Drukuj

17„Świętymi bądźcie, bo Ja jestem Święty” (1P 1,16) – pod takim hasłem dnia 30 października, odbył się w naszej szkole dzień świętych i aniołów. Wyzwanie było niecodzienne, bo raczej nie co dzień – jeśli w ogóle – myślimy o sobie w tych kategoriach. Tymczasem to zaproszenie samego Boga jest skierowane do każdego z nas – bez względu nawet na to, czy w to wierzymy, czy wierzymy w Niego?

Owszem, były nagrody – dla każdego przebranego, ale też dla klasy, która procentowo zdobyła najwięcej punktów – zostały przyznane tzw. „N-ki”.

Jednak bez względu na powyższą okoliczność – przebranie się za mało popularnych w dzisiejszym świecie świętych patronów, a nawet Jezusa – to dla mnie osobiście akt prawdziwiej odwagi i zarazem danie świadectwa!

Doszły mnie nawet słuchy, że wydarzyła się pewna, zabawna historia z Jezusem (opowiedziana przez świadka wydarzenia, p. mgr Patrycję Koczorowską):

na lekcji w klasie I g w pierwszej ławce siedzieli Jezus (Wiktor Grol) i Św. Piotr (Jakub Brzeziński), w czasie lekcji jedna z dziewczyn powiedziała „o Jezu”, na co z pierwszej ławki odwraca się nasz przebrany Wiktor i jak gdyby nigdy nic pyta „Słucham?” zobaczyć reakcję tej dziewczyny i całej klasy - BEZCENNE.

Jeśli pozwolicie (w sumie, to nie macie wyjścia, bo nie ma Was tu, gdzie piszę ten mini artykuł J), to marzy mi się, aby w kolejnym roku ta demonstracja świętości „zaraziła” jeszcze więcej Was! A nawet nauczycieli! Żebyśmy pstryknęli sobie wspólną sweet focię i cieszyli się perspektywą Wielkiej i Najbardziej Czadowej, że żaden rozum nie jest w stanie pojąć – IMPREZY W NIEBIE!!!!

Pierwsze miejsce z uwagi na największą ilość przebranych zdobyła klasa 1h – GRATULUJEMY!!!

To jednak nie koniec – niektórzy bowiem z Was zaangażowali się w jeszcze jedną akcję – mianowicie 3 Bal Wszystkich Świętych dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Bal ten organizowała wspólnota, do której należę – Jan Chrzciciel i odbył się tego samego dnia, tzn. 30.10, w MDK „Pszczółka”, w godzinach 17-19.

Przygotowania zaczęły się kilka tygodni wcześniej, bo aby dzieciaki dowiedziały się o imprezie niezbędne były plakaty i tutaj właśnie zaangażowało się sporo chętnych artystów z naszej szkoły, a byli to: Agnieszka Gawęda 1h, Weronika Jóźwiak Ih, Julia Lewandowska 1h, Zuzanna Fryszka 1h, Marta Ćwiklińska IIc, Aleksandra Markiecka IIc, Natalia Zuchniarek IIc, Marta Perzyńska IIa, Martyna Szafrańska IIa, Karolina Przybylska IIa, Patrycja Szwed IId, Katarzyna Dylewska IId, Emilia Jaszkim IId, Natalia Przybylska IId, Sandra Domżalska IId, Kasia Nadolna IIg, Daria Holas IIg, Sandra Zarzycka IIg, Kacper Nowak IIg, Justyna Sołtysiak IIIa, Natalia Fryska IIIa, Edyta Ziółkowska IIIa, Monika Marciniak IIIa, Agnieszka Lichwała IIIa, Weronika Stodólska IIIa, Weronika Lipińska IIId.

Kolejny krok, to przygotowanie sali w MDK-u: dekoracja czarnych ścian naprawdę wymagała nie lada pracy, żeby choć trochę zrobiło się niebiańsko J. A w dekorowaniu pomagali: Małgosia Patyk IIa, Marika Walczak IIb, Bogdan Pietrzak IIb, Kasia Kujawa IId, Natalia Przewięźlikowska IIg, Kuba Ciesielski IIg, Marek Sikora IIg, Oliwia Pietrzak IIg, Weronika Burak IIg, Ola Markiecka IIc, Natalka Zuchniarek IIc, Karolina i Kinga Dzikowskie IIc, Edyta Wiśniewska IIIa, Sandra Rogacka IIIa.

Wreszcie w dniu 3 Balu Wszystkich Świętych, 30.10 aniołami którzy pomagali rozruszać imprezę, rozdawać tort oraz korony i upominki dla dzieciaków byli (wiem, że nazwiska się powtarzają, ale co na to poradzę, że Wasi koleżanki i koledzy tak bardzo kochają pomagać?): Kasia, Natalia, Kinga, Karolina, Weronika, Kuba, Ola, Oliwia i Marek – pewnie na zdjęciu znajdziecie.

Jakby co, to wspomnieli o naszej akcji tu i warto zauważyć, że wspomnieli o „Ekonomie”:

Galeria... [TUTAJ]

http://inianie.pl/bawili-sie-na-iii-inowroclawskim-balu-swietych/

http://www.inowroclaw.info.pl/aktualnosci.php?akcja=news&id=26538