Drukuj

 

img 20200221 085346151 burst001 comp21 lutego 2020 r. obchodziliśmy w szkole MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO. Uczniowie z kółka dziennikarskiego pod opieką nauczycielek Aleksandry Sałaj i Joanny Sikorskiej przygotowali gry językowe i konkursy.

Rano młodzież losowała kartki z wyrazami, z których układała przysłowia i sentencje. Pierwsi je zredagowali Oliwia Sosnowska, Ewelina Machtyl z kl. I d, Adrian Mikołajczyk z I f, Konrad Hotloś, Aleksandra Kołodziejczyk i Mateusz Pułaczewski z kl. I g. Otrzymali oni słodkie upominki i n-kę.

Na dużej przerwie odbył się konkurs „Mistrz języka ojczystego”, w którym zwyciężyli Martyna Borowicz ( I j), Nikola Słomczewska (I f) i Martin Rusak (I l). W nagrodę otrzymali szóstkę z języka polskiego oraz n-kę dla klasy.

W konkursie na plakat poświęcony tematyce 21 lutego Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego przyznano:

I miejsce –kl. I j

II miejsce – kl. I i

III miejsce - kl. Ik

wyróżnienie - kl. Ie

Nagrodą była n-ka klasowa. Gazetkę informującą o tym święcie przygotowała grupa technik organizacji reklamy z klasy II e. Większość uczniów w tym dniu była ubrana na biało czerwono. Podstawowym przesłaniem Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego jest zwiększanie świadomości znaczenia języka i kultury własnego narodu.

Foto…[TUTAJ]