Drukuj

 

Młodzież naszej szkoły, 14 grudnia br. wzięła udział w I etapie Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych – edycja 2020/2021”

Cały projekt począwszy od prowadzonych w naszej szkole od kilku lat przez Panią Karolinę Górską „Lekcji z ZUSem” , jak i sam udział w Olimpiadzie powstał, by budować świadomość młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Dzisiaj bowiem, niestety, niewielu młodych Polaków wie, czym są ubezpieczenia społeczne i czym skutkuje decyzja, by wykluczyć się z tych ubezpieczeń. Ponadto „Lekcje z ZUS” kształtują świadomość młodzieży, uczą przy tym, by być wzajemnie odpowiedzialnym wobec osób, które przynależą do innych pokoleń i dają praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

Dlatego bardzo cieszy nas fakt, iż 12 uczniów podjęło w tym roku rywalizację i uczestniczyło w I etapie szkolnym Olimpiady. Spośród 5 młodzieży, która otrzymała wynik uprawniający do zaliczenia testu, wybrane zostały zgodnie z regulaminem Olimpiady, 3 osoby, które otrzymały najwyższą ilość punktów i to one wezmą udział w kolejnym wojewódzkim II Etapie Olimpiady i będzie reprezentować naszą Szkołę. Gratulacje dla Anny Marcińskiej z klasy 2 K, dla Darii Kalińskiej oraz dla Weroniki Cabańskiej z klasy 3 F. Młodzież przygotowywała się pod opieką Pani Karoliny Górskiej.

Warto dodać, iż Projekt objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny i Polityki Społecznej a udział w Olimpiadzie dla finalistów jest szansą otrzymania indeksów na konkretne uczelnie wyższe lub uzyskaniem dodatkowych punktów w rekrutacji.