gotowy2_04.gif

gotowy2_05.gif

gotowy2_06.gif

gotowy2_07.gif

gotowy2_08.gif

 

Archiwum roku 2006/2007


PROMUJEMY SZKOŁĘ

W dniu 27 marca janikowskie Gimazjum zorganizowało "GIMNAZJALNĄ GIEŁDĘ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH", na którą zostaliśmy zaproszeni. Samorząd Uczniowski miał  możliwość zapoznania gimnazjalistów z kierunkami kształcenia oraz przedstawił  możliwości realizacji zajęć pozalekcyjnych umożliwiających rozwijanie własnych zainteresowań.

Spotkanie cieszyło się dużym zaciekawieniem, co widać na zdjęciach [TUTAJ]

 


DRZWI OTWARTE W "EKONOMIKU"

W sobotę 24 marca 2007 w naszej szkole odbyły się „Drzwi Otwarte”, które jak co roku cieszyły się dużym zainteresowaniem. Gimnazjaliści mogli się zapoznać z ofertą edukacyjną Ekonomika, porozmawiać z naszymi nauczycielami i uczniami szkoły, a także zwiedzić budynek szkoły oraz obejrzeć przygotowane na tą okazję atrakcje.

Poniżej krótka relacja z sobotniej imprezy. [TUTAJ]

 


V FESTIWAL KULTUR EUROPEJSKICH

Dnia 21 marca o godz. 8:45 na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Inowrocławiu, już po raz piąty odbył się Festiwal Kultur Europejskich: Szwecja, Słowacja i Węgry. Organizatorami imprezy był Szkolny Klub Europejski "EKONOMIK" oraz Koło Przyjaciół Biblioteki. Impreza kierowana była do uczniów klas I naszej szkoły.
I etap zabawy odbył się 7 marca i polegał na napisaniu przez trzyosobowe zespoły klasowe testu poświęconego wiedzy nt. w/w państw. Wyniki testu zostały ogłoszone tego samego dnia i ze zdobytą ilością punktów klasy przeszły do dalszej części festiwalu, który miał miejsce 21 marca. Rywalizacja polegała na przygotowaniu przez uczniów scenek, piosenek, tańców i potraw charakterystycznych dla danych państw.

Wyniki konkursu:

I miejsce Ia SZH - 60,5 pkt.

II miejsce Ia TE - 58,5 pkt.

III miejsce Ic TE - 56 pkt.

IV miejsce Ii LP - 53 pkt.

V miejsce Id TH - 52 pkt.

VI miejsce Ib TE - 47,5 pkt.

SKE "EKONOMIK" i KPB bardzo dziękują klasą I za wspaniałą zabawę i jeszcze raz wszystkim gratulujemy!!!

W przyszłym roku szkolnym zorganizujemy podobną imprezę i zaprosimy do wzięcia udziału klasy I innych szkół.

Opiekunami imprezy były mgr Aldona Gryla i mgr Paulina Pietrzak-Stocka.

Fundatorzy nagród:

  • Regionalne Centrum Informacji Europejskiej w Toruniu;
  • Centrum Informacji Europejskiej w Warszawie;
  • Agencja Pracy i Doradztwa Personalnego Creyf 's;
  • Piekarnia Tadeusza Witkowskiego przy ul. Św. Ducha 32 w Inowrocławiu;
  • Europe Direct przy Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy;
  • "PROSSOB" Inowrocławskie Młyny (Kłopot 10 w Inowrocławiu);
  • Kujawskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Handlowców;
  • Agencja Rynku Rolnego w Warszawie;
  • Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych BELLA.

Patronat medialny naszej imprezy objęli:

  • Portal Internetowy ino-online
  • Radio Eska
  • Express Inowrocławski

Migawki z I etapu festiwalu [TUTAJ]  migawki z finału festiwalu [TUTAJ] 

 


PRZEDSTAWIENIE WYSTAWIONE PRZEZ UCZNIÓW Z KOŁA TEATRALNEGO W PRZEDSZKOLU NR 14 „MUZYCZNA KRAINA”
W INOWROCłAWIU

16 marca 2007 roku złożyliśmy wizytę w Przedszkolu nr 14 „Muzyczna Kraina”. Wcześniej wspólnie z panią mgr Joanną Sikorską przygotowaliśmy inscenizację dwóch baśni: „Szewczyk Dratewka” oraz „Bal u Królowej Śniegu”, stworzyliśmy scenografię, uszyliśmy stroje. Do przedszkola dotarliśmy o godzinie 9:00. Mieliśmy pół godziny na przebranie się i zawieszenie dekoracji. Okazało się, że w sąsiedniej Sali czekają już dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych. Na początku wystąpiła Anna Borowicka z klasy IIIcTE przebrana za klauna i rozśmieszyła małych widzów. Później zaprezentowaliśmy inscenizację basni, a dzieci śpiewały razem z nami. Nasze wystąpienie została nagrodzone rzęsistymi brawami. Po przedstawieniu bawiliśmy się i tańczyliśmy ze wszystkimi dziećmi. Potwierdziła się zasada, że dzieci to najwdzięczniejsza widownia.

 


SPOTKANIE PANA JACKA ZIELENIEWICZA - BYŁEGO WIĘŹNIA OBOZU KONCENTRACYJNEGO Z MŁODZIEŻĄ KLAS MATURALNYCH

Dnia 9 marca 2007 roku odbyło się spotkanie pana Jacka Zieleniewicza- byłego więźnia obozu Auschwitz- Birkenau z uczniami klas czwartych naszej szkoły. Pan Jacek nawiązał doskonały kontakt z młodzieżą. Opowiadał o swych przeżyciach z okresu II wojny światowej, zasadach funkcjonowania obozu koncentracyjnego, sytuacji więźniów przebywających w tym obozie i okrucieństwie hitlerowskich oprawców. Prelegent zaprezentował młodzieży zdjęcia, a także listy pisane przez więźniów z obozu do swych rodzin. Uczniowie z uwagą słuchali opowieści obozowych. Spotkanie zostało zorganizowane przez nauczycielki języka polskiego: p. mgr Annę Burzyńską – Obiałę oraz p. mgr Joannę Sikorską.

 


IV EDYCJA MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU

DLA GIMNAZJALISTÓW

"PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ I WOS

- KROKIEM DO SUKCESU"

Dnia 5 marca 2007r. odbyła się IV Edycja Konkursu dla Gimnazjalistów (IIetap) "Przedsiębiorczość i WOS - krokiem do sukcesu".

Laureatami zostali:

I MIEJSCE - Marcin Pietrzak z Gimazjum w Barcinie,

II MIEJSCE - Karolina Tylkowska z Gimnazjum w Barcinie,

III MIEJSCE - Kornel Bartoszkiewicz z Gimnazjum nr3 w Inowrocławiu.

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, oraz zapraszamy do V edycji, która odbędzie się za rok.

Zdjęcia z konkursu [TUTAJ]

 


OLIMPIADA WIEDZY O REGIONIE I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Dnia 16 lutego br. uczennice z naszej szkoły wzięły udział na szczeblu wojewódzkim w II etapie Olimpiady Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości, który odbył się w siedzibie Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania w Brodnicy.

Organizatoremkonkursu  jest Konsulat Brytyjski w Łodzioraz Instytut Nowych Technologii. Mecenasem głównym przedsięwzięcia jest Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi, a partnerami NBP oraz Polkomtel S.A.z siedzibą w Warszawie.

Uczestnikami II etapu konkursu z naszej szkoły były: Katarzyna Sikora, Natalia Pokorska, Angelika Skonieczna, Paulina Chmielarz, Iwona Ceglarska. Pragniemy z radością oznajmić, iż z piątki naszych uczennic startujących w II etapie olimpiady dwum uczennicom tj. Angelice Skoniecznej oraz Iwonie Ceglarskiej udało się zakwalifikować do finału. Finał olimpiady odbędzie się 20 kwietnia 2007r. w Łodzi w Auli Głównej SWSPiZ na którą organizator zaprasza autorów 50 najlepszych prac wraz z opiekunami. Opiekunami młodzieży biorącymi udział w olimpiadzie są mgr A. Dopierała, mgr H. Kaczmarek.

Nagrodą główną są studia magisterskie na wybranym kierunku w niepaństwowej szkole wyższej, pula nagród dla uczniów, opiekunów i szkół przekroczy 40tyś.zł.

Migawki z konkursu [TUTAJ]

 


„BLIŻSZE STAłO NAM SIĘ POKOLENIE KOLUMBÓW”- WSPOMNIENIA Z POBYTU W MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

Dnia 16 lutego uczniowie klasy IVc TE i II i LP oraz kilku uczniów z innych klas wyjechało na wycieczkę do Warszawy. Organizatorem wycieczki była pani prof. Aleksandra Sałaj. Do Warszawy pojechały również pani prof. Elżbieta Łaszkiewicz i Anna Burzrzyńska-Obiała. Po przybyciu na miejsce zwiedziliśmy największe w Warszawie centrum handlowe „Złote Tarasy”, które znajdowało się w pobliżu Pałacu Kultury i Nauki. Celem naszej wycieczki było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. U wejścia muzeum widniał napis: „Chcieliśmy być wolni i wolność sobie zawdzięczać”. Po przekroczeniu bramy muzeum słyszeliśmy różne dźwięki symbolizujące powstanie warszawskie. Były to między innymi strzały i bombardowania. Na specjalnej makiecie znajdowały się zdjęcia uczestników powstania. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się telefony do byłych powstańców. Przez specjalny obiektyw, przypominający okulary, mogliśmy obejrzeć filmy z czasów powstania warszawskiego, a także z getta. Na ścianie wisiały różne obwieszczenia z tamtych czasów. Z jednej ze ścian dobiegały różne odgłosy jak z pustego serca Warszawy.  Widzieliśmy także zdjęcia oraz czytaliśmy informacje dotyczące akcji „Burza”. Przez krótki czas przebywaliśmy w drukarni, gdzie widzieliśmy maszyny używane do pisania i drukowania w czasie powstania warszawskiego. Dużym zainteresowaniem cieszyła się broń i piec z czasów powstania. W muzeum mogliśmy także obejrzeć ubrania sanitariuszy, harcerzy, a także posłańców. Mogliśmy też zapoznać się z pocztą powstańczą. W specjalnym pomieszczeniu w gablotach wisiały listy, które pisały ofiary powstania do swych rodzin. Widzieliśmy także makietę symbolizującą zburzoną Warszawę po powstaniu. Przechodząc przez kanał mogliśmy poczuć jedność z nieżyjącymi już powstańcami. Ogromne wrażenie wzbudził w nas wielki samolot- bombardowiec- z czasów powstania. Na ścianie wisiał zegar wyznaczający godzinę, „W”, czyli godzinę wybuchu powstania. W muzeum tym znajdowały się także symboliczne groby powstańców.  W muzeum widzieliśmy także symboliczne okno, z którego roztaczał się widok na powstańczą Warszawę. Przebywaliśmy w mini-kinie i oglądaliśmy film opowiadający o życiu warszawiaków po powstaniu. Po zwiedzaniu Starówki i zrobieniu pamiątkowych zdjęć przy pomniku Syrenki i kolumnie Zygmunta powróciliśmy do domu.

            Jako pokolenie J. P. II dzięki wizycie w muzeum bliższe stało nam się pokolenie Kolumbów. Wspomnienia z pobytu w Warszawie zostaną nam trwale w pamięci.

Migawki z wycieczki [TUTAJ]

            Autor: Justyna Skiba

Kl. IV c TE

 


WALENTYNKI 2007

Z okazji Dnia Zakochanych Samorząd Uczniowski z Ekonomika przygotował walentynkowe atrakcje. Oprócz tradycyjnej poczty i walentynkowych wypieków uczniowie mogli wypróbować swych sił w konkursie karaoke. Największym powodzeniem cieszyła się jednak walentynkowa loteria, w której za sprawą wyjątkowo atrakcyjnych nagród, losów zabrakło już po godzinie! Chcielibyśmy z tego miejsca gorąco podziękować naszym sponsorom, bez których nie byłoby tak wspaniałej zabawy.

Podziękowania dla:

  • KINOMAX
  • Sieć sklepów POLO MARKET
  • Studio Fryzur Izabeli i Marcina Górnych
  • Salon Fryzjersko – Kosmetycznego SŁAWA
  • Solarium HAWANA
  • Solarium BEANTYLAND
  • Restauracja RÓŻE, FIOŁKI I ANIOŁKI
  • Restauracja SPHINX
  • Restauracja CHIŃCZYK
  • Pizzeria AL CAPONE
  • Pizzeria FILADELFIA
  • Pizzeria WENECJA
  • Kawiarnia CAFFE COLOR
  • Studio Fotograficzne FOTO CENTER 2000

Foto z imprezy [TUTAJ]

 


STUDNIÓWKA 2007

Styczeń to okres studniówek, których w naszej szkole nie zabrakło.  Na siedem klas kończących naukę w tym roku odbyły się aż cztery studniówki tj. klasa IVcTE wraz z  IIITU bawiła się w gościńcu "For You", klasy IVdTH i IVgTE szalały na balu w restauracji "Marianna", klasy IVaTE i IVbTE w restauracji "Savana", oraz IIIiLP w restauracji "As".

Ten wieczór jest niezapomniany, ci którzy go przeżyli, potwierdzają to z pewnością. Z myślą o następcach w szkole, uczniowie maturalnych klas, życzą wszystkim tak samo udanych studniówek...

A oto kilka migawek ze studniówki klasy IVaTE i IVbTE [TUTAJ]

 


"SPORTOWE SHOW"

27.11.2006r. w naszej szkole odbyła się impreza sportowa. W związku z dużym zainteresowaniem młodzieży szkolnej odbyły się dwie zmiany: pierwsza od 8:45-10:25 i druga od 10:45-12:20

Imprezę poprowadzili nasi szkolni showmeni: Zbigniew Operacz i nowo odkryty Damian Polak. Tak więc, gdy prowadzący przywitali publiczność zgromadzoną na sali gimnastycznej, dziewczyny z klas IVa i IIIb mogły zacząć aerobik pod kierownictwem pani Katarzyny Lewickiej. Po aerobiku na scenę wyszły dziewczyny z klas IIIc i IiLP, które pokazały nam trochę sztukę kręcenia kometkami. Następną atrakcją tego show było zaprezentowanie się gości ze Stowarzyszenia Copoeira Brazil, którzy zaprezentowali nam swoje umiejętności.trenerem tej grupy jest Marcin Kulcentyla. Po występie Copoeirzystów zaprezentowała się Sandra Kulbieda z klasy IIaTE, która wykonała "Disco Show". Następnie zaprezentowali się Anonimowi Aktorzy i ich  trzy skecze: "Nauczyciele", "Zebranie", i najlepszy skecz "Śpiewany". Chłopaki z A.A. roześmiali publiczność do łez. W Show zaprezentowały się nam dwie koleżanki z klasy Ic i Id, które pokazały nam układ gimnastyczny. Do występu przygotowała ich pani Małgorzata Kieliszczyk-Piernik. Aerobik był także przygotowany przez klasę I ZH (tutaj też pomogła pani Kieliszczyk-Piernik i pani Meler-Lewandowska) oraz przez uczniów IIaZH (tutaj natomiast grupę wspierała pani Katarzyna Lewicka). Inni uczniowie natomiast postanowili nam pokazać "żywe" piramidy, pod kierownictwem pana Huberta Dobrzańskiego.

Podsumowując imprezę należałoby zaznaczyć, że nic by się nie odbyło, gdyby nie nasi uczniowie I nauczyciele, którzy pomogą nam zrobić coś innego dla nas. Wielkie podziękowania należą się pani Kieliszczyk-Piernik, która byłą główną organizatorką.

Prezentujemy również kilka migawek z imprezy [TUTAJ]

Autor: Klauduha

 


WIZYTA W DOMU ŚW. BRATA ALBERTA

W grudniu ub. roku Samorząd Uczniowski zorganizował akcję pod nazwą "Zostań Św. Mikołajem" na rzecz schroniska im. św. brata Alberta. Dzięki hojności uczniów Ekonoma zebraliśmy 197zł, za które zostały zakupione środki higieny i czystości. Na kilka dni przed feriami delegacja Samorządu odwiedziła pensjonariuszy schroniska i przekazała zakupione towary. kierownik schroniska, pan Leszek Dembski serdecznie podziękował uczniom za ich dobre serce i wyraził nadzieję, że jest to początek naszej dłuższej współpracy. My również dziękujemy za tak ciepłe przyjęcie.

Zdjęcia z wizyty w schronisku  [TUTAJ]

 


AKCJA KRWIODAWSTWA KHDK "EKONOMIK"

W szkole istnieje Szkolne Koło PCK. W pracę na rzecz innych ludzi zaangażowana jest duża grupa młodzieży. Nigdy nie jesteśmy głusi na apel niesienia pomocy innym. W celu uwrażliwienia młodzieży na cierpienie ludzie i potrzebę niesienia pomocy potrzebującym zorganizowany został kurs „Pierwszej pomocy w nagłych wypadkach". W tym roku w kursie uczestniczyło 40 osób. Posiada on certyfikat Unii Europejskiej.

Corocznie młodzież uczestniczy w zbieraniu pieniędzy w takich akcjach PCK jak:

  • Wyprawka dla żaka
  • Wielka radość w Wielkanoc
  • Twój podarunek- to uśmiech dziecka

Bardzo ważną akcją charytatywną była akcja „Podarujmy dzieciom zdrowie”. Była zorganizowana w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu, a jej celem było zbieranie pieniędzy na szczepionki przeciwko grypie dla dzieci rodzin najuboższych. Uczestniczymy w Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia. Młodzież  z naszej szkoły zajmuje bardzo wysokie lokaty.

Od maja 2003 roku na terenie naszej szkoły działa Klub Honorowego Dawcy Krwi „Ekonomik”. Każdego roku organizujemy akcję krwiodawstwa. Krew pobierana jest na terenie naszej szkoły pod nadzorem medycznym. Owa akcja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. W tym roku szkolnym nasi uczniowie oddali już ok. 24 litrów krwi. Wszyscy krwiodawcy otrzymują Książeczkę Honorowego Krwiodawstwa. W ramach PCK- uczestniczymy również w zawodach drużyn medyczno- sanitarnych.

Zdjęcia z akcji krwiodawstwa  [TUTAJ]


 

gotowy2_19.gif

gotowy2_21.gif

gotowy2_50.gifgotowy2_52.gifgotowy2_23.gif

   

gotowy2_25.gif

gotowy2_26.gif

gotowy2_28.gif

gotowy2_31.gif

gotowy2_32.gif

gotowy2_33.gif

gotowy2_35.gifgotowy2_35.gifgotowy2_3.gif

gotowy10_36.gif

gotowy2_20.gif

gotowy2_22.gif

gotowy2_27.gif

czytaj.gif


Archiwum roku 2013/14

Archiwum roku 2012/13

Archiwum roku 2011/12

Archiwum roku 2010/11

Archiwum roku 2009/10

Archiwum roku 2008/09

Archiwum roku 2007/08

Archiwum roku 2006/07