gotowy2_04.gif

gotowy2_05.gif

gotowy2_06.gif

gotowy2_07.gif

gotowy2_08.gif

 

Archiwum roku 2012/2013


NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH

24 czerwca  najzdolniejsi uczniowie Szkół Ponadgimnazjalnych powiatu inowrocławskiego oraz laureaci i finaliści konkursów oraz olimpiad wraz z opiekunami, otrzymali z rąk Starosty Inowrocławskiego, pana Tadeusza Majewskiego, gratulacje i podarunki. Zostali wyróżnieni za wysokie  wyniki w nauce i zdobycie tytułowych miejsc w olimpiadach i konkursach. Wśród nagrodzonych jest uczeń naszej szkoły Adam Olszewski. Adam znalazł się w pierwszej trójce wyróżnionych uczniów o najwyższych średnich ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu inowrocławskiego. Średnia ocen Adama to 5,3; a nagroda tablet.

Drugą wyróżnioną i nagrodzoną osobą została finalistka XVIII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich, nasza tegoroczna absolwentka Daria PieczyńskaDaria otrzymała nagrodę pieniężną.

Gratulujemy Darii i Adamowi  oraz  nauczycielom, którzy przyczynili się do ich sukcesu.


DZIEŃ ROSJI

Dnia 12 czerwca 2013 roku  w Toruniu odbyło się seminarium „Na rosyjską duszę”. W seminarium uczestniczyli wykładowcy z Kaliningradu, nauczyciele rusycyści polskich szkół oraz uczniowie.

Najpierw mogliśmy usłyszeć piękne rosyjskie romanse w wykonaniu zespołu „Русская душа”. Ich koncert, nagrodzony gromkimi owacjami, wszystkim bardzo się podobał.

Tego popołudnia zaprezentowały się również dzieci ze szkoły podstawowej. Zespół taneczny wykonał kilka tańców rosyjskich, które rozruszały publiczność.

W przerwie można było skosztować wspaniałego tortu oraz sprawdzić swoją znajomość języka rosyjskiego podczas rozmów z gośćmi z Kaliningradu.

Wyjazd do Torunia uważamy za bardzo udany. Dzień Rosji świętowaliśmy razem z p. Danutą Lewandowską – Biskup.


"DZIEŃ DZIECKA"

W ramach obchodów Dnia Dziecka uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 „EKONOMIK”  w Inowrocławiu w dniu 31 maja br. uczestniczyli w zabawach i grach sportowych na Hali Widowiskowo-Sportowej w Inowrocławiu.

Rozegrano mecz piłki siatkowej pomiędzy uczennicami z sekcji siatkówki, a gronem pedagogicznym.

Drużynę nauczycieli reprezentowali: pani Maria Główczyńska , pan Artur Nalewajski, pan Marcin Budner, pan Hubert Dobrzański, pan Mariusz Kawczyński, pan Jerzy Wróblewski, pan Winicjusz Zimny, pan Kamil Wojciechowski

Drużynę uczniów reprezentowały: Anna Matysiak, Justyna Wiatrowska, Katarzyna Baranowska, Angelika Bandoch, Patrycja Pocheć, Patrycja Górska, Aleksandra Patyk

Uczniowie  z sekcji piłki nożnej zmierzyli się z żołnierzami 2. Pułku Inżynieryjnego w Inowrocławiu .

Nasza drużyna grała w składzie : Fabian Sudoł, Patryk Lasecki, Jakub Matusiak, Krystian Jędrasik, Mateusz Szadłowski, Błażej Gronowski, Błażej Kaszubski, Michał Szklarski, Karol Witoń

W przerwie meczów zaprezentowała się sekcja taneczna i sekcja gimnastyczna.

Rozegrano także turniej przeciągania liny.

I miejsce – klasa I g TL

II miejsce – klasa II d TH

III miejsce – klasa I d TH/L

Imprezę prowadzili uczniowie: Adam Olszewski, Aleksandra Patyk

Sędziowie: Piłka nożna: Dominik Łój, Piłka siatkowa: Arkadiusz Kuschel

Organizatorami obchodów Dnia Dziecka na Hali Widowiskowo-Sportowej byli nauczyciele: Pani Małgorzata Kieliszczyk-Piernik, pani Anna Stankiewicz, pan Hubert Dobrzański i pan Marcin Budner

Foto... [TUTAJ]


EUROPEJSKI DZIEŃ PARKÓW NARODOWYCH W "EKONOMIE"

24 maja, w rocznicę utworzenia pierwszego parku narodowego w Europie, którym jest szwedzki park narodowy Sarek (24 maja 1909), obchodzony jest Europejski Dzień Parków Narodowych.

 Z tej okazji w naszej szkole odbyły się dwa konkursy – na najciekawszy album o wybranym parku narodowym w Polsce oraz Szkolny Konkurs Wiedzy o Parkach Narodowych.

Komisja konkursowa w składzie Patrycja Koczorowska oraz Ewa Panert-Strzelczyk oceniała prace wykonane przez 32 uczniów. Oceniono również 27 prezentacji multimedialnych o wybranym polskim parku narodowym. Po wnikliwej selekcji przyznano dwie równorzędne I nagrody oraz trzy wyróżnienia.

I miejsce zajęły ex aequo Natalia Olszewska i Patrycja Wachowiak z klasy III b.

Wyróżnienia przyznano: Agacie Gmerek z klasy I b, Justynie Matusiak z klasy III a i Agacie Worek z klasy III b.

Tego dnia do Szkolnego Konkursu Wiedzy o Parkach Narodowych przystąpiło 42 uczniów, pytania konkursowe dotyczyły głównie symboli parków, historii, atrakcji turystycznych, gatunków chronionych w parkach.

Najlepsze wyniki uzyskali: I miejsce – Adam Olszewski z klasy III a, II miejsce ex aequo – Marcin Dernoga z klasy III b i Joanna Braun z klasy II b.

Nagrodzonym uczniom gratulujemy!

Foto... [TUTAJ]


BYDGOSKI FESTIWAL NAUKI

24 maja 2013 roku uczniowie klas II a i II b, wraz z panią Ewą Panert-Strzelczyk i panią Patrycją Koczorowską, uczestniczyli w Bydgoskim Festiwalu Nauki zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Gospodarki. Młodzież wzięła udział w pokazie pod tytułem „Recykling, segregacja, kompostowanie - śmieci a ekologia” zaprezentowanym przez pana Marcina Szczęsnego z Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Inowrocławiu. Młodzież mogła dowiedzieć się podczas tego pokazu co to jest recykling, odzysk, ponowne użycie odpadów. Dodatkowo mogli sprawdzić czy warto segregować odpady. Dowiedzieli się również czym się różnią „śmieci" od "odpadów” oraz czym jest „składowisko”, a czym „wysypisko”.

Foto... [TUTAJ]


"ZAKOCHAJ SIĘ PO USZY W ROSYJSKIEJ DUSZY"

Dnia 23 maja 2013 roku młodzież naszej szkoły uczestniczyła w Bydgoskim Festiwalu Nauki zorganizowanym przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego. Młodzież wzięła udział w pokazie pod tytułem „Zakochaj się po uszy w rosyjskiej duszy” zaprezentowanym przez studentki Wydziału Humanistycznego. Dziewczęta bardzo ciekawie opowiadały o Moskwie i Kaliningradzie. Tło tych opowieści stanowiły zdjęcia wykonane przez nie podczas pobytu w stolicy Rosji oraz obwodzie kaliningradzkim.

Podczas prezentacji multimedialnej można było spróbować oryginalnych  rosyjskich słodyczy.

Na zakończenie młodzież wykazała się wiedzą o Moskwie i Kaliningradzie odpowiadając na pytania zawarte w quizie przeprowadzonym przez studentki. Nagrodą dla najlepszych były rosyjskie matrioszki.

Miłośnicy kultury rosyjskiej – Daria Stogińska, Aleksandra Woźniak, Izabela Żyłkowska, Łukasz Andryszak, Radosław Antos, Sławomir Ciemny – poznawali Rosję z panią Danutą Lewandowską-Biskup.

Foto... [TUTAJ]


UCZNIOWIE EKONOMA NA INOWENALIACH W WSG

16 maja uczniowie klas Id i II g wraz z opiekunami p. Hanną Kaczmarek i p. Patrycją Koczorowską, na zaproszenie Samorządu Studenckiego WSG, uczestniczyli w Inowenaliach. W ten sposób nazwano inowrocławskie juwenalia studenckie Wyższej Szkoły Gospodarki. Studenci chcieli tego dnia pokazać młodszym kolegom z technikum jak wygląda życie studenckie. Uczniowie rywalizowali między sobą w konkursach zorganizowanych przez Samorząd Studencki WSG. Najwięcej emocji wzbudziła gra „MISTRZ BIZNESU”, w której musieli stawić czoła ekonomicznym i przedsiębiorczym problemom, rozwiązywać zadania dotyczące m.in. logistyki, statystyki i finansów. Po umysłowych zmaganiach młodzież z Ekonoma mogła się wykazać w konkursie karaoke „Sing Star” oraz wziąć udział w wyścigu w workach.

„Mistrzami Biznesu” zostali przedstawiciele klasy Id: Paweł Karwat, Kamil Rosiński, Krzysztof Żmudziejewski, Adam Kaczmarek oraz Arkadiusz Karczewski. W konkursie karaoke najlepiej wypadł Dominik Łój z klasy IIg.

Na zakończenie imprezy na każdego czekał pączek oraz kiełbaska z grilla.

Foto... [TUTAJ]


MATURA 2013

Matura w całym kraju rozpoczęła się we wtorek o godzinie 9.00 pisemnym egzaminem z języka polskiego na poziomie podstawowym, do którego przystąpiło w naszej szkole 134 absolwentów.  W tym roku wśród tematów do wyboru znalazły się "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego, "Gloria victis" Elizy Orzeszkowej oraz "Mazowsze" Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. W środę uczniowie zmierzą się z matematyką, a w czwartek z językiem angielskim. Później przez kilka dni potrwa pisanie egzaminów z przedmiotów dodatkowych, takich jak chemia, geografia, biologia oraz innych języków obcych. W międzyczasie odbędą się egzaminy ustne z języka polskiego i języków obcych.

Foto... [TUTAJ]


OTWARCIE SEZONU LEKKOATLETYCZNEGO

Dnia 30.04.2013r. odbyło się uroczyste Otwarcie Sezonu Lekkoatletycznego na Stadionie Miejskim w Inowrocławiu.

Poniżej publikujemy wyniki z zawodów:

Sztafeta 4x100m dziewcząt

Szostek Agata 3b

Jakubowska Dorota 2a            1,01s - II miejsce

Łapińska Daria 3b

Górska Monika 2aZH

Sztafeta 4x100m chłopców

Wieczorek Jakub 2g

Olszewski Adam 3b                 50,4s - II miejsce

Lewicki Konrad 2b

Dobkowski Mateusz 1d

Kula dziewczęta

1 Szlęzak Angelika 2aZH     10,04m - II miejsce

2 Patyk Aleksandra 2g          8,35m - III miejsce

3 Wiatrowska Justyna 1a       8,22m

Kula chłopcy

1 Dziergwa Daniel 2b            10,33m - III miejsce

2 Pawłowski Sławomir 1b       10,25m - IV miejsce

3 Łój Dominik 2g                      9,38m - V miejsce

100m dziewczęta

1 Szostek Agata 3b 

2 Piechocińska Estera 1d

3 Borys Agnieszka 2a

4 Dobrzyńska Marika 1d

100 m chłopcy

1.Sadecki Marcin 2g 12,5

2.Dobkowski Kamil 1d 12,5

3.Pomieciński Łukasz 2b 13,1

400m chłopcy

1.Lewandowski Artur 1b 1,07

400m dziewczęta

1.Wiatrowska Justyna 1a

2.Czachorowska Klaudia 1g

800m dziewczęta

1.Górska Patrycja 3,05    I miejsce

1000m chłopcy

1.Lasecki Patryk 3g      III miejsce

2.Jarecki Kamil 2b

3.Skonieczka Krzysztof 2g

Skok w dal dziewczęta

1.Łapińska Daria 3b 4,38m           II miejsce

2.Górska Monika 2a ZH 4,37m    III miejsce

3.Czachorowska Klaudia 1g

Skok w dal chłopcy

1.Olszewski Adam 3a 5,25m

2.Lewandowski Artur 1b 5,00 m

3.Witoń Kamil 1b 4,92 m

Skok wzwyż dziewczęta

1.Sara Jestratjew 1b  1,05      II miejsce

Skok wzwyż chłopcy

1.Dawid Kaszubski 3g 1,65   II miejsce

 

INDYWIDUALNE LEKKOATLETYCZNE MISTRZOSTWA POWIATU INOWROCŁAWSKIEGO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

 100m dziewczyny

1 Piechocińska Estera 1d 15,0s

2 Szewczyk Paulina 2b 15,3 s

3 Włodowska Weronika 15,5s

100m chłopcy

1 Sadecki Marcin 2g 12,5s

2 Lewicki Konrad 2b 12,5s

3 Pomieciński Łukasz 2b 12,6s

200m chłopcy

1 Dobkowski Mateusz 1d 25,1s - III miejsce

2 Wiechecki Dawid 1b 26,5s

3 Michalak Norbert 1b 27,1s

200m dziewczyny

1 Czachorowska Klaudia 1g 31,1s - IV miejsce

2 Borys Agnieszka 2a 33,0s

Sztafeta 4x100m dziewczyny

1 Włodawska Weronika 1d

2 Laskowska Agnieszka 2b  1,01s - II miejsce

3 Piechocińska Estera 1d

4 Czachorowska Klaudia 1g

Sztafeta 4x100m chłopcy

1 Wieczorek Jakub 2g

2 Sadecki Marcin 2g - IV miejsce

3 Lewicki Konrad 2b

4 Dobkowski Mateusz 1d

Kula dziewczyny

1 Aleksandra Patyk  2g 7,88m - I miejsce

2 Wiatrowska Justyna 1a 7,42m - IV miejsce

Kula chłopcy

1 Dziergwa Daniel 2b 9,82 m - V miejsce

2 Pawłowski Sławomir 1b 8,43m

3 Łój Dominik 2g 7,90m

Skok w dal dziewczyny

1 Laskowska Agnieszka 2b 3,81m - VI miejsce

Skok w dal chłopcy

1 Skonieczka Krzysztof 2g 5,15m - VI miejsce

2 Wieczorek Jakub 2g 5,12m - VIII miejsce

3 Jędrasik Krystian 2g 5,12m -IX miejsce

Skok wzwyż dziewczyn

1 Jestratjew Sara 1b -III miejsce

Foto... [TUTAJ]


EKONOMIK POŻEGNAŁ KOLEJNY ROCZNIK

„Nie poddaj się, bierz życie jakim jest” – słowa te były mottem pożegnania tegorocznych maturzystów, które odbyło się  26 kwietnia.

Od lat tradycją szkoły jest, że uczniowie klas trzecich żegnają absolwentów, zatem młodzież klas trzecich Technikum IIIa, IIIb i IIIg pod kierunkiem pedagoga szkolnego –  Elżbiety Tomaszewskiej przygotowała uroczystość pożegnania. W montaż słowno- muzyczny zostały wplecione scenki ze szkolnej ławy. Jednak zanim to nastąpiło dyrektor szkoły –  Artur Nalewajski podziękował uczniom opuszczającym mury „Ekonomika” za trud nauki i ich wkład wniesiony w rozwój szkoły, życząc „szerokiej drogi w dorosłości”.

Maturzyści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, a ich przedstawiciele Daria Buniak i Patrycja Pacanowska w imieniu wszystkich pożegnały się z nauczycielami i pracownikami administracji i obsługi. Głos zabrała także przewodnicząca Rady Rodziców – p. R. Buniak, dziękując nauczycielom i  wszystkim pracownikom szkoły za codzienna pracę z młodzieżą.

Nie zabrakło wyróżnień dla uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce  i odnieśli sukcesy w wielu dziedzinach. W szkole gościliśmy również rodziców uczniów, którzy z rąk dyrektora szkoły odebrali listy pochwalne.

„Burza” kwiatów złożona przez maturzystów zasypała nie tylko dyrekcję szkoły i wychowawców, ale także wszystkich  obecnych na uroczystości.

Foto... [TUTAJ]


NAGRODY NA WERNISAŻU ROZDANE

Dnia 25 kwietnia 2013 r. o godz. 11:00 odbył się Wernisaż fotografii  IV edycji Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Powiat Inowrocławski w zimowej szacie” pod Patronatem Starosty Inowrocławskiego Tadeusza Majewskiego. Na wernisaż do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych przybyli uczniowie wraz z opiekunami prowadzącymi. Starosta Inowrocławski Tadeusz Majewski zaszczycił uczestników tego wydarzenia artystycznego swoją obecnością. Wraz ze Starostą przybyła pani Aleksandra Szubarga Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego i pani Marlena Gronowska Florek Rzecznik Prasowy Starostwa Powiatowego. Na wstępie uczennica Paulina Strugała z kl. III g TL zagrała utwór zespołu 2 plus 1 „Chodź pomaluj mój świat”. Dyrektor ZSP nr 4 w Inowrocławiu Artur Nalewajski powitał przybyłych na wernisaż gości i laureatów. Następnie Starosta Inowrocławski w ciepłych słowach odniósł się do uczniów biorących udział w konkursie i pogratulował im wspaniałych fotografii. Dalszym punktem było odczytanie przez pana Romana Kaczmarka protokołu Jury. Nagrody laureatom wręczał pan Starosta Inowrocławski wraz z Zastępcą Naczelnika. Dla opiekunów prowadzących przygotowano podziękowania za przygotowanie uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do konkursu. Na zakończenie zaproszono wszystkich do wspólnej fotografii. Teraz nastąpiło zwiedzanie wystawy i wymiana zdań na temat nagrodzonych, wyróżnionych i zakwalifikowanych na wystawę fotografii.

Foto... [TUTAJ]


FORUM RATOWNICTWA

Dnia 23 kwietnia 2013 r. klasa II a TE wraz z opiekunem panem Hubertem Dobrzańskim uczestniczyła w pokazach Ratownictwa Medycznego w Hali Widowiskowo Sportowej. Uczennice miały możliwość zapoznania się z metodami udzielania pierwszej pomocy. Przed budynkiem znajdowały się wozy strażackie i ambulans. Zaprezentowano różne metody gaszenia pożarów i sprzęty strażackie. Uczennice były zadowolone z możliwości uczestnictwa w tym pokazie oraz z poszerzenia swojej wiedzy.

Foto... [TUTAJ]


DZIEŃ ZIEMI W "EKONOMIE"

22 kwietnia 2013 r. obchodziliśmy w szkole DZIEŃ ZIEMI. Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi - to nazwa akcji prowadzonych corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie.

Uczniowie „Ekonoma” z tej okazji wzięli udział w POKAZIE MODY EKOLOGICZNEJ. Przedstawiciele klas wcielili się w modelki i modeli prezentując stroje wykonane m.in. z worków na śmieci, starych gazet, folii aluminiowej jak również nakrętek od butelek.

Podczas pokazu prowadzący przybliżyli obecnym ideę Dnia Ziemi. Zasiadający w jury uczniowie działający w KOLE EKOLOGICZNYM oceniali kreatywność swoich koleżanek i kolegów oraz estetykę wykonanych strojów.

Najciekawsze okazały się stroje wykonane przez klasy III g, I g oraz II g.

W tym dniu odbył się również Konkurs Wiedzy Ekologicznej. Pytania dotyczyły przede wszystkim segregacji odpadów i ochrony środowiska.

Najlepsze wyniki uzyskali: I miejsce – Kamil Winiecki klasa III a, II miejsce ex aequo – Agata Dobek klasa III a oraz Dominik Hosa klasa III g.

Zwycięzcom gratulujemy!

Konkurs Wiedzy Ekologicznej, jak również POKAZ MODY EKOLOGICZNEJ przygotowały Patrycja Koczorowska – nauczyciel geografii i Ewa Panert-Strzelczyk – nauczyciel biologii oraz uczniowie klas I d i I g.

Foto relacja... [TUTAJ]


ROSYJSKA ORTOGRAFIA

Dnia 22 kwietnia 2013 roku młodzież naszej szkoły uczestniczyła w konkursie ortograficznym. Było to zorganizowane po raz pierwszy „Bydgoskie Dyktando Języka Rosyjskiego 2013”.

Organizatorem konkursu był Uniwersytet Kazimierza Wielkiego. Dyktando przeprowadzili goście z  Kalinigradu. Uczestnikami była młodzież szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci I roku filologii rosyjskiej.

Naszą szkołę reprezentowali: Izabela Żyłkowska z kl. II a oraz Paweł Zawada, Hubert Hernacki, Jakub Kłos, Łukasz Grobelski z kl. III g.

Mimo, że nie zostaliśmy nagrodzeni, wykazali się dobrą znajomością zasad ortografii rosyjskiej i już rozpoczęli przygotowania do kolejnej edycji konkursu.

Powodzenia w przyszłym roku!


UDZIAŁ MŁODZIEŻY Z EKONOMIKA W OBCHODACH ŚWIĘTA 2.INOWROCŁAWSKIEGO PUŁKU INŻYNIERYJNEGO,
Z KTÓRYM WSPÓŁPRACUJEMY

Uczniowie z klasy III g wraz z opiekunem Aleksandrą Sałaj uczestniczyli 19 kwietnia 2013 r. w Święcie Pułku i Święcie Sapera w koszarach Pułku, gdzie odbył się uroczysty apel. Na ręce Dowódcy Pułku płk. Piotra Sołomonowa zostały złożone życzenia od Dyrektora naszej szkoły mgr Artura Nalewajskiego.

Młodzież miała okazję zobaczyć występ Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych z Poznania, która zaprezentowała musztrę paradną oraz uroczystą defiladę pododdziałów prowadzoną przez dowódcę uroczystości szefa sztabu pułku ppłk. Wojciecha KRAJEWSKIEGO. Uczniowie poznali też sprzęt będący na wyposażeniu pułku.

 Uroczystość uświetniły wystrzały armatnie grupy rekonstrukcyjnej Inowrocławskiego Bractwa Wojowników „KRUKI”.

Był czas też na pamiątkowe zdjęcia młodzieży m. in z Dowódcą Pułku płk. Piotrem Sołomonowem i Zastępcą Szefa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych Szefa Sztabu – gen. bryg. Ryszardem Szczepińskim.

Foto... [TUTAJ]


LOGISTYCY W VW POZNAŃ

Uczniowie klasy II g Tl w dniu 15 kwietnia 2013r. wraz z opiekunami mgr Jerzym Wróblewskim i mgr Danielem Mrugalskim zwiedzali fabrykę VW w Poznaniu.

W czasie wycieczki młodzież zapoznała się z linią produkcyjną miejskich samochodów dostawczych Caddy oraz Caddy Maxi, jak również Transportera T5. Obecnie wielkopolska fabryka jest, obok zakładów w Hanowerze, drugim zakładem w koncernie produkującym samochody użytkowe.

Działalność produkcyjna firmy zlokalizowana jest w trzech miejscach. W Poznaniu - Antoninku mieści się dział budowy karoserii, dział montażu oraz lakiernia, natomiast w dzielnicy Wilda znajduje się odlewnia. Z kolei w podpoznańskim Swarzędzu odbywa się produkcja podzespołów spawalniczych, montaż kokpitów oraz zakład zabudów specjalnych. Swarzędz to również Centrum logistyczne oraz Park dostawców.

Foto... [TUTAJ]


DARIA PIECZYŃSKA FINALISTKĄ TURNIEJU

W dniach 11-12 kwietnia odbył się w Koninie Finał XVIII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. Uczennica klasy IV a Daria Pieczyńska została finalistką turnieju. Tytuł ten uprawnia do zwolnienia z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


WERNISAŻ FOTOGRAFII Z MOTYWEM ZIMOWYM

Wernisaż IV Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Powiat Inowrocławski w zimowej szacie” pod patronatem Starosty Inowrocławskiego Tadeusza Majewskiego odbędzie się w czwartek 25 kwietnia 2013 roku o godz. 11.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 „EKONOMIK” w Inowrocławiu przy ul. J. Krzymińskiego 8. Na wystawie będzie można zobaczyć fotografie zakwalifikowane, wyróżnione i nagrodzone w konkursie. Laureatom zostaną wręczone nagrody i wyróżnienia, a opiekunowie otrzymają podziękowania.


NIECODZIENNA LEKCJA W MUZEUM IM. JANA KASPROWICZA
W INOWROCŁAWIU

10 kwietnia 2013 r. uczniowie III g uczestniczyli w lekcji muzealnej oraz zwiedzili w muzeum wiele wystaw tematycznych, takich jak:

- Jan Kasprowicz – życie i twórczość

- Młodopolska legenda Stanisława Przybyszewskiego

- Gabinet Stanisława Szenica

- Inowrocławskim artystom PRO MEMORIA

- MIASTO NA SOLI

- Historia i kultura Inowrocławia i okolic od pradziejów do 1939 r.

-Kopalnia soli „SOLNO”

Podczas wykładu poprzedzającego zwiedzanie muzeum młodzież dowiedziała się wiele ciekawych rzeczy związanych z życiem Kasprowicza, ale również pozostałych twórców wymienionych powyżej.

Kolejnym elementem zwiedzania była wystawa z cyklu MIASTO NA SOLI,  która ukazała podziemny świat Inowrocławia sprzed lat, niesamowite zdjęcia grot kopalnianych, fantastyczne kamienie solnerzeźbione przez naturę, jak i również przez człowiekaoraz mundury górnicze.

Muzeum ma wiele do zaoferowania dla młodzieży. Na zakończenie wycieczki uczniowie wraz nauczycielką panią Aleksandrą Sałaj zrobili sobie także pamiątkowe zdjęcie przy pomniku Jana Kasprowicza.


TURNIEJ "CURVE FEVER" ROZSTRZYGNIĘTY
ZNAMY ZWYCIĘZCÓW

W centrum multimedialnym działającym w ZSP nr 4 odbył się turniej  gry komputerowej "Curve Fever" (www.curvefever.com). Do turnieju zgłosiło się 19 zawodników reprezentujących klasy: IV b, II d, I d, oraz 1 zawodniczka z klasy III d. W pierwszej fazie odbyły się ćwierćfinały w których wyłoniono 10 uczniów.

Półfinały pomyślnie ukończyło 5 zawodników. Cała piątka reprezentowała klasę IV b i to oni w zaciętej finałowej rywalizacji podzielili się miejscami na podium. Trzecie miejsce zdobył D. Mileszczyk  na drugim uplasował się B. Kubiak,  a zwycięzcą turnieju został P. Przybyła, inicjator tego turnieju. Maturzyści mają nadzieję, że tradycja gry w naszej szkole będzie podtrzymywana przez młodsze roczniki.


GIEŁDA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W SŁAWĘCINKU

10 kwietnia 2013r. odbyła się GIEŁDA SZKÓŁ w Gimnazjum w Sławęcinku. Należy podkreślić dobrą organizację i gościnność gospodarzy. Tradycyjnie na Giełdzie pojawiły się szkoły ponadgimnazjalne z naszego powiatu, ale były też szkoły z powiatów ościennych. Na giełdzie zaprezentowała się też nasza szkoła. Uczniowie gimnazjum z dużym zainteresowaniem odnosili się do oferty EKONOMA. Pytania uczniów klas trzecich  dotyczyły nowego kierunku – Technik organizacji reklamy.

Z naszej szkoły w giełdzie brały udział uczennice z klasy II a -  Natalia Lewandowska, Aleksandra Gołdyn i Anna Kulpińska i Katarzyna Murawa  pod opieką nauczycieli Pauliny Pietrzak-Stockiej i Romana Kaczmarka.


PROTOKÓŁ POSIEDZENIA JURY KONKURSU

Dnia 5 kwietnia 2013 r. o godz.13.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Inowrocławiu odbyło się posiedzenie jury powiatowego konkursu fotograficznego „Powiat Inowrocławski w zimowej szacie” pod patronatem Starosty Inowrocławskiego Tadeusza Majewskiego. Na konkurs w kategorii szkoły ponadgimnazjalne wpłynęło 129 fotografii z 12 placówek oświatowych natomiast w kategorii szkoły gimnazjalne nadeszło 126 fotografii z 10 placówek oświatowych powiatu inowrocławskiego. Jury w składzie: przewodniczący Jacek Pękal - artysta fotografik, członkowie: Mirosław Służałek - fotograf i Roman Kaczmarek - artysta plastyk dokonało przeglądu i oceny prac konkursowych. Jury wytypowało listę osób nagrodzonych wyróżnionych i zakwalifikowanych na wystawę.

 

Kategoria – SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

I NAGRODA – Maksim Piotr , Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Inowrocławiu, Opiekun: Doliński Sławomir

II NAGRODA – Ciesielska Paula,  Zespół Szkół Ogólnokształcących im. J. Słowackiego w Kruszwicy, Opiekun: Ciesielski Arkadiusz

III NAGRODA – Szmugier Krystian,  III Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu, Opiekun:

NAGRODA DYREKTORA ZSP nr 4 – Monika Graczyk, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Inowrocławiu, Opiekun: Kaczmarek Roman

 

Wyróżnienia:

Klóska Sebastian,  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Inowrocławiu, Opiekun: Fengler Beata,

Pindel Magdalena, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Inowrocławiu, Opiekun: Kaczmarek Roman

Kowalska Emilia Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. M. Kotańskiego w Inowrocławiu, Opiekun: Głuszkowska  Hanna

 

Kategoria – SZKOŁY GIMNAZJALNE

I NAGRODA - Kamińska Małgorzata, Gimnazjum im. Ewarysta Estowskiego w Pakości, Opiekun: Pietrzak Halina

II NAGRODA – Marta Szewczykowska,  Gimnazjum Katolickie w Inowrocławiu, Opiekun: Sitarczyk Łukasz

III NAGRODA – Siwiec Klaudia, Gimnazjum nr 1 im. Św. Wojciecha w Inowrocławiu, Opiekun: Ekert Jerzy

 

Wyróżnienia:

Blicharz Ewelina, Gimnazjum nr 3 w Inowrocławiu, Opiekun: Pierański Sławomir

Patrzykąt Patrycja, Gimnazjum w Janikowie, Opiekun: Krzemińska Agnieszka

Zielińska Weronika, Gimnazjum w Bachorcach, Opiekun: Dordzik Weronika

Foto prac konkursowych... [TUTAJ]


W wyniku losowania kuponów konkursowych wrzuconych do urny w dniu 23.03.br. podczas "Drzwi Otwartych" nagrody otrzymują:

Agata Kołodziejczyk, Gimnazjum im. Ewarysta Estkowskiego w Pakości

Agata Lewandowska, Gimnazjum nr 3 w Inowrocławiu

Weronika Kulpińska, Gimnazjum nr  1 w Barcinie

Nagrodzone osoby proszone są o odbiór nagród w sekretariacie szkoły!!!

 

Lista osób nagrodzonych w Konkursie Wiedzy z Języka Angielskiego dla gimnazjalistów:

I miejsce - Natalia Kurtysiak, Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Bachorcach,

II miejsce - Sylwia Kontowicz, Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Bachorcach,

III miejsce - Anna Kubczak, Gimnazjum nr 1 w Barcinie,

IV miejsce - Weronika Mikołajczak, Gimnazjum nr 2

 

Lista nagrodzonych w Konkursie z Języka Niemieckiego:

I miejsce - Oliwia Domowicz,

II miejsce - Marta Zbieranek

III miejsce - Dominik Jankowski

IV miejsce - Weronika Olejniczak

Nagrody w konkursach językowych, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu, prosimy odbierać w sekretariacie szkoły do 5 kwietnia br. Po tym terminie nieodebrane nagrody zostaną zwrócone do Starostwa!!!

 

Wyniki konkursu „Super Logistyk 2013” – wyścigi samochodowe

I miejsce - Małgorzata Kamińska, Gimnazjum im. Ewarysta Estkowskiego w Pakości

II miejsce - Krystian Goździalski, Gimnazjum nr 4 w Inowrocławiu

III miejsce - Szymon Poturalski , Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Bachorcach

Zwycięzcy konkursu proszeni są o odbiór nagród w sekretariacie szkoły!!!


"Ekonomik" NA GIMNAZJALNEJ GIEŁDZIE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W JANIKOWIE

5 kwietnia 2013r. odbyła się w Gimnazjum w Janikowie Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych, na której ofertę edukacyjną zaprezentowała się także nasza szkoła. Impreza ta skierowana była przede wszystkim do uczniów klas trzecich i ich rodziców. Na giełdzie byli przedstawicieli wszystkich inowrocławskich szkół. Zaprezentowały się też szkoły ponadgimnazjalne z Mogilna, Strzelna, Bielic, Kruszwicy, Kobylnik i Piechcina.

Ekonomik reprezentowali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Adam Olszewski i Agata Pietrzak oraz uczennice z klasy I g Paulina Seroczyńska i Angelika Bandoch pod opieką nauczycieli Aleksandry Sałaj i Daniela Mrugalskiego.


DOMINIKA MIARA LAUREATKĄ XII REGIONALNEGO KONKURSU
NA RECENZJĘ TEATRALNĄ

Dominika Miara z kl. I d została laureatką  konkursu na recenzję teatralną, zajęła III miejsce.

27 marca 2013 r. odbyła się w MDK Gala związana z Międzynarodowym Dniem Teatru, podczas której m.in. nastąpiło wręczenie nagród.

Dominika Miara napisała na konkurs recenzję przedstawienia teatralnego „Makbet”, na którym byli uczniowie klas pierwszych z Ekonomika. Opiekunem merytorycznym  Dominiki była mgr Aleksandra Sałaj.

Organizatorami konkursu było Starostwo Powiatowe i koło literackie przy MDK im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu.


DRZWI OTWARTE DLA GIMNAZJALISTÓW

23 marca 2013 r. odbyły się w naszej szkole „Drzwi Otwarte”, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Przewodnikami po szkole byli uczniowie technikum, reprezentujący wszystkie prowadzone w szkole kierunki kształcenia.Na nurtujące gimnazjalistów pytania odpowiadali wychowawcy przyszłych klas I, grono pedagogiczne i uczniowie.

Gimnazjaliści zapoznali się z profilami nauczania: technik ekonomista, technik logistyk, technik handlowiec, sprzedawca i z nowym kierunkiem - technik organizacji reklamy.

Gimnazjaliści mieli również okazję poznać szkołę, zobaczyć wystawy tematyczne i prezentacje multimedialnew salach oraz pracownie informatyczne, a także wziąć udział w wielu konkursach i quizach.

Dużym powodzeniem wśród  gimnazjalistów cieszyły się Konkursy Wiedzy z Języka Angielskiego i Niemieckiego oraz „Super Logistyk 2013”. Można było zdobyć ciekawe nagrody. Zostały także wylosowane kupony konkursowe.

Dziękujemy wszystkim gościom, którzy odwiedzili naszą szkołę i bardzo zachęcamy wszystkich gimnazjalistów do podjęcia nauki w „Ekonomiku” :-)

Foto... [TUTAJ]


"TAJEMNICA ILUZJI"

Dnia 22 marca w naszej szkole gościliśmy mistrza iluzji z Ukrainy Aleksandra Tkacza wraz z zespołem. Spektakl trwał 50 minut i dostarczył wszystkim  zgromadzonym wielu emocji. W trakcie występu zdradzone zostały niektóre tajemnice iluzji matematycznych, chemicznych,a także fizycznych.

Mistrz pokazał, jak można z biletu lub karteczki wyczarować prawdziwe pieniądze. Zobaczyliśmy, jak można, w bardzo interesujący sposób, odczytać myśli kogoś z publiczności. Niesamowitą iluzją było też przecinanie osoby z widowni.

Sztuka p. Tkacza trafia do każdego widza, uroczy uśmiech i wspaniała kreacja iluzjonisty wprowadzają w zachwyt i oczarowanie publiczność, zachęcając do wspólnej zabawy. Stworzona przez niego magiczna atmosfera pozwala widzom przenieść się w świat mitów i legend, w świat, choć niewiarygodny, ale istniejący!

Organizacją występu zajęli się nauczyciele: Paulina Pietrzak-Stocka, Anna Stankiewicz i Hubert Dobrzański.

Foto relacja... [TUTAJ]


"DZIEŃ OLIMPIJCZYKA"

Dnia 5 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „Dniu Olimpijczyka”, który zorganizowano po raz piąty w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PWSZ we Włocławku. Celem imprezy jest popularyzacja wśród studentów i młodzieży szkolnej ideii olimpizmu oraz szlachetnej rywalizacji podczas sportowych zmagań. Odbył się Konkurs Wiedzy Olimpijskiej, w którym brali udział nasi uczniowie: Jakub Matusiak i Adam Olszewski (4 miejsce) oraz Monika Kluczyk i Małgorzata Durczyńska. Następnie rozegrane zostały Otwarte Mistrzostwa w Duathlonie w kategoriach: dzieci do lat 13, student, open, szkoły gimnazjalne, szkoły ponadgimnazjalne, w których brali udział Patryk Lasecki (5 miejsce), Mateusz Szadłowski, Dawid Kaszubski i Dawid Filus. Opiekunami naszych uczniów byli pani Anna Stankiewicz, pan Hubert Dobrzańskioraz dyrektor pan Artur Nalewajski.

Foto relacja... [TUTAJ]


XVII TURNIEJ WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI HANDLOWO-MENEDZERSKICH

W bieżącym roku szkolnym do Turnieju zgłoszono 101 szkół. W eliminacjach szkolnych XVIII Turnieju WiUHM uczestniczyło ponad 2500 uczniów ze 100 szkół ekonomicznych i handlowych z całego kraju. Do udziału w eliminacjach okręgowych Komisje Szkolne wytypowały 412 uczniów z 97 szkół.

14 marca 2013 r. odbyły się eliminacje okręgowe Turnieju. Nasze uczennice – Kasia Czapska, Natalia Kubiak i Daria Pieczyńska brały udział w zawodach okręgowych w Poznaniu. 22 marca 2013 głoszono wyniki zawodów okręgowych. Spośród 412 uczniów do zawodów centralnych zakwalifikowano 64 osoby. W gronie finalistów znalazła się nasza uczennica Daria Pieczyńska. Zgodnie z obowiązującym wykazem turniejów i olimpiad zawodowych, Daria jako finalistka Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich jest zwolniona z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Gratulujemy!

Zawody centralne odbędą się w dniach 11-12 kwietnia 2013 r. Organizatorem finału XVIII Turnieju WiUHM jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie. Opiekę nad Darią podczas finału będzie sprawować p. Urszula Barczykowska. Naszej Finalistce życzymy powodzenia!


DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

Jak mawiają rdzenni mieszkańcy Szmaragdowej Wyspy: „W Dzień Świętego Patryka wszyscy są Irlandczykami”, i chyba jest w tym powiedzeniu sporo prawdy. Młodzież naszej szkoły postanowiła uczcić narodowe święto Irlandczyków, organizując w dniu 18 marca obchody Dnia Św. Patryka – patrona Irlandii. Wielu uczniów przybyło do szkoły ubranych na zielono, a ten kolor, jak wiadomo, jest ukochany przez Irlandczyków. Na przerwach można było usłyszeć utwory wykonywane przez zespoły i piosenkarzy pochodzących z Irlandii – U2, The Cranberries, The Corrs oraz Enya - co z pewnością wpłynęło na doskonały nastrój tego dnia. Na korytarzu szkolnym pojawiła się również gazetka i plakaty prezentujące informacje o św. Patryku, geografii, kulturze, historii i symbolach Irlandii. W szkole odbył się również kiermasz słodkości.

Z okazji tego święta w szkole odbyły się również trzy konkursy:

- na najciekawszą koniczynkę z życzeniami z okazji Dnia św. Patryka w języku angielskim,

- na najciekawszą czapkę Leprikona (Leprikon to w mitologii irlandzkiej rodzaj skrzata; czapki wykonywane przez uczniów miały posiadać symbole związane z kulturą irlandzką),

- konkurs wiedzy o Irlandii.

Celem konkursów było przybliżenie uczniom zagadnień związanych z kulturą, tradycją, historią oraz geografią fizyczną Republiki Irlandii i całej wyspy oraz pogłębienie znajomości języka angielskiego w zakresie słownictwa związanego z Dniem Świętego Patryka.

Wyniki konkursów:

- na najciekawszą koniczynkę z życzeniami – I miejsce Katarzyna Stasiak klasa IV d,

- na najciekawszą czapkę Leprikona – I miejsce Michał Lewandowski klasa IV b,

                                                             II miejsce Patrycja Sołowska klasa I g

                                                             III miejsce Weronika Włodowska klasa I d;

- konkurs wiedzy o Irlandii – I miejsce Konrad Gołąb klasa I b.

Gratulujemy!!!

Imprezę szkolną zorganizowały nauczycielka języka angielskiego – Katarzyna Laskowska i nauczycielka geografii – Patrycja Koczorowska oraz uczniowie klasy I d.

Foto... [TUTAJ]


SUKCES UCZENNICY KATARZYNY CZAPSKIEJ

Katarzyna Czapska uczennica kl. IVa TE została LAUREATKĄ III  MIEJSCA XV edycji ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ekonomii i Gospodarce im. Profesora Kazimierza Sokołowskiego - na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu (na 10 laureatów wyłonionych w konkursie)

   Katarzyna Czapska z opiekunem panią mgr Marią Płocek na UMK w Toruniu

 

     Pani i pan po obu stronach pani Marii Płocek i uczennicy  Katarzyny to organizatorzy      konkursu Sekretarz konkursu dr Maria Kola-Bezka i pan dr Marcin Kuzel

 

Miło nam również poinformować, że zgodnie z Uchwałą Nr 28 Senatu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu z dnia 26 lutego 2013 r. laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ekonomii i Gospodarce im. Profesora Kazimierza Sokołowskiego przysługują uprawnienia w postaci maksymalnej liczby punktów z postępowania kwalifikacyjnego na kierunki: ekonomia, finanse i rachunkowość oraz zarządzanie, prowadzone na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK (uprawnienie to przysługuje w postępowaniu kwalifikacyjnym podczas rekrutacji na I rok studiów w roku akademickim 2013/2014, 2014/2015 i 2015/2016).

Treść ww. uchwały... [TUTAJ]


ŚWIĘTO LICZBY π

W Ekonomiku popularyzuje przedmioty przyrodnicze. Czuwa nad tym zespół złożony z nauczycieli matematyki, fizyki i geografii w składzie: P. Koczorowska, H. Drop, A. Mróz i J. Linowska.

W bieżącym roku szkolnym odbyły się konkursy na najciekawszą gazetkę o wybitnym matematyku, bądź fizyku i konkurs wiedzy o Mikołaju Koperniku. Uczniowie przygotowują się również do powtórzenia doświadczenia Mikołaja Kopernika, którego efektem mają być  tzw. Tablice Kopernika.

14 marca br. z okazji Międzynarodowego Dnia Liczby π przedstawiciele klasy III d przeprowadzili  doświadczenie Buffona, którego celem było wyznaczenie tej liczby. Uczniowie i nauczyciele rzucali zapałki na planszę z odpowiednio wyrysowanymi na niej liniami. Stosunek ilości wykonanych rzutów do ich ilości, w których zapałka przecinała narysowane linie wyznaczył liczbę π. Po wykonaniu 1700 rzutów (przy 526 trafieniach) uczniowie otrzymali wynik 3,23.

Foto...[TUTAJ]


I KUJAWSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

28 lutego br. odbył się etap szkolny I Kujawskiego Konkursu Języka Angielskiego, który został zorganizowany przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową we Włocławku oraz IV Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Baczyńskiego we Włocławku.

Podczas Konkursu uczniowie rozwiązywali zadanie sprawdzające ich znajomość języka angielskiego na poziomie wyższym średniozaawansowanym. Do etapu szkolnego zgłosiło się 11 uczniów. Konkurs przeprowadziła p. Katarzyna Laskowska.


VI BAŁTYCKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Dnia 27 lutego br. odbył się etap szkolny VI Bałtyckiego Konkursu Języka Angielskiego. Konkurs ten  został zorganizowany przez Instytut Neofilologii i Komunikacji Społecznej Politechniki Koszalińskiej oraz I Liceum Ogólnokształcące im. St. Dubois w Koszalinie.

W eliminacjach uczestniczyło 14 uczniów naszej szkoły, a ich zadaniem było rozwiązanie testu sprawdzającego znajomość języka angielskiego na poziomie wyższym średniozaawansowanym. Szkolny etap Konkursu przeprowadziły: p. Katarzyna Laskowska oraz p. Paulina Pietrzak-Stocka.


SZKOLNY KONKURS WIEDZY O MIKOŁAJU KOPERNIKU
DLA KLAS I

25 lutego 2013 roku odbył się w naszej szkole Szkolny konkurs wiedzy o Mikołaju Koperniku dla klas I. Udział w nim wzięło 28 uczniów. Pytania konkursowe dotyczyły biografii wielkiego astronoma, jego badań, miejsc związanych z Mikołajem Kopernikiem oraz informacji związanych z budową Wszechświata.

Konkurs zorganizowała nauczycielka geografii Patrycja Koczorowska we współpracy z nauczycielkami matematyki: Hanną Drop i Agatą Mróz oraz nauczycielką fizyki Joanną Linowską.

Najlepsze wyniki osiągnęli następujący uczniowie:

Natalia Jasiecka, Daria Górska (klasa I b), Estera Piechocińska, Aleksandra Kata, Agnieszka Święcicka, Monika Kaliska (klasa I d), Agnieszka Kawczyńska (klasa I a) oraz Dawid Wiechecki (klasa I b).

Wyróżnienia otrzymali:

Justyna Malicka (klasa I b), Mateusz Dobkowski (klasa I d), Sławomir Pawłowski (klasa I b), Robert Ziętara (klasa I g), Monika Wańska (klasa I b), Michalina Woźniak (klasa I d), Arkadiusz Kuschel (klasa I g), Oskar Majcherek (klasa I b), Weronika Kruzel (klasa I b), Weronika Sobocińska (klasa I d), Piotr Forgel (klasa I g), Adam Kaczmarek (klasa I d), Weronika Włodowska (klasa I d).

Gratulujemy!

Foto... [TUTAJ]


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO
W "EKONOMIKU"

21 lutego 2013 r. obchodziliśmy w naszej szkole MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO, zwany też MIĘDZYNARODOWYM DNIEM DZIEDZICTWA JĘZYKOWEGO.

To coroczne święto, obchodzone 21 lutego, zostało ustanowione przez UNESCO. My również,dla zaakcentowania rangi języka ojczystego w naszej szkole, wyemitowaliśmy  audycję w szkolnym radiowęźle na temat genezy święta, znaczenia polszczyzny oraz zagrożeń dla istniejących języków. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych w konkursie „Mistrz języka ojczystego”. Zwycięzcą został Dominik Hosa z klasy III g, II miejsce zajął Hubert Bernacki z klasy I b, a trzecie Bartłomiej Lewandowski z klasy III b. Zostały również przyznane wyróżnienia.

W tym dniu można też było poczęstować się ciastem z niespodzianką, dochód został przeznaczony za zakup książek do szkolnej biblioteki. Na drzwiach sal lekcyjnych zostały rozwieszone cytaty z utworów polskich pisarzy z różnych epok. Na korytarzachuczniowie przygotowaliplakaty informujące o święcie.Z radiowęzła płynęły tylko utwory polskich wykonawców, które wprowadzały w klimat tego święta.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego został zorganizowany przez uczniów klas I d i I g pod opieką mgr Aleksandry Sałaj i mgr Joanny Sikorskiej.

Foto... [TUTAJ]


POEZJA ROSYJSKA NADAL LUBIANA

Dnia 21 lutego 2013 roku dwie uczennice z naszej szkoły wzięły udział w X Edycji Międzyszkolnego Konkursu na Mistrza w Czytaniu Poezji Rosyjskiej. Konkurs odbył się w Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy.

Nasze uczennice wybierały swój repertuar i ćwiczyły pod kierunkiem pani Danuty Lewandowskiej – Biskup.

Marta Więzowska z klasy IIa zajęła II miejsce.

Anna Maksim z klasy IIa zajęła III miejsce.

Dziewczęta otrzymały dyplomy i nagrody.

Foto... [TUTAJ]


ŚWIĘTO ZAKOCHANYCH I NIE TYLKO...

W czwartek 14 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Walentynki. Uczniowie pod opieką p. Pauliny Pietrzak-Stockiej i p. Danuty Lewandowskiej-Biskup zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie i wokalne w montażu słowno-muzycznym. Uroczystość przygotowali: Agata Worek, Paula Wyrwińska, Natalia Olszewska, Marta Włosińska, Radosław Antos, Paweł Przybyła, Radosław Baranowski, Jolanta Mikulsa, Kinga Osóch, Agnieszka Bartoszak, Anna Czołgowska, Patryk Starobrat, Rafał Kurzydłowski, Justyna Zinkiewicz, Martyna Kucharska i Patrycja Wachowiak.

Po zakończeniu występów nadszedł czas na nagrodzenie młodzieży, która wzięła udział w ogłoszonym wcześniej konkursie językowo-plastycznym „Pocztówka walentynkowa z Rosji”. Dzień 14 lutego został także ogłoszonym w naszej szkole „Dniem koloru czerwonego”. Klasa, w której znajdowało się najwięcej uczniów ubranych na czerwono, zwyciężyła. Szczęśliwie nagrodzoną klasą została III b TE.

Obejrzyjcie zdjęcia i sami oceńcie!   Foto... [TUTAJ]


WYJŚCIE DO KINA

Dnia 14 lutego 2013 r. klasy I g, II a, II b, III g udały się z nauczycielami p. E.Panert-Strzelczyk, p. M. Szłyk,  p. M. Budnerem  i p. H. Dobrzańskim do kina na dramat pt. „Niemożliwe”.

Opowiada on prawdziwą historię doświadczeń rodziny w trakcie tsunami na Oceanie Indyjskim w 2004 r. Akcja filmu rozgrywa się podczas urlopu Marii i Henry’ego oraz ich trójki dzieci w okresie Świąt Bożego Narodzenia w Tajlandii. Sielanka zostaje przerwana rankiem  26. XII.2004, kiedy katastrofalne tsunami niszczy strefę przybrzeżną kurortu. Rodzina zostaje rozdzielona, po czym jej członkowie rozpoczynają wzajemne poszukiwania.

 Film rozbudził wśród  młodzieży duże emocje, empatię, wzruszył… Polecamy!!!


MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE HALOWEJ DZIEWCZĄT

Dnia 13 lutego 2013 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Halówce Dziewcząt. Dziewczyny w składzie prowadzonym przez p. Annę Stankiewicz zacięcie walczyły i pomimo przeciwności losu i zmęczenia po rozegraniu czterech spotkań zajęły V miejsce w powiecie pokonując "Chemika" i II LO w Inowrocławiu.

W składzie reprezentacji Ekonoma znalazły się: Daria Graczyk - bramkarz, Aleksandra Patyk, Anna Robaczewska, Justyna Wiatrowska, Manuela Nadolska, Hanna Semrau, Natalia Dudek, Dominika Lipińska oraz Katarzyna Lewandowska.

Foto... [TUTAJ]


TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ

Szkolna reprezentacja piłki ręcznej chłopców prowadzona przez pana Huberta Dobrzańskiego wzięła udział w zawodach sportowych. Turniej odbył się dnia 1 lutego 2013 r. w hali sportowej przy III LO w Inowrocławiu. Nasi reprezentanci  rozegrali cztery spotkania. Po zaciętych bojach pokonali zespół z Kościelca oraz reprezentantów „Mechana”. Natomiast musieli uznać wyższość zawodników z II LO w Inowrocławiu i LO w Kruszwicy.

Foto... [TUTAJ]


KARTKA WALENTYNKOWA PO ROSYJSKU

Do Rosji również dotarła tradycja Walentynek. To święto jest bardzo popularne wśród Rosjan, a zwłaszcza wśród młodzieży i dzieci. W naszej szkole z okazji tego miłego dla wszystkich święta odbył się konkurs językowo–plastyczny „Kartka Walentynkowa po rosyjsku” zorganizowany przez panią Danutę Lewandowską–Biskup.

W konkursie wzięli udział uczniowie uczący się języka rosyjskiego. Prace zostały wykonane różnymi dowolnymi technikami w formacie nie większym niż A4. Na konkurs wpłynęło około 50 prac.

Nagrodzone osoby to:

I miejsce – Monika Kluczyk z klasy IIb

II miejsce – Paulina Kubiak z klasy IIa

III miejsce – Jolanta Mikulska z klasy IIIb

                    Natalia Olszewska z klasy IIIb

Wyróżnienia: Angelika Kawczyńska z klasy IIIg

                     Aleksandra Golińska z klasy IVg

Gratulujemy! Foto... [TUTAJ]


SEKCJA PLASTYCZNA

W naszej szkole działa Sekcja Plastyczna pod kierunkiem pana Romana Kaczmarka. Członkowie sekcji na warsztatach plastycznych poznają techniki rysunkowe i malarskie. Wykonują rysunki ołówkiem, węglem i markerem i kompozycje barwne w technice pastelu suchego i olejnego. W galerii możemy zobaczyć uczennice Paulinę Stępień, Darię Szczepanek i Ewelinę Mroczkowską w trakcie pracy nad plakatem walentynkowym. Na terenie szkoły prezentowane są prace uczniów w ramach - Art galerii. Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w warsztatach sekcji zapraszamy do sali 105. Ponadto działa sekcja fotograficzna i medialna.

Foto... [TUTAJ]


RADIOWĘZEŁ ZNOWU NADAJE

Po dłuższej przerwie udało się uruchomić szkolny radiowęzeł. Na przerwach rozbrzmiewa muzyka i przekazywane są komunikaty. Sprzęt w radiowęźle obsługują uczniowie: Fabian Sudoł, Robert Ziętara, Bartosz Wicher z klasy Ig oraz Oskar Majcherek z klasy Ib. Uczniowie zapraszają brać uczniowską o przekazywanie ciekawych informacji, dedykacji i życzeń. Opiekunem młodzieży jest pan Daniel Mrugalski.

Foto... [TUTAJ]


POGLĄDY NA BUDOWĘ WSZECHŚWIATA I JEGO BADACZY

Rok 2013 został ogłoszony przez Marszałków Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Województwa Warmińsko-Mazurskiego Rokiem Mikołaja Kopernika. Dla uczczenia tego wydarzenia w naszej szkole odbył się konkurs międzyprzedmiotowy na najciekawszą gazetkę szkolną na temat: „POGLĄDY NA BUDOWĘ WSZECHŚWIATA ORAZ JEGO BADACZE”.

Konkurs zorganizowały: Patrycja Koczorowska – nauczycielka geografii, Joanna Linowska – nauczycielka fizyki oraz Hanna Drop i Agata Mróz – nauczycielki matematyki,. Komisja konkursowa zapoznała się z dużą liczbą prac wykonanych różnymi technikami przez uczniów klas pierwszych i drugich. Prace w ciekawy sposób przybliżały sylwetki największych badaczy  Wszechświata – Mikołaja Kopernika oraz Klaudiusza Ptolemeusza.

Za najciekawsze uznano gazetki: Dominiki Lipińskiej z klasy Ia, Justyny Malickiej z klasy Ib, Dominiki Miara z klasy Id, Agaty Gronostaj, Moniki Stanisławskiej, Justyny Sucharskiej i Patryka Bolewskiego z klasy IId.

Wyróżnienia otrzymali: Manuela Nadolska z klasy Ia, Justyna Giermazińska, Patrycja Rymacka, Mateusz Dobkowski i Adam Kaczmarek z klasy Id oraz Agata Krzemień, Michalina Gabrych, Ewelina Goliwąs i Marcin Książek z klasy IId.

Gratulujemy!

Foto prac... [TUTAJ]


KONKURS ORGANIZOWANY PRZEZ SZKOŁĘ
JĘZYKÓW OBCYCH GLOSSA

W roku szkolnym 2012/2013 nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie Językowym na angielskojęzyczną kartkę z pamiętnika "Day by Day" oraz na niemieckojęzyczną kartkę z pamiętnika "Tag für Tag”. Uczniowie zainteresowani uczestnictwem w konkursach, po zapoznaniu się z regulaminem konkursu, proszeni są o zarejestrowanie się, a następnie umieszczenie swoich prac konkursowych na stronie http://ss2.glossa.pl/konkurs.php?type=daybyday (język angielski) lub http://ss2.glossa.pl/konkurs.php?type=tagfurtag (język niemiecki) do 31 marca 2013. Informacji o konkursie udzielają: p. Maria Główczyńska oraz p. Katarzyna Laskowska.


STUDNIÓWKA 2013

Uczniowie klasy IV g oraz IV b bawili się w sobotę, 26 stycznia na Studniówce w „Dworze Biesiadnym” w Rojewie. Bal oficjalnie zainaugurował dyrektor Artur Nalewajski. Uczniowie podziękowali swoim wychowawcom, dyrekcji i nauczycielom wręczając im piękne kwiaty. Studniówkę, jak każe tradycja, rozpoczął zaprezentowany przez młodzież polonez. Potem były tańce, jedzenie, zdjęcia i zabawa. Oczywiście nie mogło zabraknąć świetnie wykonanego przez obydwie klasy występu artystycznego. Wspólna zabawa uczniów oraz pedagogów trwała do świtu i toczyła się we wspaniałej atmosferze.

Foto... [TUTAJ]


OLIMPIADA WIEDZY EKOLOGICZNEJ

10 stycznia br. w naszej szkole odbył się szkolny etap XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Merytorycznym organizatorem i patronem Olimpiady Wiedzy Ekologicznej jest Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, przy wsparciu Ministra Środowiska oraz jednostek Ligi Ochrony Przyrody.

Cele Olimpiady:

• kształtowanie świadomości ekologicznej oraz właściwych postaw młodzieży wobec środowiska przyrodniczego,

• budzenie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych,

• wyzwalanie aktywności badawczej młodego pokolenia oraz inspiracja do podejmowania inicjatyw i praktycznych działań na rzecz ochrony i poprawy stanu środowiska, krajobrazu oraz warunków życia ludzi,

• popularyzacja problematyki ekologii w aspekcie skutecznego przeciwdziałania zanieczyszczeniu i degradacji środowiska, zapoznanie młodzieży z aktualną literaturą i przepisami obowiązującego prawa w dziedzinie ochrony środowiska.

Tematyka Olimpiady obejmuje wiedzę z zakresu treści podstaw programowych biologii oraz wiadomości związane z ekologią, a także z ochroną i kształtowaniem środowiska zawartych w podstawach programowych innych przedmiotów szkół ponadgimnazjalnych, zwłaszcza geografii, chemii, fizyki.

W szkolnych eliminacjach Olimpiady brało udział  15 uczniów z klas trzecich. Szkolny etap Olimpiady przeprowadziły: p. Ewa Panert-Strzelczyk i p. Patrycja Koczorowska.

Foto... [TUTAJ]


OGÓLNOPOLSKI KONKURS Z OKAZJI 100-NEJ
ROCZNICY URODZIN SIERGIEJA MICHAŁKOWA

Młodzież naszej szkoły pod „czujnym okiem” pani Danuty Lewandowskiej – Biskup przygotowała prace na Ogólnopolski konkurs języka rosyjskiego pod hasłem „Мы дружны с печатным словом”.

Uczniowie czytali wiersze Siergieja Michałkowa. A wiersze, które ich zachwyciły  przetłumaczyli na język polski. Najbardziej poprawne tłumaczenia zostały przesłane do organizatorów konkursu, którymi są: Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego, Zespół Szkół Ogólnokształcących im. ONZ w Biłgoraju, Wydawnictwo Szkolne PWN, Fundacja „Russkiy Mir”, Fundacja „Rossijskij Fond Kultury

Życzymy sukcesów!

Foto... [TUTAJ]


PRZYGOTOWANIA DO STUDNIÓWKI

W naszej szkole nastał okres przygotowań do studniówek. Uczniowie na korytarzu ćwiczą układy taneczne do poloneza. Przygotowywane są także klipy wideo tzw. czołówki. Kreacje rodem z pokazów mody, gabinetów lekarskich lub filmów gangsterskich ubarwiają szkołę. Kolejne roczniki klas czwartych zbliżają się nie ubłaganie do matury.

Foto... [TUTAJ]


W "EKONOMIE" UCZNIOWIE RYWALIZUJĄ NIE TYLKO W NAUCE

W grudniu 2012 i styczniu 2013 r. uczestniczyli w rozgrywkach gry komputerowej Deluxe Ski Jump w wersji 2.1. Do zawodów zgłosiło się 9 czteroosobowych zespołów. W ramach eliminacji nastąpiło losowanie 3 grup. Rozgrywki w Centrum Multimedialnym pozwoliły na wyłonienie finalisty. Do finału awansowały zespoły reprezentujące klasę III g, IV g i I g. Mistrzem szkoły w turnieju skoków została klasa I g w składzie: Kamil Rosiński, Paweł Karwat, Mateusz Łabęcki i Arkadiusz Karczewski.

Reprezentanci szkoły zapraszają do rywalizacji uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Inowrocławskiego. Osoby zainteresowane rozegraniem międzyszkolnego turnieju prosimy do kontaktu pod nr tel. 603 276 268 do pana R. Kaczmarka.

Foto... [TUTAJ]


REGIONALNY KONKURS WIEDZY O ZDROWIU

4 stycznia br.w naszej szkole odbył się szkolny etap III Regionalnego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu. Organizatorem Konkursu jest Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko - Pomorskiego, a partnerami w organizacji samorządy powiatowe. Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy na temat: funkcjonowania organizmu człowieka, zasad prawidłowego żywienia, wypoczynku i higieny, profilaktyki chorób cywilizacyjnych, społecznych i zakaźnych oraz promocji zdrowego stylu życia. W szkolnych eliminacjach Konkursu brało udział  10 uczniów: Paulina Kubiak i Weronika Dobosz z klasy IIa; Monika Kluczyk, Joanna Braun i Łukasz Pomieciński z klasy IIb; Marta Kozłowska z klasy IId; Paulina Banasiak, Agnieszka Mrówczyńska i Adam Olszewski z klasy IIIa oraz Marta Palicka z klasy IIIb. W skład Szkolnej Komisji Konkursowej wchodziły p. Elżbieta Tomaszewska i p. Patrycja Koczorowska.

   

Do etapu powiatowego zakwalifikowały się Joanna Braun oraz Monika Kluczyk. Gratulujemy!!!

Foto... [TUTAJ]


TURNIEJ WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI HANDLOWO - MENEDŻERSKICH

Nasza szkoła przystąpiła w bieżącym roku szkolnym do XVIII edycji Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo - Menedżerskich. 17.12.2012 odbył się etap szkolny Turnieju, do którego przystąpiło 19 uczniów. Komisja szkolna Turnieju w składzie: p. M. Niewiadomska, p. U. Barczykowska,  p. M. Szłyk wyłoniła spośród uczestników 3 uczennice, które osiągnęły najwyższą liczbę punktów i będą reprezentować szkołę w etapie okręgowym w Poznaniu w dniu 07.03.2013. Są to uczennice kl. IV a: Katarzyna Czapska, Natalia Kubiak i Daria Pieczyńska. Zgodnie z obowiązującym wykazem turniejów i olimpiad zawodowych, laureaci i finaliści Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo - Menedżerskich są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Uczennicom zakwalifikowanym do etapu okręgowego życzymy powodzenia!


Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 „Ekonomik”
w Inowrocławiu

organizuje IV Powiatowy Konkurs Fotograficzny

„POWIAT INOWROCŁAWSKI

W ZIMOWEJ SZACIE”

pod patronatem Starosty Inowrocławskiego Tadeusza Majewskiego

Cele konkursu:

Uwrażliwienie młodych ludzi na piękno powiatowego krajobrazu, zainteresowanie naturalnym środowiskiem i charakterystycznymi elementami regionalnego pejzażu.

 

REGULAMIN KONKURSU:

1. W konkursie może uczestniczyć młodzież (wiek 15 -20 lat).

2. Prace oceniane będą w dwóch kategoriach wiekowych: gimnazjum, ponadgimnazjalne.

3. Ilość prac – max 3 szt., format - 13 x 18 cm.

4. Ostateczny termin dostarczenia prac – 23 marca 2013 roku – podczas drzwi otwartych dla gimnazjów.

5. Prace prosimy przysłać na adres: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4, ul. J. Krzymińskiego 8, 88-100 Inowrocław z dopiskiem „Konkurs”.

6. Prace mogą zostać wykorzystane do opracowań i publikacji promujących powiat inowrocławski.

7. Każda praca powinna być czytelnie opisana i zawierać: opis miejsca przedstawionego na fotografii,  imię i nazwisko, wiek autora, nazwisko opiekuna, nazwę instytucji, telefon i e-mail instytucji.

8. Jury dokona oceny prac i o wynikach powiadomi laureatów.

9. Nagrodzone prace będą eksponowane na wystawie w ZSP nr 4 w Inowrocławiu

9. Informacji udziela organizator, artysta plastyk Roman Kaczmarek tel. kom. 603276268, e-meil: rk@romankaczmarek.pl

10. Regulamin: www.ekonom-ino.pl, www.inowroclaw.powiat.pl, www.ino-online.pl

11. Dla autorów najciekawszych prac ufundowane zostaną nagrody.

Zaprezentuj się w ciekawy i oryginalny sposób !!!


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS DLA UCZNIÓW
SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH
"PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ I WOS KROKIEM DO SUKCESU"

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Inowrocławiu organizuje kolejną edycję konkursu dla uczniów i nauczycieli  gimnazjów regionu kujawsko-pomorskiego.

  • Konkurs obejmuje wiedzę z zakresu: przedmiotu „Wiedza o społeczeństwie” i „Podstawy przedsiębiorczości” oraz wiadomości dotyczących integracji z Unią Europejską z uwzględnieniem bieżących informacji.
  • Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dokonanie zgłoszenia szkoły w terminie do 31 stycznia 2013r. – pisemnie na adres szkoły ZSP Nr 4, 88 – 100 Inowrocław, ul. Krzymińskiego 8, telefonicznie (52) 353-03-65, faksem (52) 353-03-64, bądź pocztą elektroniczną (na adres ekonom@ekonom-ino.pl).

Dla wszystkich uczestników przewidziane są cenne nagrody, upominki, dyplomy i pierwszeństwo przy przyjęciu do naszej szkoły.

Bliższych informacji udzielają nauczyciele przedsiębiorczości: Hanna Karczmarek, Aleksandra Dopierała  tel. (52) 353-03-65,  (52) 353-03-64.


SZOPKA BOŻONARODZENIOWA 2012

Uczniowie klasy II g przygotowali żywą Szopkę. Szopka była wystawiona 21 grudnia 2012 r. w programie artystycznym z okazji Świąt Bożego Narodzenia w gmachu szkoły, któremu towarzyszyła poezja i śpiewanie kolęd.


ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA NA ŚWIECIE

W grudniu z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia odbył się w naszej szkole szkolny konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną dotyczącą sposobów obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia w różnych państwach świata. Konkurs zorganizowały: Katarzyna Laskowska – nauczyciel języka angielskiego i Patrycja Koczorowska – nauczyciel geografii. Prace konkursowe musiały być wykonane w języku polskim i angielskim. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I i II. Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się 21 grudnia podczas szkolnych jasełek.

 Wyróżnienia otrzymały dwie uczennice: Agata Królikowska z klasy IIa i Weronika Włodowska z klasy Id. Gratulujemy!!!


"GEO PLANETA"

5 grudnia 2012 już po raz trzeci w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Geograficzny „Geo-Planeta”. Jest on przeprowadzany przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie. Test konkursowy składał się z dwóch części: pytań z zakresu znajomości geografii Polski i świata oraz części opisowej. W konkursie wzięło udział 9 uczniów: Joanna Braun i Łukasz Andryszak z klasy IIb, Daria Graczyk z klasy IIIa, Dawid Filus i Bartłomiej Lewandowski z klasy IIIb, Katarzyna Bojzan, Daniel Kozłowski i Jakub Karpiński z klasy IIg oraz Wiktoria Wawrzyniak z klasy Ig. Szkolnym organizatorem Konkursu „Geo-Planeta” była mgr Patrycja Koczorowska.

Foto relacja... [TUTAJ]


ANDRZEJKI

Dnia 30.11.2012 r. w naszej szkole odbyły się Andrzejki. Przez cały dzień panowała wesoła atmosfera. Samorząd Uczniowski przygotował wiele atrakcji w postaci wróżb andrzejkowych. Rodzice przygotowali poczęstunek w postaci domowych ciast. Każdą przerwę umilała nam muzyka. Samorząd ogłosił konkurs dla klas na najdłuższy łańcuch choinkowy, nagrodą dla zwycięzców jest możliwość wyboru jednego dnia bez pytania. W konkursie udział brały niemal wszystkie klasy, a łączna ich długość wynosiła ok.5 km. Wszyscy miło spędzili ten dzień.

Foto relacja... [TUTAJ]


Z WIZYTĄ W RADIO GRA

14 listopada 2012 r. redakcja gazetki Szkolny Odlot miała zaszczyt gościć w Radio Gra przy ul. Chrobrego. Dziennikarze gorąco nas przywitali. Prezenter Marcin Glapiak (absolwent Ekonomika) wraz z Eweliną Jagodzińską opowiedzieli nam ciekawe historie z przebiegu ich całej kariery zawodowej, zdradzali tajniki pracy w zawodzie dziennikarza i prezentera. Pokazali nam jak korzystać ze sprzętu, na którym pracują. W między czasie mogliśmy być przy szybkim ogłoszeniu komunikatu o pogodzie w Inowrocławiu. Imponującą rzeczą był zbiór płyt CD jeszcze z czasów istnienia radia „i” . Obecnie wszystkie utwory znajdują się w bazie komputera.

Dowiedzieliśmy się także, że praca w radio nie zawsze jest tak usłana różami, wiąże się z nią wiele pracy, wysiłku. Pojawia się wiele stresujących momentów. Zdarzają się także potknięcia, z których trzeba wybrnąć na antenie podczas programu „na żywo”. Usłyszeliśmy również o zachowaniu się różnych gwiazd, z którymi dziennikarze przeprowadzali wywiady.

Z pewnością było to dla nas niemałe przeżycie i zapamiętamy ten dzień na bardzo, bardzo długo. Kto wie, może kogoś z nas kiedyś zainteresuje praca w radiu.

Magda i Adam

Foto relacja... [TUTAJ]


Z INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POWIATU
INOWROCŁAWSKIEGO W TENISIE STOŁOWYM

13 listopada 2012 r. na hali widowiskowo sportowej "Kujawianka" III LO w Inowrocławiu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Inowrocławiego w Tenisie Stołowym. naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Aleksandra Patyk kl. IIg, Marta Kaczmarek kl. IIg, Sandra Walkowiak kl. IIg, Natalia Tańska kl. Ib, Tomasz Szymczak kl. IIb, Dawid Wiechecki kl. Ib, Kamil Rosiński kl. I d, Michał Orzechowski kl. I b oraz Mateusz Łabęcki kl. Id

W zawodach wyróżnienia otrzymali:

IV - miejsce Sandra Walkowiak kl. IIg

VI - miejsce Kamil Rosiński kl. Id

VIII - miejsce Tomasz Szymczak kl. IIb

Opiekunowie: pani Małgorzata Kieliszczyk-Piernik i pani Anna Stankiewicz


KAMPANIA EDUKACYJNO - PROMOCYJNA
pn. "TRANSPLANTACJA - MASZ DAR UZDRAWIANIA"

Dnia 9 listopada br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 „Ekonomik” w Inowrocławiu odbyła się kampania edukacyjno - promocyjna pn. Transplantacja - masz dar uzdrawiania. Do szkoły zostali zaproszeni pp. Monika Karska - koordynator ds. przeszczepów, pracująca w  inowrocławskim szpitalu oraz Jan Stępniak – osoba po przeszczepie.

Głównym celem kampanii było przekazanie młodzieży informacji nt. transplantacji, jako metodzie leczenia oraz  roli i znaczenia dokumentu - oświadczenia woli. Jan Stępniak, który jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji swoim przykładem udowodnił, że metoda leczenia jaką jest transplantacja daje człowiekowi szansę na tzw. „drugie życie”, które może być prowadzone bardzo aktywnie.

Wszystkim uczestnikom kampanii tj.  uczniom klas trzecich i czwartych Technikum zostały rozdane przez wolontariuszy oświadczenia woli - dokumentu, na którym można  świadomie wyrazić zgodę na oddanie swoich narządów do przeszczepu.

Kampania została przygotowana przez uczniów klas trzecich Technikum: Kingę Kozłowską, Natalię Siborę, Adama Olszewskiego, Martę Balicką, Martę Pilicką, Annę Czołgowską, Mieszka Zalewskiego i Krystiana Frąszczaka pod kierunkiem nauczycieli  pp. Elżbiety Tomaszewskiej i Malwiny Tyburek.

Foto relacja... [TUTAJ]


WERNISAŻ PRAC LAUREATÓW

Dnia 7 listopada 2012 r. o godz.11.00 w Młodzieżowym Domu Kultury im. J. Korczaka odbył się wernisaż prac laureatów III powiatowego konkursu fotograficznego „Malownicze Krajobrazy Powiatu Inowrocławskiego” pod patronatem Starosty Inowrocławskiego Tadeusza Majewskiego. Uczeń „Ekonomika” Krzysztof Skonieczka zagrał utwór na akordeon Charlesa Camilleri wprowadzając uczestników w klimat artystycznego wydarzenia. Przybyłych gości powitał dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Inowrocławiu pan Artur Nalewajski. Na wernisaż przybyli: pan Tadeusz Majewski Starosta Inowrocławski, pan Józef Ratajczak Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Zdrowia i Sportu Powiatu Inowrocławskiego, pani Marlena Gronowska Rzecznik Prasowy Powiatu Inowrocławskiego i pani Edyta Bartoszak dyrektor MDK w Inowrocławiu. Słowo wstępne na temat idei konkursu i znaczenia pasji w rozwój młodego człowieka wygłosił Starosta Inowrocławski. Protokół jury odczytał organizator konkursu pan Roman Kaczmarek informując, że w kategorii szkoły gimnazjalne oddano 83 fotografie artystyczne w formacie A4 reprezentujące 8 szkół gimnazjalnych. Natomiast w kategorii szkoły ponadgimnazjalne oddano 132 fotografie artystyczne w formacie A4 reprezentujące 11 szkół ponadgimnazjalnych, liceów ogólnokształcących i ośrodków kultury. Laureaci z rąk patrona konkursu otrzymali nagrody i wyróżnienia. Opiekunom prowadzącym  wręczono Podziękowania za nieoceniony wkład w przygotowanie uczniów do III powiatowego konkursu fotograficznego „Malownicze Krajobrazy Powiatu Inowrocławskiego”. Prace Laureatów prezentujące krajobrazy naszego regionu można podziwiać w Młodzieżowym Domu Kultury w Inowrocławiu do 18 grudnia 2012 r.

Foto relacja... [TUTAJ]


HAPPENING PROMUJĄCY KAMPANIĘ "DRUGIE ŻYCIE"

W ramach prowadzonej w szkole kampanii „Drugie życie” uczniowie klas trzecich Technikum w składzie: Kinga Kozłowska, Adam Olszewski, Natalia Sibora, Marta Palicka, Mieszko Zalewski i Krystian Frąszczak wraz z nauczycielem Elżbietą Tomaszewską w dniu 22 listopada 2012 (czwartek) przeprowadzili w centrum Inowrocławia happening promujący kampanię. Wolontariusze rozdawali przechodniom oświadczenie woli – dokument, który za sprawą podpisu zyskuje niezwykłą moc. Jedno świadome wyrażenie zgody na oddanie swoich narządów do przeszczepu jest decyzją, która może uratować życie i przywrócić zdrowie kilku osobom.

  

Jest to druga taka akcja przeprowadzona przez młodzież szkoły W miesiącu październiku przeprowadzili ją w Toruniu w ramach akcji ”Transplantacyjny  flesh mob”, która odbyła się w związku z obchodzonym 26 października Światowego Dnia Donacji  i Transplantacji.

Foto... [TUTAJ]


ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ

Wernisaż prac laureatów  III edycji Powiatowego Konkursu  Fotograficznego "Malownicze Krajobrazy Powiatu Inowrocławskiego pod patronatem Starosty Inowrocławskiego T. Majewskiego" odbędzie się 7 grudnia(piątek) 2012 r. o godz. 11.00. W gościnnych progach Młodzieżowego Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu będą zaprezentowane pejzaże laureatów i nastąpi wręczenie nagród, wyróżnień i podziękowań. Wernisaż swą obecnością zaszczyci Starosta Inowrocławski pan Tadeusz Majewski. Organizatorzy zapraszają uczestników wraz z opiekunami na to doniosłe wydarzenie artystyczne.

Pejzaż jako fotografia przedstawiająca naturalny krajobraz. Pejzaże przesłane na Powiatowy Konkurs fotograficzny „Malownicze Krajobrazy Powiatu Inowrocławskiego pod patronatem Starosty Inowrocławskiego T. Majewskiego przedstawiają: lasy, jeziora, pola, wiejską drogę z pojawiającym się charakterystycznym elementem krajobrazu, który szczególnie zwraca uwagę np. potężne drzewo. Często jest to po prostu widok za oknem. Zdjęcia robione były przy różnej pogodzie – piękny słoneczny dzień, przed burzą, mgła. Duże znaczenie miała pora dnia ze względu na światło, które spłaszcza w południe, a wzbogaca przestrzennie o świcie czy o zmierzchu. Uczestnicy konkursu niczym myśliwi starali się uchwycić niezwykłe zjawiska: tęczę, babie lato czy klucz ptaków. Bardzo ważna jest kolorystyka, dominują zielenie, brązy, zółcienie ale są też zdjęcia bardzo oszczędne w kolor wręcz monochromatyczne. Jednym słowem autorzy prac za pomocą sprzętu fotograficznego uwiecznili piękne zakątki pejzażu charakterystycznego dla naszego powiatu.


PRÓBNY EGZAMIN MATURALNY

Dnia 20 listopada o godz.9.00 odbył się egzamin pisemny z języka polskiego.Jutro 21 listopada uczniowie będą pisać z matematyki natomiast 22 listopada egzamin próbny z języków obcych. Na zdjęciach uczniowie przed wejściem do sal i w trakcie pisania matury.

Foto...[TUTAJ]


HALLOWEEN W "EKONOMIKU"

31 października 2012 w naszej szkole obchodzono HALLOWEEN. Szkoła była przystrojona motywami związanymi z tym świętem (nietoperzami, duchami i dyniami). Celem imprezy było przybliżenie uczniom jednego z najbardziej popularnych świąt obchodzonych w krajach anglojęzycznych. Poznali oni m.in. historię i symbole Halloween, przedstawiono również jak to święto obchodzone jest  w Polsce. Udział w tej imprezie wzięły klasy pierwsze, drugie oraz trzecie. Uczniowie w połowie października otrzymali dwa zadania, których rozwiązanie nastąpiło właśnie podczas obchodów tego święta – były to wykonanie lampionu z dyni oraz napisanie wiesza o tematyce Halloween. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością  pisząc rymowanki Halloweenowe.

Jury w składzie: mgr Patrycja Koczorowska, mgr Marcin Budner, Adam Olszewski – przewodniczący Samorządu Uczniowskiego oraz Daria Buniak  i Małgorzata Wilińska – członkowie Samorządu Uczniowskiego, oceniało zadania wykonane przez uczniów poszczególnych klas, jak również konkursy zaplanowane na tę imprezę (jedzenie jabłka zawieszonego na sznurku bez używania dłoni, robienie mumii z koleżanki/kolegi, tworzenie podobizny ducha na balonie). Uczniowie aktywnie włączyli się w udział w obchodach Halloween w naszej szkole, większość z nich była przebrana. Imprezę przygotowała mgr Patrycja Koczorowska wraz z Agatą Pietrzak – zastępcą przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.

Foto...[TUTAJ]


LISTA  LAUREATÓW III EDYCJI POWIATOWEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

„MALOWNICZE KRAJOBRAZY POWIATU INOWROCŁAWSKIEGO”

POD PATRONATEM STAROSTY INOWROCAWKIEGO
TADEUSZA MAJEWSKIEGO.

 

JURY W SKŁADZIE:

JACEK PĘKAL – Artysta fotograf

MIROSŁAW SŁUŻAŁEK – Fotograf

ROMAN KACZMAREK – Artysta plastyk

Dokonało oceny prac i przyznało nagrody, wyróżnienia i zakwalifikowało prace na wystawę.

 

W KATEGORII SZKOŁY GIMNAZJALNE ODDANO 83 FOTOGRAFIE

ARTYSTYCZNE W FORMACIE A4 REPREZENTUJĄCE 8 SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH.

NAGRODY:

I NAGRODA - Agata Szewczykowska ,  Gimnazjum Katolickie w Inowrocławiu

II NAGRODA - Aleksandra Czerwińska,   Gimnazjum w Janikowie

III NAGRODA - Kacper Swat ,  Gimnazjum w Sławęcinku

 

WYRÓŻNIENIA:

Dariusz Chwalisz, Gimnazjum w Bachorcach

Natalia Budna, Gimnazjum w Bachorcach

Olga Wójcińska, Gimnazjum nr 1 w Inowrocławiu

Kesja Gąsiorowska, Gimnazjum w Złotnikach Kujawskich

Katarzyna Gac, Gimnazjum w Złotnikach Kujawskich

Kewelina Blicharz, Gimnazjum nr 3 w Inowrocławiu

 

W KATEGORII SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE ODDANO 132 FOTOGRAFIE

ARTYSTYCZNE W FORMACIE A4 REPREZENTUJĄCE 11 SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH,

LICEÓW OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH I OŚRODKÓW KULTURY.

NAGRODY:

I NAGRODA - Magdalena Pindel , Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Inowrocławiu

II NAGRODA - Jakub Wysota,  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Inowrocławiu

III NAGRODA - Kamil Gondek,  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Inowrocławiu

DYREKTOR - ARTUR NALEWAJSKI,  ZSP nr 4 w Inowrocławiu przyznał nagrodę specjalną dla ucznia z „Ekonoma” - Pauliny Kubiak

 

WYRÓŻNIENIA:

Sebastian  Klóska, Sekcja Poligrafów SiMP przy drukarni POZKAL

Karol Drop, III Liceum Ogólnokształcące w Inowrocławiu

Kinga Honhn, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościelcu

Karolina Obiała,  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kobylnikach

Maria Nowińska,  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Inowrocławiu

Monika Graczyk, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Inowrocławiu

Foto nagrodzonych prac...[TUTAJ]


HALLOWEEN po rosyjsku
czyli ciekawe zajęcia językowe

26 października 2012 roku uczniowie klasy II g uczestniczyli w zajęciach warsztatowych z języka rosyjskiego „Halloween po  rosyjsku”. Do Rosji również dotarła tradycja Halloween, to święto jest bardzo popularne wśród rosyjskich dzieci i młodzieży. Uczniowie pracowali z tekstem „Halloween w Rosji” – poznali historię święta Halloween, tradycję obchodów, symbolikę, jak to święto obchodzi się dzisiaj. Podczas zajęć uczniowie pracowali z tekstem (czytali, odpowiadali na pytania). Następnie w grupach wypisywali słowa kojarzące się z Halloween przy pomocy tekstów i słowników.

Uczniowie poznali rosyjską pisownię, wymowę słów i zwrotów, leksykę związaną z Halloween. Na koniec odczytali „czarny humor”, dowcipy związane z Halloween.

Aby wprowadzić młodzież w klimat obchodów Halloween został przygotowany wystrój symbolizujący to święto. Odpowiednie dekoracje przygotowały dziewczęta z KOŁA MIŁOŚNIKÓW JĘZYKA ROSYJSKIEGO pod kierunkiem pani Danuty Lewandowskiej-Biskup.

Jeśli chcesz poczytać o Halloween po rosyjsku odwiedź stronę: www.halloween.ru

Foto relacja...[TUTAJ]


WIRTUALNE LABORATORIA

Dnia 26 października br. dyrektor szkoły wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych uczestniczyli w Ogólnopolskiej Debacie Dyrektorów Szkół Ponadgimnazjalnych, której organizatorem była Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu. Debata związana była z projektem "Wirtualnych Laboratoriów", w którym udział bierze nasza szkoła.

Projekt ma na celu stworzenie innowacyjnej metody kształcenia z wykorzystaniem zaawansowanych technologii informacyjno-komunikacyjnych w prowadzeniu laboratoriów zawodowych w szkołach ponadgimnazjalnych. W sposób najprostszy metodę tę można wyjaśnić jako stworzenie możliwości korzystania przez szkoły z oprogramowania dotąd dla nich niedostępnego (bariery o charakterze finansowym, technicznym i organizacyjnym) do realizacji laboratoriów zawodowych. Możliwość ta zostanie zaoferowana poprzez opracowanie i wdrożenie innowacyjnego sposobu dostępu do tego oprogramowania - wirtualny dostęp oraz współużytkowanie wielu szkół aplikacji znajdujących się poza infrastrukturą danej szkoły przez Internet.

Wirtualne laboratoria to innowacyjna metoda kształcenia na przedmiotach zawodowych, która pozwala uatrakcyjnić przekaz i zwiększyć efektywność nauki, dzięki wykorzystaniu praktycznych rozwiązań na co dzień stosowanych w firmach. Wszechstronna analiza potrzeb rynku pracy i dotychczasowych metod kształcenia na kierunku technik logistyk, pozwoliły na opracowanie wstępnych założeń Wirtualnych Laboratoriów, które zostały następnie zweryfikowane w praktyce w szkołach.


DZIEŃ BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Dnia 18 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Bibliotek Szkolnych. Koło Przyjaciół Biblioteki wraz opiekunem zorganizowało Loterię fantową, w której każdy los wygrywał oraz sprzedaż ciasta własnego wypieku. Impreza cieszyła się ogromnym powodzeniem nie tylko wśród uczniów, ale także nauczycieli i pracowników szkoły. Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na potrzeby biblioteki szkolnej. Dziękujemy za wspólną zabawę.

Foto relacja...[TUTAJ]


DZIEŃ NAUCZYCIELA

Drogim nauczycielaom!

12 października Koło Przyjaciół Biblioteki i Samorząd Uczniowski zorganizowało akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas występu uczniowie złożyli życzenia Nauczycielom, Pracownikom Obsługi i Administracji oraz podziękowali za cierpliwość, serdeczność i wyrozumiałość, okazywane nam na co dzień. Akademię uświetniła piosenka Stanisława Sojki "Tolerancja" w wykonaniu młodzieży.

Foto relacja...[TUTAJ]


LAUREATKI KONKURSU LITERACKIEGO
Z doświadczeń młodego dyslektyka

8 października 2012 r. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Inowrocławiu, odbyła się uroczystość wręczenia nagród Laureatom Konkursu Literackiego Z doświadczeń młodego dyslektyka adresowanego do uczniów z dysleksją, ze szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs został zorganizowany w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji. Honorowy Patronat nad tym przedsięwzięciem objął Pan Starosta Inowrocławski, który również ufundował nagrody dla Laureatów oraz osobiście je wręczył. Jury, składające się z pracowników Biblioteki oraz przedstawiciela Poradni, wyłoniło Laureatów wśród których były dwie uczennice z naszej szkoły.

I miejsce w konkursie zajęła Marta Kozłowska z klasy II d, natomiast Agata Królikowska z klasy II a otrzymała wyróżnienie II stopnia. Opiekunem merytorycznym była mgr Aleksandra Sałaj.


KAMPANIA "Drugie życie"

3 października wystartowała w województwie kujawsko - pomorskim pierwsza edycja kampanii „Drugie życie”, do której włączyła się nasza szkoła. Kampania została zapoczątkowana w 2009 r. w województwie wielkopolskim.

Akcja ma na celu zaangażowanie społeczności szkolnej i lokalnej w rozpowszechnianie wiedzy dotyczącej transplantacji. Popularyzacja tematu transplantacji jest narzędziem pozwalającym zwiększyć liczbę przeszczepów w Polsce.

Pragniemy spowodować, aby młodzi ludzie „zarażali” oświadczeniami woli swoich krewnych i znajomych. Oświadczenie woli to mały, niepozorny dokument, który za sprawą podpisu zyskuje niezwykłą moc. Jedno świadome wyrażenie zgody na oddanie swoich narządów do przeszczepu jest decyzją, która może uratować życie i przywrócić zdrowie kilku osobom.

Każdy z nas ma dar uzdrawiania. Razem możemy pomóc lekarzom uratować niejedno życie... Podsumowanie działań kampanii nastąpi  w grudniu 2012 roku.

 

ORGANIZATORZY  KAMPANII

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Fresenius Medical Care Polska

PARTNERZY  KAMPANII

Ministerstwo Zdrowia

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Osób Dializowanych

Polska Unia Medycyny Transplantacyjnej

Polska Federacja Pacjentów Dialtransplant

PATRONII KAMPANII

Wojewoda Kujawsko-Pomorski

Kujawsko-Pomorskie Kuratorium Oświaty

Kujawsko-Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ

Biskup Diecezji Bydgoskiej

Biskup Diecezji Toruńskiej

Biskup Diecezji Pelplińskiej

PATRONAT MEDIALNY

Gazeta Pomorska

Polskie Radio Pomorza i Kujaw

TVP Bydgoszcz

Foto z inauguracji kampanii "Drugie życie" Przysiek k/Torunia...[TUTAJ]

Foto z akcji "Transplantacyjny flash mob" w Toruniu 26.10.2012...[TUTAJ]


EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Tradycją naszej szkoły stały się obchody Dnia Języków Obcych. W tym roku świętowaliśmy ten dzień w piątek, 28 września.

Uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli języka rosyjskiego, niemieckiego i nauczyciela bibliotekarza zaprezentowali swoje umiejętności i zdolności podczas wystąpień w programie Europejskiego Dnia Języków Obcych.

Organizatorką oraz osobą pełniącą nadzór nad całą uroczystością była pani Danuta Lewandowska-Biskup.

Po krótkim wstępie na temat znaczenia znajomości języków obcych we współczesnym świecie rozpoczęła się część artystyczno-językowa. Młodzież przygotowała inscenizację teatralną wiersza Juliana Tuwima „Lokomotywa” (w języku polskim, niemieckim i rosyjskim). Wysłuchaliśmy również piosenek w języku angielskim. Agata Worek i Radosław Antos zaprezentowali się w rosyjskojęzycznej piosence.

Dzień Języków Obcych zakończył się piosenką „Jedzie pociąg z daleka” R. Rynkowskiego.

Przedstawienie było świetnie przygotowane, nasi artyści otrzymali zasłużone brawa, a co najważniejsze wszyscy bardzo dobrze się bawili.

Foto relacja...[TUTAJ]


Z KIEŁBASKĄ DO SOLANEK - INTEGRACJA Ib

W czwartek 20.09. br. klasa Ib TE wybrała się do nowej części parku Solankowego, aby wspólnie spędzić czas na świeżym powietrzu i lepiej się poznać. Pogoda oczywiście dopisała. Było wietrznie, ale słonecznie. Po krótkim, zabawnym spacerze spod szkoły na miejscu okazało się, że… przyszliśmy na grilla, a zapomnieliśmy kiełbasek, które kupione były już dzień wcześniej i czekały za nami w szkole. Trzeba było się cofnąć. Poza tym bawiliśmy się świetnie, konkurując między sobą w zapamiętywaniu jak największej ilości informacji o kolegach i koleżankach z klasy, przeciąganiu liny i grze w piłkę nożną.

Po morderczych bojach wspólnie piekliśmy kiełbaski na nowo pobudowanym grillu w parku Solankowym. Wycieczka była świetną okazją na integrację klasy oraz na oderwanie się  od obowiązków szkolnych.

Foto relacja...[TUTAJ]


Z WIZYTĄ W WOJSKU - 2. PUŁKU INŻYNIERYJNYM
W INOWROCŁAWIU

W dniach 18 – 24 września 2012 r. uczniowie klas pierwszych  Technikum ZSP nr 4 uczestniczyli w zajęciach wychowania patriotycznego  w  2. Pułku Inżynieryjnym w Inowrocławiu.

Mjr Artur Wiśniewski w Sali Tradycji zapoznał uczniów z historią naszego patrona, czyli 59. Pułku Piechoty Wielkopolskiej, opowiedział również o tradycjach panujących w 2. Pułku Inżynieryjnym. Następnie Kpt. Sylwester Ludwiczak wyświetlił młodzieży filmy związane ze strukturą i uzbrojeniem Wojska Polskiego oraz na temat różnego rodzaju ćwiczeń obronnych. Na koniec mł. chor. Grzegorz Grajek oprowadził uczniów po koszarach, pokazując najważniejsze miejsca związane z naszym patronem, który stacjonował  tam w okresie międzywojennym.

Lekcja była  bardzo interesująca, wszyscy z zaciekawieniem dowiadywali się ciekawostek z historii patrona oraz dokładnie przyglądali się wystawom i obiektom wojskowym, które są z nim związane.

Adam Kaczmarek kl. I d

Foto...[TUTAJ]


FOTOGRAFICZNY PLENER

Uczennice klasy II a TE Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Inowrocławiu uczestniczyły 18.09.2012 r. w plenerze fotograficznym w Kobylnikach. Założeniem plenerowiczów było wykonanie fotografii na Powiatowy Konkurs Fotograficzny „MALOWNICZE KRAJOBRAZY POWIATU INOWROCŁAWSKIEGO” pod patronatem Starosty Inowrocławskiego Tadeusza Majewskiego. Uczestnicy pleneru pod kierunkiem nauczyciela Romana Kaczmarka poszukiwali malowniczych motywów charakterystycznych dla naszego regionu. Skupili uwagę na polach wokół Kobylnik i parku przy pałacu. Młodzież zadowolona z pogody i wykonanych fotografii już w szkole dokona wyboru i obróbki fotografii na konkurs. Przypominamy, że prace konkursowe należy przekazać w terminie do 26 października. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody i wystawa prac w MDK im. Janusza Korczaka.

Foto...[TUTAJ]


"SPRZĄTANIE ŚWIATA" W "EKONOMIE"

"Kocham, lubię, szanuję nie śmiecę" - pod takim hasłem odbywała się tegoroczna akcja "Sprzątanie świata - Polska". W dniu 13 września 2012 roku, uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Inowrocławiu wraz z opiekunami, mgr Patrycją Koczorowską i mgr Malwiną Tyburek wzięli udział w międzynarodowej akcji „Sprzątanie świata”. Młodzież z klas I g oraz III a porządkowała teren boiska szkolnego, jak również teren wokół szkoły. Uczniowie „Ekonoma” po raz kolejny wzięli udział w tego typu akcji zbierając odpady wyrzucane poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania.

Foto...[TUTAJ]


KONKURS


ROK SZKOLNY ROZPOCZĘTY

Dnia 3 września 2012 o godzinie 8:00 odbyła się msza święta w kościele pw. Świętej Królowej Jadwigi. Poprzedziła ona uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Inowrocławiu. Uczniów, grono pedagogiczne i gości powitał dyrektor ZSP nr 4 Artur Nalewajski. Uroczystego otwarcia dokonała pani Mirosława Kucol wicestarosta inowrocławski. Uczniowie klas pierwszych  złożyli uroczyste ślubowanie. Mamy nadzieję, że będzie to rok szkolny pełen sukcesów, poszerzania wiedzy oraz rozwoju zainteresowań i talentów.

Foto...[TUTAJ


gotowy2_19.gif

gotowy2_21.gif

gotowy2_50.gifgotowy2_52.gifgotowy2_23.gif

   

gotowy2_25.gif

gotowy2_26.gif

gotowy2_28.gif

gotowy2_31.gif

gotowy2_32.gif

gotowy2_33.gif

gotowy2_35.gifgotowy2_35.gifgotowy2_3.gif

gotowy10_36.gif

gotowy2_20.gif

gotowy2_22.gif

gotowy2_27.gif

czytaj.gif


Archiwum roku 2013/14

Archiwum roku 2012/13

Archiwum roku 2011/12

Archiwum roku 2010/11

Archiwum roku 2009/10

Archiwum roku 2008/09

Archiwum roku 2007/08

Archiwum roku 2006/07