Drukuj

01110 czerwca 2016 r. uczennice naszej szkoły: Anna (IIIa) i Weronika Guźleckie (Ia) wzięły udział w podsumowaniu Ogólnopolskiego Konkursu p.t. „Jan Paweł II w sercu i pamięci”. Z tego tytułu pojechały na uroczyste wręczenie nagród laureatom wspomnianego konkursu do Włocławka. Konkurs obejmował 3 kategorie: plastyczną, multimedialną oraz literacką. Ania i Weronika przygotowały prezentację multimedialną, dzięki której zdobyły w tej kategorii wyróżnienie. Trzeba tu nadmienić, że do komisji konkursowej wpłynęło aż 75 multimedialnych prac.

Konkurs został ogłoszony z okazji 25 rocznicy pobytu Świętego Jana Pawła II we Włocławku, a organizatorem była Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Szkolnictwa Wyższego Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej we Włocławku oraz Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców Diecezji Włocławskiej.

Wręczenie nagród poprzedził montaż słowno-muzyczny przygotowany przez młodzież jednego z włocławskich gimnazjów, a miało miejsce w Muzeum Diecezjalnym we Włocławku i dosłownie odbywało się z wielką pompą nie tylko z uwagi na obecność kamer telewizyjnych, dziennikarzy radia i lokalnej prasy, ale przede wszystkim dlatego, że nagrody wręczał m.in. Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego p. Piotr Całbecki i Prezydent Miasta Włocławka p. Marek Wojtkowski oraz Senator RP p. Józef Łyczak i Posłanka na Sejm RP p. Joanna Borowiak.

Gratulujemy Ani i Weronice i życzymy dalszych sukcesów!

Foto... [TUTAJ]

Więcej o wydarzeniu znajdziecie pod poniższymi linkami:

http://promocjewloclawskie.pl/miasto-wloclawek/podsumowanie-konkursowjan-pawel-ii-w-sercu-i-pamieci-w-muzeum-diecezjalnym-we

http://q4.pl/?id=17&news=164047

http://www.radiopik.pl/6,44611,przyznano-nagrody-w-konkursie-jan-pawel-ii-w-ser