gotowy2_04.gif

gotowy2_05.gif

gotowy2_06.gif

gotowy2_07.gif

gotowy2_08.gif

 

TECHNIK LOGISTYK


Logistyk to zawód, który cieszy się  sporym zainteresowaniem i jeszcze przez długi czas będzie gościł na rynku zawodów, które wzbudzają duże  zainteresowanie nie tylko wśród krajowych pracodawców. Logistyk to specjalista w dziedzinie ekonomii przedsiębiorstw zajmujący się planowaniem, przepływem produktów, magazynowaniem. Do jego obowiązków należy także zaopatrzenie, planowanie produkcji, dystrybucja, transport, komunikacja.

 

Czy warto rozwijać się w tym kierunku? Otóż, tak.

Jeszcze parę lat temu mało kto słyszał o logistyce, dziś jest to niezwykle popularny termin. Przeglądając ogłoszenia o pracę, nie można nie zauważyć, że w Polsce zaistniało zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu logistyki.

  

Wszechstronna współpraca międzynarodowa i zdolności adaptacyjne firmy na rynku stwarzają zapotrzebowanie na specjalistów zajmujących się zarządzaniem procesami logistycznymi.

Należy wspomnieć, że firmy zgłaszają zapotrzebowanie na logistyków, nie tylko posiadających wykształcenie wyższe. Coraz częściej poszukują pracowników ze średnim wykształceniem w zawodzie TECHNIK LOGISTYK, którzy posiadają stosowne przygotowanie zawodowe. Wynagrodzenie w omawianym zawodzie jest również atrakcyjne a praca rozwojowa i bardzo ciekawa.

Pracę w zawodzie logistyka ułatwia posiadanie następujących predyspozycji: zdolności interpersonalne, zdolności negocjacyjne, odpowiedzialność, umiejętność pracy pod presją czasu, logiczne – perspektywiczne myślenie, umiejętność pracy w zespole. Do lepszego funkcjonowania w zawodzie, mogą przyczynić się posiadane zainteresowania.

Dobry logistyk zadba o to, aby firma osiągnęła jak najlepsze korzyści finansowe. I o takie osoby, firmy coraz częściej zabiegają.

  

Absolwent tej specjalności jest przygotowany do wykonywania złożonych zadań logistycznych. Zna nie tylko działania integracyjne i optymalizacyjne, ale także nowoczesne metody i techniki zarządzania. Wiedza ta umożliwia mu skuteczne obniżanie kosztów oraz poprawianie obsługi klienta, a tym samym kierowanie firmą w stronę sukcesu na rynku krajowym i na rynkach zagranicznych.

Absolwenci logistyki zajmują stanowiska kierownicze i specjalistyczne w firmach handlowych, produkcyjnych, usługowych, spedycyjnych. Są niezbędni w niemal każdej dziedzinie gospodarki.

Logistycy mogą pracować jako specjaliści ds.:

  • sprzedaży i prognozowania popytu,
  • planowania zakupów czy produkcji,
  • handlu elektronicznego,
  • obsługi klientów,
  • zarządzania centrum dystrybucyjnym,
  • gospodarki magazynowe,
  • spedycji ( spedytorzy),
  • administratorzy taboru i organizatorzy transportu.

Lista stanowisk jest długa. Biorąc pod uwagę, że każda firma posiada gospodarkę logistyczną, być może warto zastanowić się nad wyborem takiego właśnie kierunku kształcenia lub dalszej drogi zawodowej.


LOGISTYCY NIGDY SIĘ NIE NUDZĄ

Centrum Logistyczne PoloMarket - Giebnia

Wyjazd szkoleniowy naszych uczniów


SZKOŁA W OCZACH NASZYCH UCZNIÓW

Szkołę tą polecał mi nauczyciel uczący mnie w szkole gimnazjalnej, mówiąc  że szkoła ta ma przyszłość. Zawód technika logistyka polecili mi też  starsi koledzy uczących się w tym kierunku. Zainteresowana kierunkiem wybrałam się na drzwi otwarte, które zorganizowała szkoła w marcu ubiegłego roku. Prezentacja kierunku zainteresowała mnie nie tylko ze względu za zapotrzebowanie na logistyków, ale również na zarobki jakie można uzyskać pracując w tym zawodzie. Moi rodzice prowadzący działalność transportową zachęcali mnie do wyboru tego kierunku. Zainteresowana złożyłam podanie o przyjęcie do szkoły w kierunku technika logistyka. Od września 2012 uczęszczam do tej szkoły w tym zawodzie, z wyboru szkoły jak i profilu klasy jestem bardzo zadowolona. Nauczyciele i uczniowie żyją w przyjaznej atmosferze, która sprzyja pozytywnemu rozwojowi. Technik Logistyk, jest kierunkiem przyszłościowym z wysokim zapotrzebowaniem na rynku pracy. Bardzo polecałabym go młodszym kolegą lubiącym kontakt z ludźmi oraz tym którzy swą przyszłość wiążą z branżą transportową i logistyczną.

Wiktoria

 

Do podjęcia nauki  w zawodzie Technik logistyk skłoniła mnie perspektywa ciekawych zajęć w zdobywaniu wiedzy w zakresie moich zainteresowań. Również do wyboru szkoły przyczyniło się zdanie moich rodziców, którzy wspierali mnie w podjęciu decyzji. Uważam, że moje predyspozycje zostaną w tej szkole rozwinięte, co pozwoli mi zdobyć w przyszłości dobrą pracę. Szkoła ta pozwoli mi na stanie się fachowcem w danej dziedzinie. Jestem zadowolona z podjęcia nauki w Ekonomie, ponieważ w szkole panuje miła atmosfera. Jest również możliwość rozwijania własnych umiejętności i zainteresowań. Po obecnym okresie czasu uczęszczania do szkoły stwierdzam, że bardzo mi się tu podoba.

Klaudia

 

Długo nie byłam zdecydowana na szkołę ponadgimnazjalną. Chciałam iść do LO na profil humanistyczny. O Ekonomie usłyszałam od koleżanki, która była przekonana, że chce się tam uczyć. Po zapoznaniu się z ofertą i profilami w ZSP nr 4 na Drzwiach Otwartych porównałam liceum i technikum. Wszystko ma swoje plusy i minusy. Ekonom wygrał w tym rankingu ponieważ po ukończeniu nauki mogę pracować w zawodzie, profile są przyszłościowe (w ciągu następnych 5 lat ma być zapotrzebowanie na logistyków), znaczenie również miał fakt, że wybierali się tu moi znajomi. Rodzice nie nalegali, abym wybrała tą czy inną szkołę, wspierali mnie w moich wyborach. Teraz, po pół roku nauki w Ekonomie, wiem, że moja decyzja była dobra.

Weronika

 

Logistyka jest kierunkiem przyszłościowym, co zapewne wpłynęło na moją decyzję. Dużo można przeczytać w charakterystykach logistyki, że osoba podejmująca się tego kierunku musi posiadać zdolności analitycznego myślenia oraz umiejętności organizacyjnych, a także zaczerpnąć opinii innych mówiąca o trudności tego kierunku, co może znacznie wpłynąć na odsunięcie logistyki na dalszy plan. W moim przypadku wystarczył tylko przeczytanie czym zajmuje sie logistyk, gdyż ważne jest pamiętać, że każdy posiada swoją własną, odmienną opinię na dany temat. Zdążyłam wyrobić swoją, iż codziennie kierujemy sie zasadami logistyki, planując zajęcia, robiąc listę zakupów, lecz w szkole zdobywamy tylko bardziej rozwiniętą i profesjonalną wiedzę, którą potem możemy wykorzystać w naszym zawodzie i wspomnianym już życiu codziennym. Decyzja w wyborze kierunku jest dość trudna, lecz po dłuższym zastanowieniu i jego wyborze można być usatysfakcjonowanym. Tak jest właśnie w moim przypadku.

Ania

 

gotowy2_19.gif

gotowy2_21.gif

gotowy2_50.gifgotowy2_52.gifgotowy2_23.gif

 

gotowy2_25.gif

gotowy2_26.gif

gotowy2_28.gif

gotowy2_31.gif

gotowy2_32.gif

gotowy2_33.gif

gotowy2_35.gifgotowy2_35.gifgotowy2_3.gif

gotowy10_36.gif

gotowy2_20.gif

gotowy2_22.gif

gotowy2_27.gifczytaj.gif


Archiwum roku 2011/12

Archiwum roku 2010/11

Archiwum roku 2009/10

Archiwum roku 2008/09

Archiwum roku 2007/08

Archiwum roku 2006/07


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 admin@ekonom-ino.pl