gotowy2_04.gif

gotowy2_05.gif

gotowy2_06.gif

gotowy2_07.gif

gotowy2_08.gif

 

Archiwum roku 2008/2009


WYJAZD INTEGRACYNY DO STADNINY KONI W BALCZEWIE

W czwartek 30.04.2009r. klasy Ib TE oraz Ig TL wybrały się do stadniny koni w Balczewie. Po krótkiej, ale zabawnej podróży autobusem i spacerze przez las przybyliśmy na miejsce. W ten upalny dzień obie klasy miały okazję pojeździć konno, a nawet zadbać o powierzone im konie. odbył się również klasowy mecz piłki nożnej. W składzie klasy Ig TL znaleźli się między innymi panowie Jerzy Piwoński oraz Daniel Mrugalski - wychowawca klasy "logistycznej". Oprócz wymienionych nauczycieli wybrali się z nami pani Anna Stankiewicz i pan Mariusz Kawczyński wychowawca Ib TE. Mecz zakończył się na korzyść klasy Ib lecz Ig nie poddała się i wygrała wszystkie konkursy przeciągania liny.

Po morderczych bojach w upalnym słońcu obie klasy udały się na zasłużony posiłek. Właściciele stadniny przygotowali ognisko, na którym piekliśmy kiełbaski.

Wycieczka była świetną okazją na integrację obu klas, oraz na oderwanie się  od obowiązków szkolnych.

Foto galeria [TUTAJ]


FINAŁ KONKURSU "PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ I WOS  
- KROKIEM DO SUKCESU"

W ZSP nr 4 w Inowrocławiu 20 kwietnia br. odbył się finał konkursu dla gimnazjalistów „Przedsiębiorczość i WOS – krokiem do sukcesu”. W wyniku eliminacji szkolnych do grona najlepszych zakwalifikowało się 16 uczniów z kilku szkół gimnazjalnych naszego regionu.W ramach pierwszej części etapu finałowego uczniowie pisali test obejmujący wiedzę z podstaw przedsiębiorczości i wiedzy o społeczeństwie, II część polegała na wypełnianiu faktury sprzedaży VAT.

I miejsce – Miązek Judyta, Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku, II miejsce – Kaczmarek Katarzyna, Gimnazjum nr 3 w Inowrocławiu, III miejsce – Włodarska Zuzanna, Gimnazjum nr 2 w Inowrocławiu.

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody m.in. kamery internetowe, plecaki, książki, a pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia. Sponsorami nagród była Wyższa Szkoła Gospodarki – oddział zamiejscowy w Inowrocławiu oraz Hurtownia Papiernicza „GRAFIT” w Inowrocławiu.

Konkurs zorganizowały: mgr H. Kaczmarek i mgr A. Dopierała

Foto relacja [TUTAJ]


"ODLOTOWI" W EKONOMIKU

W tym roku szkolnym odbył się w naszej szkole plebiscyt na Odlotowego Nauczyciela i Odlotowego Ucznia. Jest to już trzecia edycja konkursu. plebiscyt został zorganizowany przez redakcję gazetki "Szkolny Odlot" i samorząd uczniowski. Głosowanie odbyło się 18 marca 2009r. i wzięło w nim udział 360 uczniów.

Odlotowym nauczycielem w roku szkolnym 2008/2009 została Pani Ewa Bazuza, a odlotowym uczniem Kamil Andryszak. Gratulujemy!!!

 

 


BAJKOWE WYSTĘPY

12 lutego 2009 roku młodzież z kółka teatralnego działającego przy naszej szkole wystąpiła z przedstawieniem  w Przedszkolu nr 14 „Muzyczna Kraina” w Inowrocławiu. Zaprezentowano inscenizacje dwóch bajek: „Czerwony Kapturek” i „Królowa Śniegu”. Występowali uczniowie z klas IIhTL i IbTE. Wszyscy wykazali się wielkim zaangażowaniem, a niektórzy zaprezentowali prawdziwy aktorski talent. Dzieciom występ się podobał. Niektóre z nich zgłaszały się nawet do aktorów po autografy.

Przedstawienie zostało przygotowane pod kierunkiem pani Joanny Sikorskiej.

Foto z występu [TUTAJ]


"Żeby Polska była Polską" - MONTAŻ SŁOWNO - MUZYCZNY
Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 10 listopada 2008 roku w naszej szkole obchodzona była 90. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Przedstawienie przygotowali uczniowie pod opieką nauczycielek mgr Aleksandry Sałaj oraz mgr Ewy Bauzy.

Sceneria przypominająca czasy I wojny światowej wprowadziła nas w atmosferę walk o niepodległość Polski. Zostały przedstawione różnorodne scenki, przypominające starania Polaków o utrzymanie polskości podczas zaborów oraz dramatyczne wydarzenia z okresu I wojny światowej, które uzmysławiały nam wartość Święta Niepodległości. W czasie występów mieliśmy okazję wysłuchania pieśni, których niestety, na co dzień nikt nie słucha.

Montaż historyczno - literacki, będący znakomitą lekcją historii i patriotyzmu, został nagrodzony przez uczniów gromkimi brawami.

Fotorelacja Natalia Janiszewska [TUTAJ]

 


POKAZ MODY STUDNIÓWKOWEJ 2008

Dnia 6 listopada w szkole odbył się pokaz mody studniówkowej - pierwszy raz w historii szkoły. Prezentowane suknie pochodziły z salonu sukien ślubnych "DOMINIKA" w Inowrocławiu. O stronę wizualną (makijaż) zadbała właścicielka salonu kosmetycznego "ANTIDOTUM".

W rolę modelek wcieliły się uczennice szkoły. Jak każe tradycja pokaz zakończył się występem modelki w sukni ślubnej. W imprezie uczestniczyli uczniowie wszystkich klas maturalnych, którzy gromkimi brawami oklaskiwali pięknie wyglądające dziewczyny. Pokaz posiadał oprawę artystyczną, był bardzo barwny. Uczniowie uświetnili go pokazem tańców i piosenek.

Organizatorami imprezy były nauczycielki szkoły Hanna Kaczmarek i Elżbieta Tomaszewska.

Fotografie z imprezy wykonali Natalia Janiszewska i Adrian Sparniuk. [TUTAJ]

 


NASI PRZY OBCHODACH ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 11 listopada 2008r. poczet sztandarowy szkoły uczestniczył w obchodach 90 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystość obchodów odbywała się przed pomnikiem Powstańców Wielkopolskich.

 

 


PIEKIELNE ŚLUBOWANIE

Dnia 23 października odbyły się w szkole otrzęsiny klas pierwszych . Imprezę przygotował Samorząd Uczniowski, uczniowie klasy IIhTL oraz kółko teatralne pod opieką mgr Joanny Sikorskiej. Imprezę rozpoczęła tańcząca grupa diabłów.

Klasy pierwsze miały za zadanie przygotować hasło bojowe, piosenkę o klasie, plakat oraz ubrać się w kolorze wcześniej wylosowanym - to już należy do tradycji. Żeby wkupić się do społeczności uczniowskiej  musiały przynieść kilogram cukierków - którymi 6 grudnia częstuje Św. Mikołaj. Wszystkie klasy były dobrze przygotowane. Organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek i konkurencji, a nad wszystkim czuwały diablice. Konkurencje były podzielone na zręcznościowe, muzyczno - taneczne, przedstawiciele klas śpiewali instrukcję obsługi pod znane melodie, zjadali jabłko bez dotykania , łowili cukierka w wodzie, reklamowali suchą karmę dla kotów i inne.  Kółko teatralne przygotowało skecze Toffik i Ministerstwo Głupich Kroków. Imprezę zakończyło uroczyste ślubowanie.

Otrzęsiny wygrała  klasa Ig  Technikum Logistycznego. Było bardzo wesoło dzięki dobrym humorom pierwszaków oraz ich fantazji w przygotowaniu się do imprezy.

Fotografie wykonała Natalia Janiszewska [TUTAJ]

 


"SPOTKANIA POKOLEŃ JANA PAWŁA II"

16 października br. młodzież szkoły uczestniczyła w uroczystościach upamiętniających 30 rocznicę pontyfikatu wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. "Spotkania pokoleń Jana Pawła II" odbywały się na skwerze Jana Pawła II, przy pomniku upamiętniającym Wielkiego Rodaka.

Oprawą artystyczną występu (montaż słowno - muzyczny) młodzieży zajęła się mgr Joanna Sikorska.

 

 


KOLEJNA AKCJA SZKOLNEGO KLUBU HDK "EKONOMIK"

 1.X.2008r. Klub HDK "Ekonomik" działający pod kierunkiem mgr Anny Skiby zorganizował wzorem lat ubiegłych jesienną akcję "I Ty możesz oddać krew!". Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem naszej młodzieży. Zgłosiło się ponad 50 osób chętnych. Z różnych powodów nie wszyscy mogli zostać honorowymi krwiodawcami.

Ostatecznie krew oddało 48 osób - uzyskano ponad 20 litrów krwi. Duża grupa młodzieży oddawała krew już drugi lub trzecie raz. Patronem medialnym akcji było radio GRA.

Foto galeria [TUTAJ]


 "WSPÓLNE SPĘDZANIE CZASU BARDZO ŁĄCZY..." - WRAŻENIA

Z WYCIECZKI INTEGRACYJNEJ KLASY Id TH.

 W dniach 24 - 25 września 2008 r. odbył się wyjazd integracyjny klasy Id TH do Ośrodka Wypoczynkowego w Wiktorowie. Jako opiekunowie pojechały pani Aleksandra Sałaj - wychowawczyni klasy Id TH oraz szkolny pedagog, pani Elżbieta Tomaszewska.

Pogoda na te dni wyjątkowo dopisała mimo, iż jeszcze dzień wcześniej padał deszcz. Będąc na miejscu w Wiktorowie, każdy otrzymał zakwaterowanie. Nikt jednak nie wysiedział dłużej na miejscu, wszyscy wychodzili na dwór lub do koleżanek i kolegów z innych pokoi. Wspólnie spotkaliśmy się w kręgu. Każdy miał okazję do ponownego przedstawienia się i do krótkiego opowiedzenia kilku słów o sobie.

Po obiedzie mogliśmy strzelać z wiatrówki i z łuku oraz wspinać się na ściankę wspinaczkową. Nagrodą za wbicie strzały w sam środek tarczy miało być 100 złotych. Nikomu jednak ze śmiałków nie udała się ta trudna sztuka.

Wieczorem odbyło się ognisko, zaraz po nim obiecana dyskoteka. Tańców nie było końca, lecz jak wiadomo wszystko, co dobre szybko się kończy.

Na drugi dzień słońce świeciło nam od rana, ogrzewając zimne powietrze. Chętni mogli popływać nad jeziorem kajakiem, rowerem wodnym bądź pograć w bilard czy tenis stołowy.

Wszyscy dobrze się bawili, choć nie było to głównym celem wyjazdu. Wiedzieliśmy, że jest to wycieczka integracyjna. Czy tak było? By się dowiedzieć, trzeba by było zapytać o to każdego z nas z osobna. Mym zdaniem wyjazdy tego typu mają sens i powinny być organizowane, gdyż wspólne spędzanie czasu bardzo łączy.

Migawki z wycieczki [TUTAJ]


„I JUŻ ZABRZMIAŁ SZKOLNY DZWONEK” - ROZPOCZĘCIE
ROKU 2008/2009

I nadszedł kres wakacji… Także w naszej szkole, dokładnie 1 września bieżącego roku zadzwonił po raz kolejny szkolny dzwonek. Inauguracja rozpoczęcia roku szkolnego 2008/2009 została zapoczątkowana o godzinie 8:00 w kościele pod wezwaniem Błogosławionej Królowej Jadwigi w Inowrocławiu. To tam, zarówno dla nauczycieli jak i uczniów, odbyła się uroczysta msza święta. O godzinie 9:00 na boisku szkolnym odbył się apel, na którym pani dyrektor mgr Małgorzata Celberg serdecznie przywitała młodzież z naszej szkoły.

Podobnie jak w zeszłym roku – tak i w tym, do naszej placówki przybyło wielu nowych uczniów, którzy będą się kształcić w Technikum Ekonomicznym, Technikum Logistycznym, Technikum Handlowym oraz Zasadniczej Szkole Zawodowej.

Wszystkim uczniom życzymy jak najlepszych ocen oraz czerpania wielu korzyści z przebywania w naszej szkole. Niech ten nowy rok szkolny owocuje jak najlepszymi wynikami i minie nam „jak z biegiem gwiazd”, spełniając nasze pragnienia.

 

 

Foto z uroczystości [TUTAJ]


 

gotowy2_19.gif

gotowy2_21.gif

gotowy2_50.gifgotowy2_52.gifgotowy2_23.gif

   

gotowy2_25.gif

gotowy2_26.gif

gotowy2_28.gif

gotowy2_31.gif

gotowy2_32.gif

gotowy2_33.gif

gotowy2_35.gifgotowy2_35.gifgotowy2_3.gif

gotowy10_36.gif

gotowy2_20.gif

gotowy2_22.gif

gotowy2_27.gif

czytaj.gif


Archiwum roku 2013/14

Archiwum roku 2012/13

Archiwum roku 2011/12

Archiwum roku 2010/11

Archiwum roku 2009/10

Archiwum roku 2008/09

Archiwum roku 2007/08

Archiwum roku 2006/07