gotowy2_04.gif

gotowy2_05.gif

gotowy2_06.gif

gotowy2_07.gif

gotowy2_08.gif

Archiwum roku 2007/2008


NASI PRZY ORGANIZACJI "FESTYNU PODWÓRKOWEGO" Z OKAZJI DNIA DZIECKA

Dnia 9 czerwca odbył się w Inowrocławiu „ Festyn Podwórkowy”, zorganizowany z okazji Dnia Dziecka, przez Ośrodek Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień. Młodzież naszej szkoły czynnie włączyła się w organizację imprezy. Przygotowano wiele konkursów i gier dla dzieci. Imprezę uświetnił występ naszych uzdolnionych dziewczyn, które swym śpiewem i tańcem aerobiku podgrzewały atmosferę mimo panujących 30 stopniowych upałów.

Festyn został przygotowany pod opieką nauczycieli Elżbiety Tomaszewskiej i Izabeli Kondratowicz – Nowak.

Foto reportaż z imprezy...[TUTAJ]

 


"NA ŻADNYM ZEGARZE NIE ZNAJDZIESZ WSKAZÓWEK DO ŻYCIA"
- UROCZYSTE POŻEGNANIE KLAS MATURALNYCH
W "EKONOMIKU"

W dniu 25 kwietnia 2008 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2007/2008 dla klas maturalnych.

Maturzyści uczestniczyli we mszy św. w kościele p.w. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu, a później w uroczystym pożegnaniu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Inowrocławiu.

Pani Dyrektor mgr Małgorzata Celberg wygłosiła przemówienie abiturientów i wręczyła świadectwa z wyróżnieniem najlepszym uczniom oraz nagrody książkowe, natomiast rodzice maturzystów otrzymali listy pochwalne.

Najlepszą uczennicą została Patrycja Kłosowska z klasy IVb Technikum Ekonomicznego.

Po częsci oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna, którą przygotowali uczniowie pod kierunkiem mgr Aleksandry Sałaj i mgr Joanny Sikorskiej.

Foto galeria...[TUTAJ]

 


WYNIKI UCZNIÓW BIORĄCYCH UDZIAŁ W I CZĘŚCI TESTU POWIATOWEGO KONKURSU WIEDZY
EKONOMICZNO - LOGISTYCZNEJ

Gimnazjum w Janikowie

Śniegowski Maksymilian

14pkt

Wieczorek Szymon

14pkt

Czarnecki Błażej

15pkt

Nurski Mateusz

15pkt

Gimnazjum nr 1 w Kruszwicy

Gotowała Marta

14pkt

Gimnazjum nr 4 w Inowrocławiu

Burhat Filip

15pkt

Karnowska Agnieszka

14pkt

Graczyk Donata

15pkt

Lasota Karol

14pkt

Tomczyk Damian

15pkt

Chałupek Katarzyna

14pkt

Chełminiak Joanna

15pkt

Gimnazjum nr 3 w Inowrocławiu

Wikarska Patrycja

13pkt

Kopeć Paulina

16pkt

Gimnazjum w Pakości

Tim Paulina

16pkt

Groń Ewelina

15pkt

Przekwas Monika

14pkt

Gimnazjum nr 1 im. Św. Wojciecha w Inowrocławiu

Tadzik Michał

16pkt

II etap konkursu nie odbędzie się.

Na podsumowanie wyników konkursu zapraszamy wszystkich uczestników i opiekunów do ZSP nr 4 w Inowrocławiu
dnia 26.V.2008r. na godz. 13:00

 


OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA WIEDZY O REGIONIE
I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W ŁODZI

Organizowana przez Konsulat Brytyjski, Instytut Nowoczesnych Technologii i Społeczną Wyższą Szkołę Przedsiębiorczościi i Zarządzania w Łodzi. Obejmowała zasięgiem uczniów szkół ponadgimnazjalych - odbyła się się w III etapach:

I etap - szkolny w postaci testu, bierze w nim udział kilka tysięcy uczniów różnych typów szkół do II etapu przechodzą uczniowie z najwyższą ilością punktów

II etap - regionalny (dla nas) odbywa się w Oddziale Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania w Brodnicy. Z Inowrocławia do tego etapu zakwalifikowało się 7 uczniów (2 - ZSP nr4, 2 - I LO, 2 - ZSP nr 2, 1 - II LO) w formie testu wielokrotnego wyboru.

III etap - do którego znowu przechodzą uczniowie z najwyższą ilością punktów z testu wielokrotnego wyboru. Z Inowrocławia zakwalifikował się jedynie Piotr Stopienski z klasy Ib TE z ZSP nr 4

Uczniowie w ostatnim etapie piszą pracę pisemną na jeden z wybranych tematów. Do finału przechodzą uczniowie, których prace zostały najwyżej wypunktowane.

Dnia 21 kwietnia br. odbył się Finał Olimpiady na który zaproszono Piotra Stopienskiego wraz z opiekunem p . mgr Aleksandrą Dopierałą. Piotr Stopienski uzyskał tytuł finalisty z wyróżnieniem za pracę na temat: "Biznes plan klubu bilardowego Cue Club" oraz nagrodę Marszałka województwa Kujawsko - pomorskiego.

 

 


MIEJSKI KONKURS PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W BYDGOSZCZY

Odbył się 10 kwietnia w siedzibie Centrum Pracy i Przedsiębiorczości organizowany pod patronatem Urzędu Pracy w Bydgoszczy i Zrzeszenia Przedsiębiorców. Temat przewoni konkursu to "Etyka w biznesie".

W I etapie startowało 13 szkół regionu kujawsko - pomorskiego - uczniowie pisali test. Do drugiego etapu kwalifikowały się szkoły, które osiągnęły określony minimalny próg punktacji - z każdej z nich przechodziło dalej 3 najlepszych uczniów, którzy tworzą zespół do dalszych rozgrywek.

W II etapie bierze udział 7 szkół. Naszą szkołę reprezentują: Patrycja Kłosowska IVb TE, Marta Siwińska IVa TE, Jan Faluta IIIc TE.

Na rozgryki zespoły przygotowują prezentację multimedialną na temat: "Etyka w biznesie - teoria czy rzeczywistość" i dokonują  jej prezentacji w ciągu 7 minut. Następnie rozwiązują zadania dotyczące działalności i dokumentacji podmiotów gospodarczych.

Nasz zespół zajął II miejsce, a opiekunem była p. mgr Aleksandra Dopierała.

 

 


KONKURS "PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ I WOS - KROKIEM DO SUKCESU" DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

Konkurs odbył się 28.III i 04.IV w dwóch etapach:

I część - pisemna w postaci testu;

II część - praktyczna polegała na zredagowaniu życiorysu cv na podstawie danych zamieszczonych w zadaniu i wydrukowaniu ich.

Opiekunowie uczniów wraz z p. mgr Hanną Kaczmarek i mgr Aleksandrą Dopierałą stanowili komisję oraz pozyskały sponsorów na nagrody dla uczniów, które zwycięzcom wręczyła p. Dyrektor mgr Małgorzata Celberg.

Foto galeria z konkursu...[TUTAJ]

 


CIEKAWA I ŻYWA LEKCJA HISTORII - SPOTKANIE Z PANEM JACKIEM ZIELINIEWICZEM

 

10 marca 2008 r. w Ekonomiku odbyło się spotkanie uczniów wszystkich  klas maturalnych z panem Jackiem Zieliniewiczem, który w czasie II wojny światowej był więźniem w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu.

Pan Zielniewicz przedstawił prelekcję na temat „Czasy pogardy – obóz koncentracyjny Auschwitz – Birkenau”. Wspominał, że  jako młody 17-letni chłopiec został niewinnie aresztowany i przewieziony w sierpniu 1943 r. do obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. Tam od momentu przejścia przez  kwarantannę  obozową zaczęło się prawdziwe piekło, w którym ludzie życie stało się igraszką w rękach faszystów. Przeżycie obozu było wręcz cudem.

Pan Zieliniewicz z dużą dokładnością operował datami i cyframi, w sposób naprawdę zajmujący opowiadał historię swego życia. Maturzyści czytali i omawiali już na lekcjach języka polskiego opowiadania Tadeusza Borowskiego i „Medaliony” Zofii Nałkowskiej, jednak teraz mogli posłuchać autentycznej relacji świadka – więźnia obozu koncentracyjnego. Spotkanie z panem Jackiem było bardzo interesujące, obudziło w nas refleksję nad tragizmem wojny i faszyzmu i przejmujące wołanie:  „NIGDY WIĘCEJ TAKICH ZBRODNI !”. Pan Jacek Zieliniewicz,  pomimo że przeszedł przez tak traumatyczne wydarzenia, jest pełen dobroci, życzliwości i takiego wewnętrznego ciepła, które od niego emanowało.

Dziękujemy panu Jacku Zielniewiczowi,  że podzielił się z nami, młodzieżą, swoimi doświadczeniami i przedstawił nam naprawdę zajmujący obraz historii „czasów pogardy”.

 


"EKONOMIK" NA KRUSZWICKIEJ GIEŁDZIE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

 

W dniu 18 marca kruszwickie Gimazjum nr 1 zorganizowało "GIEŁDĘ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH", na którą zostaliśmy zaproszeni. Samorząd Uczniowski miał możliwość zapoznania gimnazjalistów z kierunkami kształcenia oraz przedstawił  możliwości realizacji zajęć pozalekcyjnych umożliwiających rozwijanie własnych zainteresowań.

Spotkanie cieszyło się dużym zaciekawieniem, co widać na zdjęciach.

 


EKONOMIK Z WIZYTĄ W SCHRONISKU
im. ŚW BRATA ALBERTA

Dnia 20 stycznia Samorząd Uczniowski przekazał pensjonariuszom Towarzystwa Pomocy im. Św.Brata Alberta w Inowrocławiu dary w postaci środków czystości, które zostały zakupione za pieniądze zebrane podczas mikołajek w naszej szkole. Wartość darów to 123,00 zł
.

 


WALENTYNKI W EKONOMIKU

Dnia 14 lutego 2008 roku odbyły się w naszej szkole walentynki z wieloma imprezami:

- konkurs na czterowersową rymowankę o miłości- nagrodę zdobył Kamil Andryszak, a wyróżniona została Magdalena Gonera,

- konkurs na wiersz o miłości (smutnej, nieszczęśliwej, tragicznej) - nagrodę zdobyła Klaudia Piątek,

- walentykowy konkurs sms - owy  zoorganizowany dzięki uprzejmości Pana Macieja Śmigielskiego z Salonu Orange  przy ul. Rynek 2 w Inowrocławiu. Najwięcej sms-ów wysłał Damian Polak, który został jednocześnie zwycięzcą konkursu,

- loteria walentynkowa do wygrania było wiele interesujących nagród m.in. startery Orange, zaproszenia do pizzerii, zaproszenia do kawiarni na lody, zaproszenia na kolację do restauracji, zaproszenie do multikina do Bydgoszczy, karnety do solarium, usługi fryzjerskie i kosmetyczne oraz mydełka ręcznie robione, kubki, długopisy, ołówki, smycze do telefonów, gry elektroniczne sudoku, lizaki, cukierki, zeszyty, szaliki, książki, kalendarze i wiele innych,

- poczta walentynkowa dużym zainteresowaniem ciszyły się ręcznie zrobione kartki walentynkowe wykonane przez uczniów,

- randka w walentynki,

- domowe wypieki przygotowała grupa uczniów z klasy IV b TE oraz uczennica klasy IV c TE.

 Nie byłoby tak atrakcyjnie bez naszych sponsorów:

- Salon Orange ul. Rynek 2 w Inowrocławiu,

- Salon Plus ul. Farna 1 w Inowrocławiu,

- Kawiarnia przy Kominku,

- Restauracja Sphinx,

- Restauracja Chińczyk,

- Pizzeria Wenezia,

- Pizzeria Filadelfia,

- Solarium Welcome Sun - ul. Rzeżnicka w Inowrocławiu,

- Solarium Hawana,

- Studio Fryzur Izabela & Marcin Górny,

- Salon Sława fryzjersko- kosmetyczny,

- Kraina pomysłów mydła ręcznie robione- Bydgoszcz,

- eurobank,

- Mc'Donalds,

oraz osoby prywatne.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy. :-)

Konkursy na wiersz i rymowankę o miłości, oceniła mgr Joanna Sikorska. Serdecznie dziękujemy za pomoc.

W wyniku imprezy walentynkowej Samorząd Uczniowski zebrał pieniądze za loterię i pocztę w kwocie 480 złotych, a grupa cukiernicza zebrała 91 złotych które przekazała na zakup książek do Biblioteki Szkolnej. Samorząd Uczniowski w najblizszym czasie zdecyduje na jaki cel przeznaczy zebrane pieniądze, z pewnością część z nich będzie przekazana na kolejne imprezy.

Uczniowie którzy byli zaangażowani w organizację walentynek i którym serdecznie dziękuję za pomoc : Sylwia Siuda, Paula Kawalerska, Sandra Kulbieda, Anna Stachowiak, Patryk Makowiecki, Sebastian Dwornik, Magdalena Kubiak i grupa cukiernicza: Anna Borowicka, Katarzyna Gładyszewska, Ewa Kubiak, Katrzyna Babik, Magdalena Błaszak, Marta Marcinkowska, Agnieszka Waszak i Maciej Goczkowski.

Fotografie z imprezy wykonała Natalia Janiszewska, które obejrzeć można w galerii...[TUTAJ]

opiekun Samorządu Uczniowskiego


DZIEŃ ANIMALSA

Dnia  15 stycznia 2008 roku Szkolne Animalsy odwiedziły Inowrocławskie Schronisko dla zwierząt. Wizyta nasza miała na celu przekazanie zakupionych w hurtowni: karmy dla psów i kotów, misek oraz ciepłych kocy, które kupiliśmy za sumę 180zł  - pieniądze te pochodziły z akcji „Dzień Animalsa”.

 

 

 


LISTA UCZESTNIKÓW KONKURSU NA RECENZJĘ FILMOWĄ

W szkole odbył się konkurs na najlepszą recenzję filmu Andrzeja Wajdy „Katyń”. Napłynęło 25 prac literackich, z których organizatorki konkursu mgr Aleksandra Sałaj i mgr Anna Burzyńska-Obiała wyłoniły te najciekawsze.

Oto lista zwycięzców:

Paulina Błażejewicz

IV b TE

I miejsce

Marta Urbaniak

IV a  TE

II miejsce

Monika Stępińska

II c TE

III miejsce

Szymon Leńczuk

II b TE

wyróżnienie

Mateusz Wojtasik

II i LP

wyróżnienie

Patrycja Kłosowska

IV g TE

 

Karolina Karpińska

IV g TE

 

Marta Lipińska

IV g TE

 

Łukasz Świątkowski

III i LP

 

Iwona Gezele

II b TE

 

Linda Wodniak

IV a TE

 

Weronika Wiatrowska

IV a TE

 

Katarzyna Ostrowska

IV a TE

 

Katarzyna Nowakowska

IV a TE

 

Przemysław Abram

II d TH

 

Żaneta Sosnowska

II d TH

 

Jarosław Radomski

IV a TE

 

Honorata Gębala

IV g TE

 

Marta Tomaszewska

IV g TE

 

Łukasz Kuśmirek

IV a TE

 

Anna Stachowiak

II c TE

 

Karolina Kowalcze

II c TE

 

Wioletta Puszkiewicz

II a TE

 

Adam Bartoszak

II c TE

 

 Konkurs na recenzję filmową był częścią programu młodzież z „Ekonomikapamięta o Stygmacie katyńskim”. Uczniowie wcześniej, w 67- rocznicę zbrodni katyńskiej, przedstawili montaż słowno-muzyczny poświęcony pamięci oficerów polskich, którzy zostali pomordowani w Katyniu.

 


DOFINANSOWANIE SZKOŁY
Z "EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO"

Pragniemy poinformować, iż nasza placówka uczestniczyła w projekcie "Wyposażenie CKU, CKP i szkół zawodowych w stanowiska do egzaminów zawodowych" współfinansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego i otrzymała sprzęt technodydaktyczny w ramach jego realizacji zgodnie z UMOWA nr BA-WZP/JJ-322-21/05. Dostarczony sprzęt kierowany jest do zawodu sprzedawca, a jego wartość wyniosła 6.478,20zł

 


WYNIKI KONKURSU
TEST MATEMATYKA PLUS VIII EDYCJA OXFORD EDUCATIONAL INTERNATIONAL - LONDON

Małgorzata Jurek klasa IaTE - laureatka I stopnia

 

Piotr Stopienski klasa I - laureat I stopnia

 

Jagoda Gałdyn klasa IgTL - lauretka IV stopnia

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!


ZAKWALIFIKOWANI DO KOLEJNEGO ETAPU OLIMPIADY

Zakwalifikowani uczniowie do eliminacji okręgowych Olimpiady Przedsiębiorczości, kóra odbędzie się 6 marca 2008r. w Akademii Ekonomicznej w Poznaniu:

Barcikowski Łukasz

Batkowska Emilia

Ceglarska Iwona

Dobrowolska Paulina

Faluta Jan

Gezele Iwona

Gezele Marcin

Jarosz Wioletta

Lis Karolina

Pokorska Natalia

Rutkowska Patrycja

Sikora Katarzyna

Siwińska Marta

Skazińska Kamila

Stopieński Piotr

Sulimierska Anna

Szotkiewicz Ewa

Żuchowska Monika

Pragniemy również przedstawić osoby zakwalifikowane do kolejnego etapu Olimpiady Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości, który odbędzie się 12 lutego br. w Brodnicy, a są to:

Sikorska Katarzyna

Stopieński Piotr

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów...!!!

 


OLIMPIADA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Dnia 6 grudnia br. odbył się również etap szkolny Olimpiady Przedsiebiorczości w której wzięło udział 43 uczniów. Test składał się z 50 pytań, za które można było uzyskać 75 punktów. Punktacja za poszczególne odpowiedzi budziła wsród uczestników duże kontrowersje. Pytania były o zróżnicowanym stopniu trudności i dlatego za trudniejsze można było zdobyć 2pkt, a za łatwiejsze 1pkt, natomiast błędna odpowiedź przy trudnym pytaniu punktowana była -1pkt. przy łatwiejszym -0,5pkt. Pytanie pozostawione bez odpowiedzi nie było punktowane.

Poniżej przedstawiamy listę pierwszej 10-tki uczniów z największą liczbą punktów:

 

Lp.

Liczba punktów

Nazwisko i imię uczestnika

1

42

Jarosz Wioletta

2

40

Faluta Jan

3

37

Sikora Katarzyna

4

35

Pokorska Natalia

5

33

Batkowska Emilia

6

32

Siwińska Marta

7

31

Gezele Marcin

8

30,5

Barcikowski Łukasz, Gezela Iwona

9

29,5

Szotkiewicz Ewa

10

29

Dobrowolska Paulina, Stopieński Piotr, Rutkowska Patrycja

 


OLIMPIADA WIEDZY O REGIONIE
I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Dnia 3.XII. o godzinie 11:00 odbył się etap szkolny Olimpiady Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości, w którym brało udział  63 uczniów. Wyniki będą opublikowane na stronie www.olimpiada.org.pl 21 grudnia br. i wtedy dowiemy się kto z uczestników zakwalifikował się do II etapu, który odbędzie się w Brodnicy.

 


MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY TEST OXFORD MATEMATYKA PLUS 2007

Dnia 9 listopada 2007 roku 27 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w 8 edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Test Oxford Matematyka Plus 2007. Test odbywa się pod patronatem największego w Polsce wydawcy kursów językowych: Polskie Media Amer. Com SA z siedzibą w Poznaniu. Celem konkursu jest uaktywnienie uczniów uzdolnionych matematycznie i porównanie ich wiedzy i umiejętności z rówieśnikami z innych szkół na terenie całego kraju. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w miesiącu styczniu 2008 roku.

Zdjęcia z konkursu...[TUTAJ]

 


MŁODZIEŻ Z EKONOMIKA PAMIĘTA
O "STYGMACIE KATYŃSKIM"

Dnia 9 listopada 2007 r. w 67- rocznicę zbrodni katyńskiej, przed Świętem Niepodległości, odbył się w naszej szkole montaż słowno-muzyczny „Stygmat katyński”, poświęcony pamięci oficerów polskich, którzy zostali pomordowani w Katyniu. Spektakl przygotowali uczniowie pod kierunkiem mgr Anny Burzyńskiej-Obialy i mgr Aleksandry Sałaj. Młodzież przedstawiła scenki teatralne, recytowała wiersze i śpiewała pieśni m.in. Jacka Kaczmarskiego „Katyń” czy „Pąki białych róż”. Na zakończenie wspólnie zaśpiewano piosenkę Jana Pietrzaka „Aby Polska była Polską …”.

Migawki z uroczystości... [TUTAJ]

 


EKONOMICZNE ANIMALSY

Dnia 26 października 2007 roku koło Ekonomiczne Animalsy, które działa już w naszej szkole od 6 lat, zorganizowało akcję pt. „Zwierzaki wskakują w kubraki”. Celem tej akcji było zebranie funduszy na potrzeby zwierząt w schronisku. Główną atrakcją był pokaz mody zwierzęcej, w którym wzięły udział: królik Kuba, pieski: Pchełka, Dianka i Misia. Odbyła się również licytacja świnek morskich oraz ubranek dla naszych ulubieńców. Między pokazem mody a licytacją świnek morskich zorganizowano karaoke. Zebrana młodzież czynnie brała udział w tym przedsięwzięciu. Dla smakoszy były sprzedawane słone ciasteczka oraz ciasta. Opiekunem Koła Animalsów i całej akcji jest mgr Aleksandra Dopierała. Podczas tej zabawy zebrano pieniądze w kwocie 168,91zł, dzięki którym zostaną zakupione: pokarm dla psów i kotów, miski, obroże oraz inne potrzebne rzeczy dla schroniska zwierząt w Inowrocławiu. Jako członkowie tego koła serdecznie dziękujemy za poparcie naszej akcji.

Zdjęcia: Eliza Wodzikowska i Magda Lutomska klasa IIIc TE [TUTAJ]

 


"ODLOT W POMORSKIEJ" - WIZYTA UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY
W REDAKCJI "GAZETY POMORSKIEJ"

Dnia 10 października 2007 r. redakcja „Szkolnego Odlotu” odwiedziła inowrocławską redakcję „Gazety Pomorskiej” wraz z panią prof. Aleksandrą Sałaj. Dzięki rozmowie z panem redaktorem naczelnym Z. Politowskim dowiedzieliśmy się, jak funkcjonuje regionalny odłam gazety. Zwiedzaliśmy poszczególne stanowiska pracy wszystkich redaktorów oraz poznaliśmy, na czym polega praca dziennikarza i jak powstaje układ graficzny pisma. Zebraliśmy dużo informacji, które pomogą nam udoskonalić swoje umiejętności dziennikarskie.
 


 

W galerii prezentujemy kilka zdjęć z wizyty… [TUTAJ]

 


AKCJA HONOROWEGO KRWIODAWSTWA w EKONOMIKU

Dnia 3 października 2007 r. odbyła się kolejna akcja honorowego krwiodawstwa organizowana przez naszą szkołę ze współpracą z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy. Początek akcji w Ekonomie sięga 2003 roku, dokładnie 13 maja. Pomysłodawcami tego przedsięwzięcia były p. mgr Anna Skiba i mgr Janina Błachnicka. Na pierwszym, uroczystym rozpoczęciu akcji brały udział władze miejskie i oświatowe, a frekwencja osób chętnych do oddania krwi wyniosła 50 osób!

Wracając do tegorocznej akcji… Po raz kolejny organizatorkami były pani prof. Anna Skiba i pani prof. Janina Błachnicka. Akcja 3 października 2007 była pod znakiem przekazania krwi dla pana Henryka Jaworskiego, dziadka Łukasza z klasy III i LP. Inicjatorką tego była pani prof. Aleksandra Sałaj. Rodzina pana Jaworskiego przekazała puchar z podziękowaniem za tę akcję, który znajduje się w gablocie koło pokoju nauczycielskiego.

Frekwencja jesiennej akcji krwiodawstwa wyniosła 32 osoby. Jak zwykle akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży, krew oddawali również nauczyciele, m.in. pani prof. Aleksandra Sałaj. Każdy, kto oddał 450ml krwi, dostawał w prezencie wyżywienie o wartości 4500 kalorii, czyli między innymi: 8 czekolad, pamiątkową opaskę oraz legitymację Honorowego Dawcy Krwi.

Na koniec zadajmy sobie pytanie: Czy warto? Czy warto oddawać krew? Odpowiedź jest oczywista. Warto, ponieważ na krew jest bardzo duże zapotrzebowanie a pamiętajmy, że kiedyś my również możemy potrzebować krwi! Pamiętajmy też o tym, że tak właśnie możemy uratować komuś życie i stać się honorowym krwiodawcą.

Foto z akcji [TUTAJ]

 


STYPENDIUM DLA KATARZYNY SIKORY

24 października 2007 roku w Bydgoszczy wręczono stypendia Prezesa Rady Ministrów za najlepsze wyniki w nauce. Jedno z nich odebrała nasza koleżanka Katarzyna Sikora, uczennica klasy IVc Technikum Ekonomicznego. Kasia wzięła udział w uroczystości wraz z wychowawczynią panią Anną Łuczak. Stypendia wręczał wojewoda bydgoski pan Zbigniew Hoffmann.

Foto z uroczystości [TUTAJ]

 


BIESIADNE ŚLUBOWANIE

Dnia 18 października odbyły się w szkole otrzęsiny klas pierwszych pt. Biesiadne ślubowanie. Imprezę przygotował Samorząd Uczniowski, uczniowie klasy II C TE oraz kółko teatralne pod opieką mgr Joanny Sikorskiej.

Klasy pierwsze miały za zadanie przygotować hasło bojowe, piosenkę o klasie, plakat oraz ubrać się w kolorze wcześniej wylosowanym. Wszystkie klasy przygotowały się bardzo dobrze. Dużą wyobraźnią wykazały się uczennice klasy I ZSH  w przygotowaniu plakatu. Konkurencje były podzielone na zręcznościowe i taneczne, przedstawiciele klas oddzielali groch od fasoli, obierali ziemniaka, pili mleko z miseczki, szukali cukierka w mące, tańczyli "kaczuchy" i inne układy taneczne. Szczególnie duże uznanie należy się dzielnym przedstawicielom klas w konkurencji szukanie cukierka. Kółko teatralne przygotowało skecze o tematyce szkolnej.

Otrzęsiny wygrały obie klasy Technikum Logistycznego. Było bardzo wesoło dzięki dobrym humorom pierwszaków oraz ich fantazji.

Zapraszamy za rok!!!

Fotografie wykonała Natalia Janiszewska [TUTAJ]

 


AKCJA „ GÓRA GROSZA”

W dniach od 15 do 26 października 2007 roku odbędzie się zbiórka monet groszowych (od1 grosika do 50 groszy) w ramach akcji „GÓRA GROSZA”. Akcję organizuje Towarzystwo NASZ DOM. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom osieroconym. Pieniądze będą zbierane w poszczególnych klasach, następnie przekazane Samorządowi Uczniowskiemu w celu podliczenia, spisania protokołu i przesłania organizatorowi akcji.

Opiekunowie akcji: mgr Joanna Janicka i mgr Izabela Kondratowicz - Nowak

 


"NAJBARDZIEJ ORYGINALNY NAPIS NA KOSZULCE

W JĘZYKU ROSYJSKIM"

W naszej szkole został zorganizowany konkurs na: "Najbardziej oryginalny napis na koszulce w języku rosyjskim". Organizatorami konkursu są nauczyciele j. rosyjskiego mgr Danuta Lewandowska - Biskup oraz mgr Janina Błachnicka. Koszulki są wywieszone na I piętrze, a ich zdjęcia można zobaczyć... [TUTAJ]

 


24 X 2007 - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BIBLIOTEK SZKOLNYCH
w „Ekonomiku”

Program obchodów:

1. Członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki będą sprzedawać ciasto własnego wypieku.

2. Do 24.X.2007 do biblioteki szkolnej należy przynosić makulaturę- klasa, która zbierze najwięcej makulatury otrzyma nagrodę

3. Podaruj książkę bibliotece (swoją własną)

4. Nagrodzony zostanie także najładniejszy plakat, promujący imprezę.

Zebrana kwota w dniu 24.X.2007 zostanie przekazana w celu wzbogacenia księgozbioru biblioteki szkolnej.

Organizatorami są: biblioteka szkolna, samorząd szkolny!

W galeri niektóre z plakatów... [TUTAJ]

 


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2007/2008

Dnia 3 września o godzinie 8:00 w kościele pod wezwaniem św. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu odbyła się msza św. inaugurująca rok szkolny 2007/2008. Następnie o godzinie 9:00 na boisku szkolnym miało miejsce uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego, podczas którego przemówienie wygłosiła Pani Dyrektor oraz przedstawiciel Rady Rodziców. Powitaliśmy wielu nowych nauczycieli oraz nowych uczniów klas pierwszych Technikum Ekonomicznego, Technikum Handlowego, Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz nowego kierunku, który cieszył się w tym roku dużym zainteresowaniem Technikum o profilu Technik Logistyki. Podczas ceremonii rozpoczęcia odbyło się ślubowanie klas pierwszych na sztandar szkoły. Ostatnim punktem programu rozpoczęcia było spotkanie z wychowawcami w klasach.

Prezentujemy kilka migawek z pierwszego dnia roku szkolnego [TUTAJ]

 


NOWA SALA KOMPUTEROWA W SZKOLE...

Pracownia komputerowa w sali nr 15 jest trzecią w naszej szkole. Sala wyposażona jest w 14 stanowisk z wysokiej  klasy sprzętem, w której odbywają się zajęcia informatyczne dla uczniów oraz lekcje z innych przedmiotów. Oprócz nowej pracowni szkoła została wyposażona dodatkowo w cztery nowe komputery w sali multimedialnej, z których mogą korzystać uczniowie pozyskując informacje z sieci Internet. 

Pracownię w "Ekonomiku" wyposażono dzięki funduszom pozyskanym głównie z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zdjęcia nowej pracowni [TUTAJ]

 


 

gotowy2_19.gif

gotowy2_21.gif

gotowy2_50.gifgotowy2_52.gifgotowy2_23.gif

 

gotowy2_25.gif

gotowy2_26.gif

gotowy2_28.gif

gotowy2_31.gif

gotowy2_32.gif

gotowy2_33.gif

gotowy2_35.gifgotowy2_35.gifgotowy2_3.gif

gotowy2_36.gif

gotowy2_20.gif

gotowy2_22.gif

gotowy2_27.gifczytaj.gif


Archiwum roku 2013/14

Archiwum roku 2012/13

Archiwum roku 2011/12

Archiwum roku 2010/11

Archiwum roku 2009/10

Archiwum roku 2008/09

Archiwum roku 2007/08

Archiwum roku 2006/07