gotowy2_04.gif

gotowy2_05.gif

gotowy2_06.gif

gotowy2_07.gif

gotowy2_08.gif

 

Archiwum roku 2010/2011


FINAŁ KONKURSU "PRAWO DODAJ DO ZNAJOMYCH"

W dniu 04.06.2011r. w Toruniu odbył się finał konkursu „ Prawo dodaj do znajomych” Organizatorami konkursu byli:

Tadeusz Zwiefka - poseł do Parlamentu Europejskiego z Bydgoszczy

Grzegorz Karpiński - poseł z Torunia

Patronat honorowy nad konkursem objął Kujawsko – Pomorski Kurator Oświaty. W konkursie uczestniczyło 15 zespołów z województwa Kujawsko – Pomorskiego.

Grupy uczniowskie (5 osobowe), działające na określonym terenie (stare miasto) miały za zadanie na podstawie przedstawionych scen dokonać właściwej interpretacji prawnej zaistniałej (symulowanej) sytuacji.

Reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 „Ekonomik” zajęła w konkursie szóste miejsce.

Poniżej reprezentantki szkoły.


NASI W FINALE XII EDYCJI MIĘDZYNARODOWEGO
KONKURSU MATEMATYCZNEGO "EUKLIDES"

W dniach 1-2 czerwca 2011r. odbyły się w Brzegu Dolnym finały XII edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego – „EUKLIDES” dla szkół technicznych.

Uczennica ZSP nr 4 „Ekonomik” Małgorzata Zelek jako jedyna w powiecie inowrocławskim została finalistką tego konkursu.

Opiekunem dydaktycznym uczennicy jest pani mgr Agata Mróz. Gratulujemy i życzymy uczniom „Ekonomika” dalszych sukcesów!


DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO

Dnia 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Inowrocławiu zorganizował imprezę sportową w Hali Widowiskowej. Dzięki przychylności dyrekcji Hali Widowiskowej od godz. 10.00 młodzież korzystała z obiektu. W programie organizatorzy zaplanowali mecz piłkarski - Uczniowie kontra Grono Pedagogiczne, prezentacja szkolnej Sekcji Tanecznej, układy gimnastyczne i zabawy m.in. przeciąganie liny, a także mecz piłki ręcznej - Reprezentacja ZSP nr 4 kontra Oldboje. Na trybunach uczniowie i nauczyciele kibicowali zachęcając do gry. Panowała atmosfera dobrej zabawy i zdrowej konkurencji.

Foto...[TUTAJ]


MISTRZOSTWA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH WOJEWÓDZTWA
KUJAWSKO - POMORSKIEGO W TORUNIU.

Drużynowo Ekonomik zajął II miejsce w Mistrzostwach SzkółPonadgimnazjalnych Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu, które odbyły się 25 maja 2011r.

Sztafeta 4 x 100 m

Kretkowski Tomasz kl.2g TL - I miejsce 0:46,51

Starobrat Patryk kl.2g TL

Ziętara Kamil kl. 3g TL

Opreacz Paweł kl. 3g TL

Bieg 100 m

Laskowska Kamila kl 2a TE - II miejsce 0:13,22

Operacz Paweł kl. 3g TL - I miejsce 0:11,03

Bieg 200 m

Laskowska Kamila kl. 2a TE - I miejsce 0:26,90

Bieg 400 m

Laskowska Weronika kl. 2a TE - I miejsce 1:03,30

Opiekunowie: Małgorzata Kieliszczyk – Piernik, Anna Stankiewicz

Foto relacja...[TUTAJ]


WARSZTATY DZIENNIKARSKIE W KLUBIE PUŁKOWYM
2 PUŁKU KOMUNIKACYJNEGO

Młodzież redagująca gazetkę Szkolny Odlot wraz z opiekunem panią mgr Aleksandrą Sałaj została zaproszona na warsztaty dziennikarskie, które odbyły się w Klubie Pułkowym  2 Pułku Komunikacyjnego w Inowrocławiu. Z tą placówką Ekonomik ma zawarte porozumienie o współpracy.

Redaktorzy gazetki uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez panią Dorotę Pronobis, kierownika Klubu Pułkowego. Młodzież miała okazję udoskonalić swój warsztat dziennikarski. Młodzi redaktorzy poznali drogi kariery zawodowej znanych polskich dziennikarzy i zasady etyki dziennikarskiej. Uczniowie redagujący gazetkę dowiedzieli się, jaki jest zakres kompetencji dziennikarza, redaktora i korespondenta. Młodzież miała okazję spotkać się również z panem sierżantem Andrzejem Walczakiem, który opowiadał o swych doświadczeniach fotoreportera wojennego podczas misji w Iraku.

Młodzież była bardzo zadowolona z warsztatów dziennikarskich.

Foto...[TUTAJ]


WYCIECZKA TURYSTYCZNO - KRAJOZNAWCZA

Uczennice klasy III a TE uczestniczyły w wycieczce do Kórnika, Rogalina i Gniezna. Pogoda 18 maja była słoneczna i pamiątkowe fotografie charakteryzuje dobre światło. Zwiedzanie zabytków i przebywanie na łonie natury było wspaniałym wypoczynkiem dla uczennic.

Zamek w Kórniku, którego początki sięgają średniowiecza był budowlą obronną otoczoną fosą, dostęp do niej był możliwy przez most zwodzony oraz spuszczaną okutą kratę. Zamek dzisiejszy kształt - neogotycki, o wyglądzie i charakterze nawiązującym do budowli obronnych - zawdzięcza Tytusowi Działyńskiemu.

Rogalin - barokowo-klasycystyczny pałac, park i wozownia pochodzą z XVIII wieku. Młodzież podziwiała płótna najwybitniejszych malarzy polskich przełomu XIX i XX w. i  najsłynniejsze rogalińskie dęby - Lech, Czech i Rus.

Gniezno - Archikatedra Gnieźnieńska (Bazylika Prymasowska Wniebowzięcia NMP) - gotycki kościół katedralny na Wzgórzu Lecha w Gnieźnie. Katedra koronacyjna królów.

Foto relacja...[TUTAJ]


"SZCZĘŚLIWEJ DROGI JUŻ CZAS..." - POŻEGNANIE KLAS MATURALNYCH

Dnia 29 kwietnia w naszej szkole odbyło się pożegnanie uczniów klas maturalnych. Uroczystość rozpoczęło wystąpienie p. dyrektora A. Nalewajskiego, który między innymi podziękował wychowawcom klas IV za trud, jaki włożyli w wychowanie swoich podopiecznych. Kolejno nastąpiło przekazanie sztandaru szkoły przez maturzystów uczniom klas I, rozdanie świadectw, nagród książkowych i listów gratulacyjnych rodzicom.

Następnie rozpoczęła się cześć artystyczna zatytułowana „ Szczęśliwej drogi już czas…”, w której uczniowie klas młodszych podsumowali cztery lata nauki tegorocznych maturzystów i podziękowali za wspólne lata spędzone w murach szkoły. W swoim wystąpieniu młodzież podziękowała także nauczycielom, wychowawcom, pracownikom szkoły i rodzicom za każdą pomoc i wsparcie. Uroczystość zakończyły życzenia skierowane do maturzystów i piosenka z repertuaru Ryszarda Rynkowskiego „ Szczęśliwej drogi już czas”.

Część artystyczną pożegnania klas maturalnych przygotowali uczniowie naszej szkoły:

Katarzyna Andryszak  - IId TH

Magdalena Malka – IId TH

Radosław Antos – Ib TE

Natalia Olszewska – Ib TE

Agata Worek – Ib TE

Krystyna Kunikowska – Ia TE

Adam Olszewski – Ia TE

Malwina Marchel – IIIg TL

Martyna Miklas – Ig TL

Agata Pietrzak – Ig TL

Mieszko Zalewski – Ig TL

Radosław Baranowski IIg TL

Młodzież pracowała pod kierunkiem mgr Pauliny Pietrzak - Stockiej i mgr Aldony Dunat - Gryla. Dekoracje i obsługę techniczną przygotował mgr Roman Kaczmarek, natomiast nagłośnieniem zajęli się uczniowie Mateusz Nurski IIIg TL i Krzysztof Jankowiak Ib TE.

Foto relacja...[TUTAJ]


FINAŁ KONKURSU "PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ I WOS
- KROKIEM DO SUKCESU"

W dniu 5 kwietnia odbył się w ZSP nr 4 w Inowrocławiu finał konkursu „Przedsiębiorczość i WOS - krokiem do sukcesu”. I część konkursu polegała na rozwiązaniu testu, po sprawdzeniu którego wyłoniono pięciu uczniów. Osoby rozwiązywały zadanie praktyczne polegające na opracowaniu promocyjnej oferty świątecznej artykułów spożywczych.

W wyniku oceny przez komisje wydrukowanych prac klasyfikacja finalistów przedstawia się następująco:

I miejsce - Michalak Paulina – 26 punktów (Gimnazjum nr 3 w Inowrocławiu)

II miejsce - Gawron Joanna – 24 punkty (Gimnazjum im. M. Kopernika w Sławęcinku)

III miejsce - Kąkolewska Paula – 21 punkty (Gimnazjum nr 3 w Inowrocławiu)

IV miejsce - Kołpak Martyna (Gimnazjum nr 3 w Inowrocławiu)  i Wiśniewska Magdalena (Gimnazjum nr 1 w Inowrocławiu) - po 21 punktów.

Foto relacja...[TUTAJ]


GOŚCILIŚMY KSIĘDZA BISKUPA WOJCIECHA POLAKA

Dnia 4 kwietnia 2011 r. w ZSP nr 4 "Ekonomik" w Inowrocławiu gościł Ksiądz Biskup Wojciech Polak, któremu towarzyszył proboszcz parafii pw. św. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu, ksiądz kanonik Maciej Lisiecki.

Z tej okazji młodzież pod kierunkiem nauczycieli pani Elżbiety Tomaszewskiej i pani Izabeli Kondratowicz-Nowak przygotowała montaż poetycko-muzyczny, którego mottem przewodnim były słowa księdza poety Jana Twardowskiego "...człowiek uciekając od miłości, ucieka od samego życia. Zamyka się w sobie".

Biskup Wojciech Polak kierując słowa do młodzieży podkreślił wartość człowieka i znaczenie miłości w naszym życiu.

Spotkanie z Księdzem Biskupem przebiegło w bardzo ciepłej i serdecznej atmosferze. Po części artystycznej został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. Santo Subito na portret Jana Pawła II. Laureatem konkursu został Mateusz Chmielewski uczeń klasy IVh.

Wszystkim uczniom nagrodzonym i wyróżnionym w konkursie nagrody oraz dyplomy wręczył Ksiądz Biskup.

Foto relacja...[TUTAJ]


POWIATOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY ROZSTRZYGNIĘTY

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych był organizatorem II Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Powiat Inowrocławski w zimowej szacie” pod patronatem Starosty Inowrocławskiego Tadeusza Majewskiego. Na konkurs przesłano prace z 8 placówek oświatowych w ilości – 80 fotografii. Fotografia artystyczna w formacie 13 x 18 promuje walory przyrodniczo - krajobrazowe Powiatu Inowrocławskiego, wzbudziła zachwyt i w sposób interesujący uchwyciła w kadrze otaczający nas krajobraz. Jury konkursu pod przewodnictwem artysty plastyka Romana Kaczmarka dokonało przeglądu i oceny prac konkursowych. W kategorii szkoły ponadgimnazjalne pierwszą nagrodę uzyskała Alicja Ziółkowska z ZSP nr 4 w Inowrocławiu, druga nagroda dla Emilii Kowalskiej z ZS im. M. Kotańskiego w Inowrocławiu, trzecią nagrodę uzyskał Aleksander Domieracki z ZSP w Kościelcu. Wyróżnienia: Szymon Puchała ZSP w Kościelcu, Magda Pindel ZSP nr 4 w Inowrocławiu. W drugiej kategorii – Gimnazja, pierwszą nagrodę otrzymała Ewelina Boreczek z Gimnazjum nr 1 w Inowrocławiu, drugą nagrodę uzyskała Agnieszka Pajurska Gimnazjum w Pakości, a trzecią dla Macieja Biernata z Gimnazjum nr 2 w Kruszwicy. Wyróżnienia przypadły Bartoszowi Michalakowi z Gimnazjum w Złotnikach Kujawskich i Joannie Steltmann z Gimnazjum nr 3 w Inowrocławiu. Organizatorzy zapraszają na wernisaż prac laureatów. Wystawa odbędzie się 15 kwietnia 2011r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 przy ul. Józefa Krzymińskiego 8 w Inowrocławiu o godz. 12.00.

Foto prac...[TUTAJ]


KONKURS SAVOIR - VIVRE. OBYCIE UMILA ŻYCIE

Konkurs składał się  z dwóch etapów. Kierowany był do uczniów klas I, II, III naszej szkoły. Etap pierwszy polegał na rozwiązaniu przez klasę testu, składającego się  z 38 pytań zamkniętych.  Największą ilość punktów zdobyły kolejno IIId TH, Ib TE, Ia SZ, IId TH i IIa SZ. Tym samym, klasy te przeszły do drugiego etapu, który odbył się 28 marca. Przedstawicielami klas, które grały o finał, były 3 - osobowe zespoły, pozostali uczniowie stanowili szanowną widownię. Etap ten polegał na rozwiązaniu pytań teoretycznych, wykonaniu zadania praktycznego, na wychwyceniu 5 błędów w zachowaniu w przedstawianych scenkach oraz na przygotowaniu własnej scenki teatralnej zgodnie z zasadami savoir-vivre.

Etap drugi rozegrał się pod bacznym okiem Jury, które zdecydowało, że wygrała klasa IIId TH. Kolejne miejsca przypadły klasom IIa SZ, IId TH, Ia SZ i Ib TE. Konkurs cieszył się ogromnym zaangażowaniem ze strony uczniów i wychowawców.

Organizatorami były mgr A. Dunat-Gryla, mgr P. Pietrzak-Stocka i mgr I. Kondratowicz-Nowak.


PALMA WIELKANOCNA

Na konkurs ogłoszony przez Młodzieżowy Dom Kultury w Inowrocławiu uczennice Sekcji Plastycznej przygotowały Palmę Wielkanocną. Praca wiązała się z wykonaniem kwiatów ozdabiających konstrukcję ponad metrowej wielkości uplecionych gałązek wierzby, merty i bazi. Palma symbolicznie została przekazana dyrektorowi szkoły jako zwiastun nadchodzących Świąt Wielkanocnych.

Palma to symbol czci, hołdu i pokoju.


EKONOMIK OTWARTY DLA GIMNAZJALISTÓW

19 marca br. odbyły się DRZWI OTWARTE dla gimnazjalistów. Spotkały się one z ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony uczniów, którzy wkrótce będą kontynuować naukę w szkołach ponadgimnazjalnych, jak i ich rodziców.

Gimnazjaliści mogli uzyskać konkretne, rzeczowe i wyczerpujące informacje dotyczące wszystkich kierunków kształcenia, jakie szkoła będzie oferować w roku szkolnym 2011/2012. Uczniowie zainteresowani nauką w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Inowrocławiu będą mieli możliwość kształcenia na następujących kierunkach: technik logistyk, technik handlowiec, technik ekonomista i sprzedawca. Gimnazjaliści zwiedzający szkołę mieli możliwość zapoznania się z powyższą ofertą, a kompetentna kadra udzielała odpowiedzi na pytania nurtujące uczniów. W ankiecie, która została przeprowadzona dla odwiedzających „Ekonomik” – gimnazjaliści i ich rodzice wysoko ocenili jego atrakcyjność i i większość uznała, że są zainteresowani kontynuowaniem nauki w tej szkole.

Foto relacja...[TUTAJ]


DRZWI OTWARTE W "EKONOMIE"

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Inowrocławiu, popularnie zwany „Ekonomem”, zaprasza gimnazjalistów zainteresowanych nauką w tej szkole oraz ich rodziców na drzwi otwarte w dniu 19 marca 2011r. w godzinach 9:00 - 12:00. Ta sprawdzona forma promocji szkoły daje niepowtarzalną okazję do kompleksowego zapoznania się ze szkołą, gronem pedagogicznym i ofertą edukacyjną. Szczegółowo przedstawione będą profile nauczania:

  • technik ekonomista (specjalności: finanse i rachunkowość, komputerowe          techniki informacyjne, przedsiębiorczość internetowa),
  • technik handlowiec,
  • technik logistyk,
  • sprzedawca.

      

Formuła drzwi otwartych obejmuje aktywne sposoby poznania szkoły. Dla uczniów klas trzecich gimnazjum przygotowano atrakcyjne zajęcia symulacyjne (np. obrót towarowy, gospodarka magazynowa) i prezentacje multimedialne. Będzie można obejrzeć wystawy tematyczne, projekcje filmów, wziąć udział w grach dydaktycznych i konkursach. Znajdzie się też specjalna oferta dla rodziców – u anglistów będzie można zasięgnąć porad w zakresie redagowania dokumentów dotyczących pracy, pism urzędowych i handlowych w języku angielskim. Na każdego czeka ulotka promocyjna szkoły zawierająca opis kierunków kształcenia i zasady rekrutacji. Można się z nimi zapoznać również na stronie internetowej ZSP nr 4 www.ekonom-ino.pl.

      

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie „Ekonoma” zapraszają wszystkich, dla których wybór kierunku dalszego kształcenia jest sprawą odpowiedzialności za własną przyszłość.


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS DLA UCZNIÓW SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH

PRZEDIĘBIORCZOŚĆ I WOS - KROKIEM DO SUKCESU

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Inowrocławiu organizuje kolejną edycję konkursu dla uczniów gimnazjów regionu kujawsko-pomorskiego.

Jesteśmy pewni, że młodym uczestnikom pomoże on łatwiej odnaleźć się
w dorosłym życiu, a ich komunikatywność,
umiejętność prezentacji oraz postawa życiowa zapewnią im sukces .

Pragniemy uświadomić uczniom znaczenie korzyści płynących z zachowań przedsiębiorczych w życiu szkolnym, rodzinie, przyszłej pracy zawodowej.

 

Zapraszamy uczniów do rywalizacji wiedzy i umiejętności!!!

1. Konkurs obejmuje wiedzę z zakresu: przedmiotu „Wiedza o społeczeństwie” i „Przedsiębiorczość” oraz integracji z Unią Europejską z uwzględnieniem bieżących informacji.

2. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas II i III szkół gimnazjalnych regionu kujawsko-pomorskiego.

3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dokonanie zgłoszenia szkoły w terminie do 25 stycznia 2011r. – pisemnie na adres szkoły ZSP Nr 4, 88 - 100 Inowrocław, ul. Krzymińskiego 8, telefonicznie (523530365), faksem (523530364), bądź pocztą elektroniczną (na adres ekonom@ekonom-ino.pl).

 

Konkurs będzie odbywał się w dwóch etapach:

I etap  -  szkolny odbędzie się w szkołach gimnazjalnych w formie testu w dniu 22 lutego 2011r. Test zostanie przekazany do szkół po podaniu liczby uczestników z każdej placówki.

II etap – rejonowy odbędzie się w dniu 5 kwietnia 2011r. w ZSP Nr 4 (Ekonomik) w Inowrocławiu przy ul. Krzymińskiego 8 o godz. 10.30 i będzie się składał z części teoretycznej w formie pisemnej oraz z prezentacji zadania praktycznego.

Dla wszystkich uczestników przewidziane są cenne nagrody, upominki, dyplomy i pierwszeństwo przy przyjęciu do naszej szkoły.

Bliższych informacji udzielają nauczyciele przedsiębiorczości:
Hanna Karczmarek, Aleksandra Dopierała
 
tel. 523530365, 523530364


II POWIATOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY

Regulamin...[TUTAJ]


SUKCESY EKONOMICZNE UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

W grudniu 2010 roku, uczniowie naszej szkoły po raz kolejny brali udział - obecnie już w XIII edycji Regionalnego Konkursu Wiedzy o Ekonomii i Gospodarce im. Kazimierza Sokołowskiego - zorganizowanego przez Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Małgorzata Jurek uczennica klasy IVa TE została laureatką tegorocznej edycji konkursu. Uzyskała taką liczbę punktów, która pozwoliła znależć się jej na 3 miejscu w gronie 10 laureatów tego konkursu.

Należą się Jej szczególne wyrazy uznania, ponieważ konkurencja była liczna. Konkursem byli obięci uczniowie wszystkich szkół średnich z 4 województw północno - zachodniej Polski.

Małgosia została zaproszona na uroczyste wręczenie nagród w dniu 16 marca 2011roku, które odbędzie się podczas posiedzenia Rady Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu.

Serdecznie gratulujemy Laureatce osiągniętego sukcesu!!!

Również corocznie uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczą w Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej, która ma zasięg ogólnopolski i składa się z trzech etapów. Olimpiada ta skierowana jest do uczniów wszystkich szkół średnich w całym kraju.

W tym roku szkolnym, po ocenie prac, po zawodach szkolnych XXIV OWE - do etapu okręgowego (wojewódzkiego) zakwalifikowało się 6 uczniów naszej Szkoły. Są to:

Joanna Paczkowska z klasy IVb,

Paweł Pindel z klasy IIIb,

Maciej Tomaszewski z klasy IIIb,

Małgorzata Jurek z klasy IVa,

Piotr Stopienski z klasy IVb,

Mateusz Borkowski z klasy Iib.

Zawody okręgowe odbędą się 28 lutego 2011 roku w Bydgoszczy. Życzymy im szczęścia, a następnie zakwalifikowania się do grona 100 finalistów uczestniczących w zawodach centralnych w Warszawie!!!

Foto...[TUTAJ]

Maria Płocek


JASEŁKA BOŻONARODZENIOWA

Ostatnim dniem zajęć lekcyjnych przed świąteczną przerwą był 22 grudnia 2010 roku.  Tradycyjnie tego dnia wystawiana jest jasełka szkolna.

Tegoroczne przedstawienie nosiło tytuł „Kocham Boże Narodzenie”. Jasełka była okazją do spotkania się całej społeczności szkolnej. Przy szopce bożonarodzeniowej i pięknie nakrytym białym obrusem stole wigilijnym, śpiewane były kolędy i pastorałki. Śpiew kolęd przeplatany był fragmentami tekstów m.in. księdza Jana Twardowskiego, Władysława Orkana, Leopolda Staffa i Karen Kingsbury. Tło muzyczne stanowiła muzyka grana na pianinie, flecie i gitarze przez uczniów naszej szkoły.

W szkole zapanowała świąteczna atmosfera, a perspektywa zbliżających się wielkimi krokami Świąt Bożego Narodzenia cieszyła wszystkich. Cała społeczność szkolna miała okazję do refleksji  nad współczesnymi Świętami Bożego Narodzenia.

Uroczystość  została przygotowana pod kierunkiem nauczycieli p. Elżbiety Tomaszewskiej i p. Izabeli Kondratowicz- Nowak, a tzw. żywą szopkę przygotowały nauczyciele p. Aldona Dunat- Gryla i p. Paulina Pietrzak – Stocka.


MIKOŁAJKI W EKONOMIE

6 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy Mikołajki. Z tej okazji klasy drugie przygotowały stoły bożonarodzeniowe oraz informacje o Bożym Narodzeniu w różnych krajach. Była to forma rywalizacji między klasami drugimi. Każda z klas była oceniana przez jury. Pod uwagę brano: dekorację stołu, potrawy danej kuchni, informacje o Bożym Narodzeniu, kolędę w języku obcym oraz strój Świętego Mikołaja.

Klasy wcześniej losowały kraje, których obyczaje świąteczne prezentowały. Klasa IIa – Anglia, kl. IIb – Rosja, kl. IIg – Niemcy, kl. IId – Polska. I miejsce zajęła klasa IIb TE, II miejsce klasa IIg TL, III miejsce klasa IIa TE.

Tego dnia poznaliśmy również wyniki konkursu na najciekawszą prezentację multimedialną „Rosja – odkrywamy jej piękno”. Tutaj najlepsi okazali się Emilia Małek z kl. IIg TL oraz Wojciech Lewandowski z kl. IIb TE, natomiast najciekawszą pracę w konkursie plastyczno - językowym „Świąteczna pocztówka z Rosji” wykonała Magdalena Pindel z kl. IIg TL.


X JUBILEUSZOWE "SPORTOWE SHOW" W EKONOMIKU

W grudniowy piątek odbyła się impreza szkolna -  X Jubileuszowe ,,Sportowe show” dla społeczności ,,Ekonomika”. W atrakcyjnym programie brało udział około 50 uczniów z naszej szkoły i gościnnie innych szkół. Inicjatorką tej imprezy była pani Małgorzata Kieliszczyk - Piernik. W realizacji tego pomysłu pomagali też nauczyciele - p. Katarzyna Lewicka, p. Anna Stankiewicz, p. Izabela Kondratowicz - Nowak, p. Hubert Dobrzański.

Show poprowadziły uczennice: Magda Malka kl.II d T H, Patrycja Pacanowska kl. II b T E. Bogaty program zawierał występ zespołu rockowego ,,Never Mind” w składzie: Filip Przygodzki, Rafał Kurzydłowski z Ekonomika, Natalia Wójcik I LO, Hubert Zybała ,,Mechan”. Zaprezentowano także pokaz mody sportowej oraz taniec nowoczesny przedstawiony przez Krystiana Frąszczaka kl.I d TH i uczennice Martę i Monikę Walczak. Układy sportowe tzw. piramidy, aerobik z piłkami oraz taniec zespołu ,,Stanki”. Uczeń Mateusz Giezek z kl.III b TE wystąpił w roli prezentera i poprowadził ,,Wiadomości Sportowe”, na którym uczniowie mogli obejrzeć na żywo różne zawody sportowe. Uczniowie naszej szkoły wspólnie śpiewali piosenki i dobrze się bawili.


STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW
DLA JOANNY PACZKOWSKIEJ z klasy IVb

Historię i tradycję naszej szkoły od zawsze tworzyli przede wszystkim uczniowie. Jedną z osób, które przyczyniły się do budowania renomy i pozycji „Ekonomika” nie tylko w środowisku lokalnym, jest niewątpliwie Joasia Paczkowska. Joasia jest aktualnie uczennicą IV klasy Technikum Ekonomicznego o profilu finanse i rachunkowość i jest przedstawicielem „wymierającego gatunku” uczniów, którym nauka sprawia autentyczną frajdę i przynosi wiele satysfakcji. Swoje sukcesy Joasia zawdzięcza sumiennej i ciężkiej pracy oraz nieprzeciętnej inteligencji, którą doceniają także koleżanki i koledzy z klasy. Na szczęście, jak podkreślają, bardzo chętnie dzieli się z nimi swoją wiedzą i pomaga odnaleźć się w zawiłościach ekonomii i innych przedmiotów zawodowych. Każdy, kto choć trochę zna Joasię przyzna, iż posiada ona niezwykłą osobowość. Jest bardzo przyjazną i radosną dziewczyną, która optymistycznie patrzy w przyszłość, choć jest także realistką i wie, że w dzisiejszych czasach jedynie ciężką pracą można w życiu cokolwiek osiągnąć. Jak sama podkreśla, taką postawę od zawsze wpajała jej mama i jak widać z dobrym skutkiem. Joasia jest niewątpliwie prawdziwą dumą swoich rodziców, a my możemy się cieszyć, że ta niesamowita dziewczyna jest uczennicą naszej szkoły.

   

Foto...[TUTAJ]


KAMILA TYZO LAUREATKĄ II NAGRODY

Kamila Tyzo uczennica kl. Ia TE laureatką II nagrody na Regionalnym Konkursie Fotograficznym „PORTRET  Z JESIENIĄ W TLE”. Założeniem konkursowej fotografii było zestawienie  portretu koleżanki z jesiennym krajobrazem.

Foto...[TUTAJ]


MAGDALENA PINDEL LAUREATKA NAGRODY DYREKTORA

Magdalena Pindel kl. II g TL – uczestniczy w zajęciach Sekcji fotograficznej działającej przy naszej szkole. Laureatka nagrody dyrektora Artura Nalewajskiego  z okazji Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczno – Fotograficznego „ PIĘKNO POLSKIEGO KRAJOBRAZU” pod patronatem Starosty Inowrocławskiego Tadeusza Majewskiego.

Sesja fotograficzna w Inowrocławskich Solankach. Głównym założeniem była dokumentacja dekoracji z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2011. Oprawa i zmiany w krajobrazie miasta spowodowane kolorowym oświetleniem.

Foto...[TUTAJ]


SZKOLNY ETAP XIX OLIMPIADY PROMOCJI
ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

22 października 2010r. odbył się szkolny etap XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Uczestniczyło w nim 11 uczniów z klas IIa, IIb i IIIa. Uczniowie Beata Lalka, Justyna Kręcichwost i Paweł Przybyła będą reprezentować Szkołę w etapie rejonowym.


KOLEJNA AKCJA HONOROWEGO KLUBU
KRWIODAWSTWA "EKONOMIK"

Honorowy Klub Krwiodawstwa „ Ekonomik” pod hasłem „Krew daje życie podziel się nią!” zorganizował już po raz 15 – ty akcję oddawania krwi. Dnia 17 listopada 2010 roku 42 uczniów bardzo chętnie oddało ok. 22 litrów krwi.

Foto relacja...[TUTAJ]


SZKOLNY ETAP XIX OLIMPIADY PROMOCJI
ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

22 października 2010r. odbył się szkolny etap XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Uczestniczyło w nim 11 uczniów z klas IIa, IIb i IIIa. Uczniowie Beata Lalka, Justyna Kręcichwost i Paweł Przybyła będą reprezentować Szkołę w etapie rejonowym.


NAJPIĘKNIEJSZE PRACE NAGRODZONE

Dnia 29 października 2010r. o godz.12.00 w Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu miał miejsce Wernisaż prac zakwalifikowanych, wyróżnionych i nagrodzonych w VI Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno – Fotograficznym  „Piękno Polskiego Krajobrazu” pod patronatem Starosty Inowrocławskiego Tadeusza Majewskiego. Na wernisaż udało się dojechać laureatom z Białegostoku, Częstochowy, Słupska co było prawdziwą wyprawą.

I nagroda - BLANKA GUMOWSKA, I LO w Białymstoku,

II nagroda - KAROLINA ZATOŃ, Zespół Szkół Plastycznych w Częstochowie,

III nagroda - KAMILA KAWCZYŃSKA, III LO w Inowrocławiu,

Wyróżnienie - ADRIAN AUGUSTYNIAK, Gimnazjum w Janikowie,

Wyróżnienie - IRMINA BIEŁA, I Lo w Białymstoku,

Wyróżnienie - KAMILA KOSMALSKA, II LO we Włocławku,

I nagroda - ANNA JAROSZ, Zespół Szkół Plastycznych w Częstochowie,

II nagroda - MICHALINA KŁOS, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych  nr 4 w Inowrocławiu,

III nagroda - MAREK MYSZK, Prywatne Liceum Plastyczne w Słupsku,

Wyróżnienie - MAŁGORZATA GEISLER, Zespół Szkół Plastycznych w Częstochowie,

Wyróżnienie - JOANNA GODURKIEWICZ, III LO w Inowrocławiu,

Wyróżnienie - SZYMON PŁACHTA, II LO w Inowrocławiu.

W otoczeniu prac plastycznych i fotografii artystycznej uczestnicy wernisażu wysłuchali utworów na flet w wykonaniu uczennicy ZSP nr 4 EKONOM – Oliwii Matykiewicz. Atrakcyjne nagrody laureatom wręczył Starosta Inowrocławski Tadeusz Majewski i Dyrektor ZSP nr 4 Artur Nalewajski. Gratulacje  w formie Listu Pochwalnego opiekunom za wzorowe przygotowanie młodych artystów wręczył Starosta Inowrocławski. Po części oficjalnej uczestnicy przeszli do sali medialnej na poczęstunek.

Foto relacja...[TUTAJ]


"TAJEMNICZOŚĆ W PROZIE ANGIELSKIEJ I ROSYJSKIEJ"

28 października 2010 r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie pt. „Tajemniczość w prozie angielskiej i rosyjskiej”. Młodzież przedstawiła fragmenty utworów Iwana Turgieniewa, Aleksandra Puszkina oraz Edgara Allana Poe w języku polskim oraz w oryginale (po rosyjsku i angielsku).

Były również informacje o tym jak wygląda Wigilia Święta Zmarłych w Anglii i Rosji. Można było popatrzeć na strony internetowe przedstawiające tradycje tego dnia w Anglii i w Rosji. Otrzymaliśmy przygotowane specjalnie na ten dzień słownictwo angielskie i rosyjskie związane z obchodami Halloween w Anglii i Rosji.


"DZIEŃ MOLA"

22 października młodzież na naszej szkoły uczestniczyła w pokazach chemicznych zorganizowanych przez studentów chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, które odbyły się z okazji "DNIA MOLA". Wyjazd zorganizowała pani Anna Łuczak, nauczyciel chemii.

Pokazy obfitowały w niesamowite doświadczenia z ciekawymi efektami wizualnymi czy dźwiękowymi. Czasami coś wybuchło, zmieniało kolor, a nawet pożerało się wzajemnie! ;-) Na zdjęciach zobaczycie próbkę tego, co przeżyliśmy. Nie da się niestety tego opisać.

Przed pokazami zajrzeliśmy na pracownie chemiczne, w jakich uczą się studenci. Pan dr Mariusz Walczyk zrobił nam krótki wykład z chemii odpytując jednocześnie, a pan dr Grzegorz Trykowski pokazał mikroskop elektronowy.

Kolejne pokazy już w kwietniu na toruńskim Festiwalu Nauki i Sztuki. Polecamy!!! Szersza relacja już wkrótce na www.ekonom.chemik.edu.pl

Foto...[TUTAJ]


SUKCES W KONKURSIE
"ZNAM PRZEPISY, ŻYJĘ BEZPIECZNIEJ"

W dniu 11.10.2010 młodzież szkolna Joanna Paczkowska IVb TE, Mateusz Szczesiak, Jacek Rękiewicz IV h TL przystąpiła do konkursu wiedzy "Znam przepisy, żyję bezpieczniej" zorganizowanego przez Komendę Powiatową Policji w Inowrocławiu i Starostwo Powiatowe. Celem konkursu było edukowanie młodzieży w zakresie przepisów prawnych i zasad bezpieczeństwa, ostrzeganie i uświadamianie o konsekwencjach łamania prawa.

Konkurs składał się z II etapów. I etap polegał na rozwiązaniu testu wiedzy. Test zawierał bloki tematyczne obejmujące następujący zakres wiedzy:

- prawo o ruchu drogowym,

- ustawa o nieletnich,

- ustawa o wychowaniu w trzeźwości,

- pierwsza pomoc przedmedyczna,

- prawo karne rozdz. XIX, XXVI, XXXV,'

- znajomość instytucji pomocowych powiatu inowrocławskiego.

3-osobowy zespół z "Ekonoma" awansował do II etapu. Polegał on na przygotowaniu jednej z czterech wymienionych form: plakatu, folderu, filmu, prezentacji - dotyczący problemowego zagadnienia, rodzaju patologii, zasad bezpieczeństwa.

Nasza młodzież zrobiła plakat pn. "ZWOLNIJ DAJ SZANSĘ INNYM" i tym samym zwyciężyła w tym konkursie pokonując 17 szkół ponadgimnazjalnych w naszym powiecie.

Nagrodami dla zwycięzców z "Ekonoma" były rowery. Opiekunem zdolnej młodzieży jest pani Katarzyna Lewicka.

Foto...[TUTAJ]


LAUREACI VI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNO
 - FOTOGRAFICZNEGO "PIĘKNO POLSKIEGO KRAJOBRAZU"

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 „EKONOM” w Inowrocławiu był organizatorem VI Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczno – Fotograficznego  „Piękno Polskiego Krajobrazu” pod patronatem Starosty Inowrocławskiego Tadeusza Majewskiego . Na konkurs nadeszło 196 fotografii artystycznych i 52 prace plastyczne z 19 placówek oświatowych naszego kraju. Jury w składzie  przewodniczący - Roman Kaczmarek, członkowie: Małgorzata Nijak Kucharska i Piotr Pankowski dokonała oceny prac i przyznała nagrody oraz wyróżnienia. Wystawa  prac pokonkursowych i wręczenie nagród laureatom odbędzie się w dniu 29. 10. 2010 r. o godz. 12.00 w Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu. Na wystawie zaprezentowane zostaną prace uczestników (około 30szt), które zakwalifikowano na wystawę co jest niewątpliwie znaczącym sukcesem ich autorów. Organizatorzy i komisja gratuluje znaczących osiągnięć młodym artystom i składa podziękowania nauczycielom za pełną zaangażowania pracę artystyczną z wychowankami.

Prace plastyczne

I nagroda - Blanka Gumowska, I LO w Białymstoku

II nagroda - Karolina Zatoń, II Zespół Szkół Plastycznych w Częstochowie

III nagroda - Kamila Kawczyńska, III LO w Inowrocławiu

Wyróżnienie - Adrian Augustyniak, Gimnazjum w Janikowie

Wyróżnienie - Irmina Bieła, I Lo w Białymstoku

Wyróżnienie - Kamila Kosmalska, II LO we Włocławku

Fotografia

I nagroda - Anna Jarosz, Zespół Szkół Plastycznych w Częstochowie

II nagroda - Michalina Kłos, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Inowrocławiu

III nagroda - Marek Myszk, Prywatne Liceum Plastyczne w Słupsku

Wyróżnienie - Małgorzata Geisler, Zespół Szkół Plastycznych w Częstochowie

Wyróżnienie - Joanna Bodurkiewicz, III LO w Inowrocławiu

Wyróżnienie - Szymon Płachta, II LO w Inowrocławiu

Nagrodę dyrektora Zespółu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 „EKONOM” w Inowrocławiu pana Artura Nalewajskiego uzyskała praca fotograficzna Magdaleny Pindel uczennicy kl. IIh TL z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 „EKONOM” w Inowrocławiu.

Prace...[TUTAJ]


DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Dnia 6 października obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. W tym roku szkolna impreza była formą rywalizacji między klasami drugimi: IIa TE, IIb TE, IIg TL, IId TH. Klasy przygotowały potrawy kuchni narodowej, piosenkę, strój, wystawę związaną z wylosowanym wcześniej państwem (Wielka Brytania, Rosja, Niemcy, Polska).

Powołano jury, które oceniało pracę wyżej wymienionych klas. Młodzież naszej szkoły „kibicowała” klasom drugim.

Najbardziej podobały się „wyczyny” klasy IIg TL, która przedstawiła Niemcy. Drugie miejsce przypadło klasie IId TH – Polska, trzecie IIb TE – Rosja.

W terminie wcześniejszym klasy rozwiązywały quiz wiedzy o danym państwie. Tutaj też wygrała klasa IIg TL.

Z okazji Dnia Języków Obcych odbył się również konkurs plastyczno - językowy „Pocztówka z Rosji”. Pierwsze miejsce zajęła Nadia Nowak z klasy IIId TH, drugie miejsce Magdalena Pindel z klasy IIg TL, trzecie miejsce Monika Witkowska z klasy IVb TE.


JUBILEUSZ 90 - LECIA SZKOŁY

W piątek 24 września 2010 roku miało miejsce wydarzenie ważne dla całej społeczności „Ekonomika”. Tego dnia świętowaliśmy rocznicę 90 - lecia naszej szkoły. O 9:00 rano odbyła się msza św. w kościele pod wezwaniem św. Królowej Jadwigi. Byli na niej obecni zaproszeni goście, dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, absolwenci i uczniowie „Ekonomika”. Dalsza część uroczystości jubileuszowych odbyła się w sali koncertowej im. I. Dubiskiej przy Państwowej Szkole Muzycznej. Wszystkich gości powitała muzyka Szopena. Był to upominek muzyczny uczennicy Szkoły Muzycznej. Wkrótce po przebrzmieniu ostatnich taktów muzyki na scenę wkroczyli dwaj nauczyciele, którzy podczas uroczystości pełnili rolę konferansjerów: p. Małgorzata Niewiadomska i p. Daniel Mrugalski. Powitali oni wszystkich gości, poprosili dyrektora szkoły p. Artura Nalewajskiego o zabranie głosu. W swym przemówieniu oświadczył on m.in. że jest dumny z faktu, iż może pełnić rolę dyrektora naszej szkoły. Później wielu spośród zaproszonych gości składało na ręce pana dyrektora okolicznościowe adresy, a niektórzy z nich przemawiali. Wszyscy gratulowali dyrektorowi szkoły i całej społeczności szkolnej tak dostojnego jubileuszu.

Przez większość trwania oficjalnej części uroczystości swą zaszczytną funkcję pełniły poczty sztandarowe. Dużo wzruszeń dostarczyło widzom obejrzenie programu słowno - muzycznego, który nastąpił w dalszej części uroczystości. Młodzież naszej szkoły występowała w programie, w którym przeszłość szkoły cały czas przeplatała się z teraźniejszością. Była stylizacja na telewizyjne wiadomości. Odegrano scenkę teatralną z „Lalki” B. Prusa w strojach z epoki. Była również prezentacja multimedialna. Na ekranie pojawiały się zdjęcia z życia szkoły - zarówno te dawne, sprzed wielu, wielu lat, jak i zupełnie nowe. Występ został przygotowany przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem p. Joanny Sikorskiej i p. Aleksandry Sałaj. Ostatnim etapem uroczystości było zwiedzanie naszej szkoły przez gości, absolwentów, a także nauczycieli i uczniów. Można było obejrzeć okolicznościowe wystawy specjalnie przygotowane na tę uroczystość. Wielu byłym uczniom „Ekonomika” łezka zakręciła się w oku….

A następny doniosły jubileusz już za 10 lat! Tym razem będzie to stulecie „Ekonoma”!!!

Zapraszamy do galerii [TUTAJ]


GOŚCINNIE W WYŻSZEJ SZKOLE LOGISTYKI

Dnia 14 września 2010r. klasy IVh i IIIg technikum, wraz z opiekunami gościli w Wyższej Szkole Logistyki. Celem zwiedzania poznańskiej uczelni było zapoznanie się z ofertą edukacyjną szkoły, uczestnictwo w wykładach logistyczno - transportowych, przygotowanych przez tamtejszych wykładowców oraz wgląd do pracowni RFID, która także mieści się w placówce WSL.

Dzięki wyjazdowi uczniowie mogli dowiedzieć się ciekawych rzeczy o uczelni, jej życiu społecznym i kulturalnym.

Kolejnym etapem wycieczki było zapoznanie się z technologią produkcji piwa w Browarze Lech. Uczniowie przeszli od gorącej warzelni, poprzez fermentację i filtrację, aż do rozlewu - poznając wszelkie tajniki warzenia najstarszego napoju alkoholowego.

Mimo deszczu i brzydkiej pogody wyjazd można zaliczyć do jak najbardziej udanych.

Foto...[TUTAJ]


Jubileusz 90 - lecia szkoły - PROGRAM
24 września 2010r. 

9:00   - msza św. w kościele p.w. św. Królowej Jadwigi

11:00 - uroczystości jubileuszowe w sali koncertowej im. I. Dubiskiej

            przy Państwowej Szkole Muzycznej

CZĘŚĆ OFICJANA

- powitanie gości

- przemówienie okolicznościowe dyrektora szkoły

- wystąpienia zaproszonych gości

CZĘŚĆ ARTYSTYCZNA

- występ młodzieży połączony z prezentacją multimedialną

- upominek muzyczny uczniów Szkoły Muzycznej

CZĘŚĆ TOWARZYSKA W SALI RYTMICZNEJ

około 14:00 - zwiedzanie szkoły i okolicznościowych wystaw


Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 „Ekonom”

w Inowrocławiu

zaprasza do udziału w

VI OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE

PLASTYCZNO - FOTOGRAFICZNYM

„ PIĘKNO POLSKIEGO KRAJOBRAZU ”

Patronat honorowy

Starosta Inowrocławski Tadeusz Majewski

Regulamin konkursu - [TUTAJ]


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2010/11

Rozpoczęcie roku szkolnego zainauguruje o godzinie 8:00 uroczysta msza święta w kościele św. Jadwigi Królowej w Inowrocławiu. Następnie o godzinie 9:00 wspólne spotkanie wszystkich uczniów z gronem pedagogicznym na boisku szkolnym.


 

gotowy2_19.gif

gotowy2_21.gif

gotowy2_50.gifgotowy2_52.gifgotowy2_23.gif

   

gotowy2_25.gif

gotowy2_26.gif

gotowy2_28.gif

gotowy2_31.gif

gotowy2_32.gif

gotowy2_33.gif

gotowy2_35.gifgotowy2_35.gifgotowy2_3.gif

gotowy10_36.gif

gotowy2_20.gif

gotowy2_22.gif

gotowy2_27.gif

czytaj.gif


Archiwum roku 2013/14

Archiwum roku 2012/13

Archiwum roku 2011/12

Archiwum roku 2010/11

Archiwum roku 2009/10

Archiwum roku 2008/09

Archiwum roku 2007/08

Archiwum roku 2006/07