Drukuj

logo bzwbkTo, gdzie otworzymy swoje pierwsze konto bankowe jest bardzo ważne, bowiem często wiąże nas z danym bankiem na wiele lat. Warto poświęcić czas na zapoznanie się z ofertą banku. Decyzja, o tym gdzie otworzyć pierwsze w życiu konto bankowe ma dużo większe znacznie niż nam się wydaje. Większość Polaków niechętnie w przyszłości decyduje się na zmianę placówki. Częstopowodem wybierania banku jest jego bliskość i łatwość dostępu do bankomatu. Praktyka pokazuje, że młodzi ludzie potrzebują placówki po to, aby założyć konto, gdyż później większość dyspozycji (np. przelewy) składają przez Internet. Jeśli chodzi o bliskość bankomatu, to ma on pewne znacznie, ale nie należy ją przeceniać. W obecnych czasach wiele banków pozwala nam bezpłatnie korzystać ze wszystkich bankomatów, nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Dlatego z pomocą wyboru banku naszej młodzieży przyszedł Bank Zachodni WBK Oddział w Inowrocławiu w ramach „Projektu edukacyjnego” Jak w takim razie wybrać najlepsze konto na początek? Przede wszystkim należy zastanowić się, na czym nam najbardziej zależy. W przypadku osób młodych zwykle priorytetem jest możliwie niski koszt korzystania. Bank WBK ma także ofertę dla ludzi młodych od 13-20 roku życia, gdzie prowadzenie rachunku wynosi „0”. Warto pamiętać, że koszt to nie wszystko. Wybierając konto bankowe warto sprawdzić, jakie dodatkowe usługi oferuje bank. Dla przykładu, dla ludzi młodych ważna może być np. możliwość płacenia „zwykłą” kartą przez Internet. Bez dochodów nie mają szans na uzyskanie karty kredytowej. Tymczasem często dokonują zakupów w sieci, gdzie odpowiednia karta jest bardzo pomocna. Ważna może być również jakość bankowości mobilnej. Warto więc sprawdzić, jakich operacji można dokonać w danym banku za pomocą Internetu i telefonu komórkowego.

Drugi etap spotkania dotyczył „Z czego powinna się składać idealna oferta dla start-up ”. Młodzież klas maturalnych powinna myśleć o swojej przyszłości. Może ktoś z nich zechce założyć swoją firmę. Będąc absolwentem wie, że zgłaszając się do banku uzyska szczegółowe informacje.

Wizyta w banku była równie ciekawa pod względem historycznym z racji samego budynku, jak i ciekawych informacji dotyczących dnia dzisiejszego. Młodzież zobaczyła, jak wygląda zaplecze banku oraz zapoznała się z zadaniami pracowników. Po placówce oprowadzał nas dyrektor oddziału pan Paweł Kiszka.

Galeria... [TUTAJ]