże przyjemnego Święta, które mamy nadzieję wpisze się na stałe do kalendarza imprez szkolnych były uczennice klasy 2 c: Sandra Kanarkiewicz, Martyna Kubaszewska, Milena Kubiak  i Aleksandra Zdrojewska pod opieką Pani Karoliny Górskiej.

Postarajcie się chociaż dzisiaj zapomnieć o polityce, tłoku w autobusie i brzydkiej pogodzie. Zróbcie dobry uczynek i pomóżcie uśmiechnąć się drugiemu człowiekowi!!!


"ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII - RAZEM O ŁUPKACH"

W dniu 19.09.2014 młodzież klas IVg i IIIb była na wycieczce w "Szkole Leśnej" na Barbarce w Toruniu. Wyjazd uczniów do Barbarki miał charakter edukacyjny. Młodzież zaproszona została na wykłady pt. "Odnawialne źródła energii - Razem o łupkach". Współorganizatorem zajęć była Fundacja Rozwiązań Ekoenergetycznych, Stowarzyszenie „Tilia” oraz Warmińsko – Mazurska Agencja Energetyczna Sp. z o.o. Głównym celem zajęć było podniesienie świadomości młodzieży w zakresie wykorzystywania czystych energii, w tym w szczególności gazu z łupków. Wykłady współfinansowane były ze środków Uniii Europejskiej.

Foto...[TUTAJ]


MasterChef EKONOMIK 2014

Uczniowie klasy III g w zawodzie Technik Logistyk wraz z wychowawcą p. Danielem Mrugalskim zorganizowali w dniu 16.09.br. III już edycje popularnego programu MasterChef "EKONOMIK". Tegoroczne zmagania kulinarne dotyczyły potraw w których wiodącą rolę miało spełniać jabłko. Zgodnie z będącym na czasie hasłem: "Zjedz jabłko zrób na złość P.....i" Klasa została podzielone na 4 drużyny. Każda z drużyn miała przygotować po 3 potrawy. Danie główne, sałatkę, deser - oczywiście wszystko z głównym elementem czyli jabłkiem.

Poniżej przedstawiamy składy drużyn jak również ich popisowe dania.

 

Drużyna I

Katarzyna Brocka, Patrycja Sołowska, Natalia Miklas,

Sara Dworska, Błażej Kwiatkowski, Tomasz Kańkowski, Damian Kończal

Zawijany z jabłkiem i tęczowa cukinia, Nadziewane jabłka pod chmurką,

Wiosenne połączenie warzyw

 

Drużyna II

Sławomir Borowski,  Łukasz Kępski,

Tomasz Błaszko,  Rafał Łączuk, Piotr Forgel

Danie mięsne z jabłkiem - "Cycek kurzy z jabłkiem",  Sałatka warzywna - "Makaronowa wariacja Amino", Deser z jabłkiem - "Jabłko na super-słodko"

 

Drużyna III

Kamila Kociniewska, Fabian Sudoł, Denis Przekwas

Patryk Pęziak, Krzysztof Sudowski, Bartosz Wicher

Rolasy - zawijasy, Grillowane jabłka z niespodzianką i słodkim puchem, Rozpruta z właściwką.

 

Drużyna IV

Angelika Bandoch, Klaudia Czacharowska, Dominika Pannert

Paulina Seroczyńska, Wiktoria Wawrzyniak, Anna Woźniak

Magic Rise, Chicken grill, Apple surprise

Potrawy oceniali światowej klasy jurorzy, którym naprawdę nie łatwo zaimponować i którzy nie znają litości. Przewodniczącym jury został znany i ceniony w kraju i na świecie krytyk kulinarny, restaurator p. Artur Nalewajski. W jury znalazł się również p. Mariusz Kawczyński - niekwestionowany autorytet polskiej gastronomi, ale również mody. Nie mogło zabraknąć słynącego z ciętej riposty, posiadającego wysublimowane kubki smakowe wychowawcy tejże wspaniałej klasy p. Daniela Mrugalskiego. Wybór zwycięskiej drużyny był naprawdę trudny. Mogły o tym świadczyć długie i burzliwe rozmowy członków jury. Tegoroczne zmagania były bardzo wyrównane. Może o tym świadczyć fakt iż tytuł MasterChef 2014 zdobyły 2 drużyny "Drużyna I" i  "Drużyna II".

Przyznana jeszcze została dodatkowa nagroda Najlepszy Deser z Jabłkiem. Tytuł ten przypadł "Drużynie IV".

Wszyscy bawili się wyśmienicie. Niestety przegrane drużyny musiały oddać FARTUCHA.  Mimo wszystko cała klasa zadeklarowała chęć wzięcia udziału w IV edycji MasterChef w roku 2015.

Przepisy... [TUTAJ] Foto... [TUTAJ]


WYCIECZKI INTEGRACYJNE DO BALCZEWA

19 września 2014r. klasa Ib z wychowawczynią panią Anną Grącikowskąi z panią Ewą Panert-Strzelczyk, 23 września 2014r. klasa Ia z wychowawczynią panią Joanną Sikorską i z panią Aleksandrą Sałaj, a 24 września 2014r. klasa Id z wychowawczynią panią Katarzyną Laskowską i z panią Pauliną Pietrzak-Stocką wyjechały na wycieczki integracyjne do STADNINY KONI „Moreno” w Balczewie. Wszystkie trzy wyjazdy okazały się bardzo udane. Jeździliśmy bryczką zwiedzając lasy w Balczewie. Wiele osób zdecydowało się również na samodzielną, często pierwszą w życiu, jazdę konno (oczywiście przy „małej” pomocy pani kierującej stadniną). Był również czas na wspólny posiłek-kiełbaski pieczone na grillu lub nad ogniskiem.

Wyjazdy bardzo nas zbliżyły. Mogliśmy się lepiej poznać i zintegrować.

Foto... [TUTAJ]


SPRZĄTANIE ŚWIATA 2014

Już po raz XXI  wrzesień jest w Polsce miesiącem porządków i Sprzątania Świata. Tradycyjnie w trzeci weekend miesiąca uczniowie EKONOMIKA zorganizowali akcję sprzątania, która przyczynia się do zwiększania świadomości ekologicznej inowrocławian i poprawy stanu czystości miasta. Celem tegorocznej kampanii, przebiegającej pod hasłem „Turysto! Szanuj środowisko”, było zwrócenie uwagi na osobisty wpływ każdego Polaka na środowisko przyrodnicze w czasie wypoczynku, na wakacjach, na urlopie oraz promocja odpowiedzialnej turystyki. W sprzątaniu brali udział uczniowie klas: Ic, IIa i IIIa ZSZ  z wychowawcami. Posprzątano teren przejścia między Szkołą a Galerią Solną, teren przyszkolny oraz Park Solankowy w pobliżu Szkoły. Na szczególną pochwałę zasłużyli wolontariusze z klasy IIa, którzy zebrali mnóstwo szkła, plastiku i papierów. Koordynatorem akcji był nauczyciel biologii.

Foto... [TUTAJ]


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Dnia 1 września 2014 r. w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych nr 4 w Inowrocławiu odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szklonego 2014/2015. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą  o godz. 8:00 w kościele p,w. Św. Królowej Jadwigi. Na uroczystość o godz. 9:00 przybyli: Starosta Inowrocławski Tadeusz Majewski i Sekretarz Powiatu Inowrocławskiego Aleksandra Szubarga-Dworek. Uroczystość otworzył dyrektor szkoły Artur Nalewajski, który powitał uczniów i nauczycieli po przerwie wakacyjnej. Poinformował zebranych o sukcesie jakim jest najlepszy nabór wśród szkól technicznych Powiatu Inowrocławskiego. Podziękował panu Staroście za przekazanie środków na termoizolację budynku szkoły i rozpoczęte prace przy modernizacji boiska szkolnego. W swoim wystąpieniu pan Starosta pogratulował dobrych wyników  i życzył społeczności szkolnej sukcesów w nowym roku szkolnym. Uczniowie Ekonoma w programie artystycznym upamiętnili 75 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Ostatnim punktem było uroczyste ślubowanie uczniów 5 oddziałów klas pierwszych.

Foto...[TUTAJ]


 

gotowy2_19.gif

gotowy2_21.gif

gotowy2_50.gifgotowy2_52.gifgotowy2_23.gif

 

  

gotowy2_25.gif

gotowy2_26.gif

gotowy2_28.gif

gotowy2_31.gif

gotowy2_32.gif

gotowy2_33.gif

gotowy2_35.gifgotowy2_35.gifgotowy2_3.gif

gotowy10_36.gif

gotowy2_20.gif

gotowy2_22.gif

gotowy2_27.gif

czytaj.gif


Archiwum roku 2013/14

Archiwum roku 2012/13

Archiwum roku 2011/12

Archiwum roku 2010/11

Archiwum roku 2009/10

Archiwum roku 2008/09

Archiwum roku 2007/08

Archiwum roku 2006/07